DekomPOnowanie państwa

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

POmysłowość ludzi Donalda Tuska przekracza wszelkie granice. To naruszanie w sposób zamierzony interesów Polski. Kto w racjonalny sposób wytłumaczy mi po co chcą oddać Litwie kontrolę nad częścią naszej przestrzeni powietrznej?

W Polsce koordynacja wojskowego ruchu lotniczego jest w rękach specjalnie przeszkolonych kontrolerów. Na Litwie takich specjalistów nie ma. Gdyby umowa weszła w życie, to na wysokości Łodzi kontrolę przejmowaliby Litwini i to oni pobieraliby opłaty za przelot nad tą częścią polskiego terytorium. Według ekspertów, straty wyniosłyby wtedy 140 milionów złotych. Te pieniądze nie trafiłyby bowiem do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a do litewskiej Orononavigaciji.

Kwoty płacone przez linie lotnicze byłyby na dodatek wyższe, bo stawka przelotowa u naszych wschodnich sąsiadów to 49 euro, a u nas 39. Co oznacza, że przewoźnicy ponieśliby dodatkowe koszty z tytułu użytkowania polskiego nieba, wyższe o 10 milionów euro rocznie.rmf.24

To przecież stoi CAŁKOWICIE sprzecznie z naszym interesem. Za takie działanie moim zdaniem należy się postawienie przed Trybunał....

Ale to nic, teraz dowiadujemy się iż sponsorem koncertu Madonny było Ministerstwo....Sportu.

Ubiegłoroczny koncert Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie przyniósł prawie pięć milionów złotych straty - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Koncert Madonny był pierwszą poważna imprezą pozasportową zorganizowaną na Stadionie Narodowym.

Ja się zapytuję w takim razie-jaki interes ministerstwo naszego rządu ma w organizacji koncertu zagranicznego artysty? Czy Madonna promuje Polskę? Czy Madonna ma utwory o Polsce? Czy Madonna w zamian reklamuje Polskę na świecie? Odpowiedź jest oczywista..

Za nasze pieniądze pan Kapler-szef Narodowego Centrum Sportu-postanowił pokazać że potrafi załatwić imprezę na stadionie....Można zapytać prezesa Polskiego Związku Biathlonu na ile miesięcy zawodniczki miałyby zapewnione treningi i utrzymanie za kwotę pięciu milionów złotych??????

Rządzący stracili jakikolwiek kontakt ze światem, to są działania na szkodę państwa, narażanie Polski na wielomilionowe straty. Tu trzeba też przypomnieć sytuację LOTu, firma ma straty, nakładanie na nią dodatkowych kosztów to wbijanie noża w plecy. A pamiętajmy iż LOT dostał od państwa 400 mln. zł.

Czy ktoś sie w tym łapie:)? To tylko ilustruje całkowity bezwład państwa, nikt nad niczym nie panuje. Każdy sobie Polskę skrobie......

Brak głosów