Najważniejsze słowa w kampanii
Trochę niezauważone przeszły słowa które wypowiedział Jarosław Kaczyński w Lublinie sobotę. A były to słowa najważniejsze jakie padły podczas całej kampanii do Parlamentu Europejskiego. Słowa te oddają to co winno być celem naszej polityki w UE.
Krytycy rozbiorów Polski pisali o Polsce jako o starym europejskim królestwie, my należymy do historycznych narodów Europy, możemy powiedzieć, że jesteśmy w europejskiej pierwszej lidze. Dlatego zdumiewają i oburzają słowa tych, jak np. premiera, którzy mówią o konieczności podporządkowywania się silniejszym - stwierdził szef PiS.
Według niego, obowiązkiem Polski jest prowadzenie aktywnej polityki i formułowanie własnych pomysłów i propozycji, "bycie obrońcą naszych interesów, ale także interesów całej Europy, którą często określa się jako Europę nową".pap
W tych słowach powinna mieścić się istota naszej polityki w UE. Skoro mamy być ambicje by być słuchanym, by kreować politykę unijną nie możemy być papugą Berlina. Polska przy wsparciu państw naszego regionu powinna dążyć do przekazywania naszych wartości, naszych interesów. Teraz jest szczególna szansa by głos naszej części kontynentu był szczególnie słyszalny. Nie musimy naśladować, możemy kreować.
Możemy też stać się bardziej słyszalni w Europie wykorzystując naszą wiarę, wartości. Wartości te są bliskie wielu milionom ludzi w Europie, przegrywają jednak z interesami i lobbingiem. Jak pokazują wyniki poparcia Frontu Narodowego czy Jobbiku coraz więcej ludzi odrzuca nachalną lewacką propagandę, propaganda ta doprowadzi w końcu do upadku UE.
Tak jak uzmysłowienie Europie zagrożenia ze strony Rosji zaczyna przynosić efekty, tak uzmysłowienie Europie iż lewacka propaganda jest równie szkodliwa też zacznie przynosić efekty. Opierając UE na wartościach, tak jak chcieli jej założyciele otrzymamy szansę że naszego bezpieczeństwa nie będzie się przeliczać na powiązania gospodarcze.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 977 odsłon