Skandal z prof. Baumanem

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W związku z obchodami 150. rocznicy powstania niemieckiej socjaldemokracji, której założycielem był wrocławianin Ferdynand Lassalle obył się wykład prof. Zygmunta Baumana...

Kim jest prof. Bauman?

Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uszedł do Związku Radzieckiego. Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie (wówczas noszącym nazwę Gorki). Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył w Moskwie, regulując ruch na jej ulicach. Służył w wojskach NKWD. Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Brał udział w bitwie o Kołobrzeg (gdzie był ranny) i zdobywaniu Berlina. Członek PPR/PZPR do 1968 roku.

W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon". Część zachowanych raportów określa "Semjona" jako bezwartościowe i niechętne do współpracy źródło informacji, z kolei według innych był dobrze wyszkolonym i cennym analitykiem

W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził podane wcześniej informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową. Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną, polegającą na pisaniu ulotek propagandowych dla żołnierzy. Stwierdził, że za swoją ówczesną działalność bierze pełną odpowiedzialność, zaznaczając, że podejmowane decyzje uważał w tamtym czasie za słuszne. Zwrócił jednocześnie uwagę na swoje wieloletnie przywiązanie do ideałów komunizmu i socjalizmu, z którego nigdy nie czynił tajemnicy. Jego zdaniem w okresie powojennym program polityczny partii komunistycznej stanowił najlepsze wówczas rozwiązanie krajowych problemów. Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie.
Professor with a past, "The Guardian" 28 kwietnia 2007
http://www.guardian.co.uk/books/2007/apr/28/academicexperts.highereducation

Rodzi się pytanie kto miał czelność taka personę zaprosić na naszą uczelnię?! Czy człowiek który uważa za słuszne swoje działania by z Polski zrobić państwo zniewolone przez ZSRR powinien móc wygłaszać swoje poglądy na naszej uczelni? Czy człowiek uważający za słuszne wymordowanie ludzi walczących o niepodległą Polskę ma prawo do wypowiadania się na naszej uczelni?!

Gdyby nie komunistyczne, antysemickie czystki trwałby on w pzpr do samego końca...Zresztą mamy tu podwójną ironię...Żyd, komunista w antysemickiej formacji tępiący Polską niepodległość. To zresztą kolejny przykład hipokryzji, zakłamania "rozumnych". Bronią oni komunistów przed rozliczeniem za ich czyny, a zbudowana przez nich formacja jest jedyną JAWNIE ANTYSEMICKĄ formacją zbudowaną w Polsce z jaką współcześnie mieliśmy kontakt. Formacja ta dokonała czystek antysemickich we wszystkich organizacjach państwa. Nie było drugiej takiej w historii Polski.

W dzisiejszej Polsce "rozumni" bronią członków tej partii przed rozliczeniami....Pamiętajmy o tym gdy kolejny raz ktoś z "rozumnych" będzie płakać nad "antysemityzmem" naszym kraju. Nigdzie nie było tylu antysemitów co w pzprze. Więc to środowisko należy w pierwszej kolejności prześwietlić chcąc być poważnie traktowanym w walce z antysemityzmem.

Biorąc to wszystko pod uwagę należy powiedzieć iż skandalem jest sytuacja w której jedynie kibice i członkowie NOPu protestują przeciw występowi prof. Baumana. Dla członków formacji antypolskich, antysemickich którzy mają krew naszych bohaterów na rękach nie może być miejsca na Uniwersytetach.

Chyba WSZYSCY się z tym zgadzamy. Albo wybieramy historie Polski podległej , albo niepodległej. Jeśli budujemy naszą tożsamość na walce z DWOMA totalitaryzmami, na walce z nazistami i komunistami to dla Baumanów miejsca nie ma...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#365687