Prawica przemilczała wyrok SN w sprawie Eurowyborów

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj, 16.07.2014, w portalu RMF24.pl pojawiła się informacja: "Protest wyborczy PiS odrzucony".  Fakt ten został przemilczany zarówno przez prawicowe media, jak i przez prawicową blogosferę.  Dlaczego?  Także w dzisiejszej /17.07.2014/ "Gazecie Polskiej Codziennie" nie ma o tym ani słowa.  W portalu RMF24.pl  /TUTAJ/ mogliśmy wczoraj przeczytać:  "Prawie dwa miesiące po wyborach do europarlamentu Sąd Najwyższy rozpatrzył protest wyborczy, złożony przez pełnomocnika Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z 6 postawionych w nim zarzutów sąd uznał jeden, dotyczący niewywieszenia przed siedzibą jednej z komisji protokołu po zakończeniu głosowania. Zdaniem sądu - nie miało to jednak wpływu na wynik wyborów.  W proteście przeciwko ważności wyborów PiS wskazało sześć nieprawidłowości.Sąd bez dalszego biegu pozostawił zarzut niewłaściwego zakwalifikowania głosów jako nieważne- powiedział Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.".  Dziwi ta cisza na prawicy, zwłaszcza, że sprawa nie nadania biegu zarzutowi dotyczącemu głosów nieważnych jest co najmniej zastanawiająca.  Przyczyną tego, że PiS woli zapomnieć już o Eurowyborach może być fakt, iż zapowiadana wielka akcja alternatywnego liczenia głosów okazała się niewypałem.  Deklarowano ją na stronie Uczciwe-wybory.pl  /TUTAJ/.  Dwa-trzy dni po wyborach głośno mówiono o fałszerstwach wyborczych /np.  /TUTAJ//.  Zapewniano, że PiS weryfikuje wyniki głosowania  /TUTAJ/.  Potem zrobiło się o tym cicho.  W dniu 29 czerwca, czyli w ponad miesiac po wyborach, bloger Adriano pisał w notce "Gdzie są wyniki PiSu z wyborów do Europarlamentu?"  /TUTAJ/:  "Skoro nie poszło... Który działacz PiS - u poniósł odpowiedzialność za to, że w poszczególnych rejonach Polski nie udało się policzyć głosów? Czy jakiś członek zarządu okręgowego został wyrzucony z partii? Czy komuś spadł włos z głowy za ten blamaż? (...) Przypominam, że wyniki PiSu miały być opublikowane tydzień po eurowyborach.".  Jakby w odpowiedzi na to - na linkowanej wyżej stronie Uczciwe-wybory.pl pojawił się w dniu 2 lipca Raport Zespołu ds Monitorowania Wyborów /do pobrania/ sygnowany przez p. Annę Sikorę.  Nie ma w nim jednak wyników alternatywnego liczenia głosów, ani prób weryfkacji ustaleń PKW.  Jest to tylko lista kilkudziesięciu uchybień w niektórych komisjach wyborczych.  Zauważyli je wolontariusze.  Nie przyłapano nikogo na ewidentnym fałszerstwie.  Tak więc, góra urodziła mysz.  Niewiele wyszło z wielkiej akcji.  Sprawa głosów nieważnych pozostaje jednak wciąż aktualna i na nią należy przede wszystkim zwracać uwagę.  Trzeba zmienić sposób głosowania tak, by wykluczyć "dopisywanie krzyżyków". 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Tak dlugo nic i nikt takiej "zagadki" nie wyjasni

to samo z innymi aferami czy katastrofa smolenska

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1431712

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- ucieszyła się Pixi i aż podskoczyła z radości, - to pewnie ciotka Góralska z Nowego Targu!
- jaka ciotka Góralska... - roześmiałam się, - ona już w wieku po prokreacyjnym, - to ta przysłowiowa "góra" na która musi wchodzić prezes "jedynej patriotycznej opozycji", żeby wszyscy go widzieli.
- to co - obruszyła się Pixi, - mogłaby tu do nas dołączyć na "niepoprawnych", piaskownica duża i byłyby nas już trzy małe myszki... - rozmarzyła się Pixi.
Rozmarzone,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Pixi i Dixi

#1431737

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1431746

Z jednej strony jeśli PIS odpuści, to wszystkie następne wybory będą bezkarnie fałszowane.

Z drugiej strony zawsze usłyszą, że wybory są ważne, zawsze usłyszą, że krzyczą o fałszerstwach bo przegrali.

Sytuacja jest dramatyczna i nie ma szans na jej zmianę. Nie bedzie w Polsce miedzynarodowych obserwatorów, nie będzie zmian w liczeniu głosów.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1431779

Skoro zapowiadał, że będą zliczane głosy we wszystkick komisjach w kraju i nic z tego nie wyszło, to znaczy, że był to tylko straszak nie mający nic wspólnego z  poważnym traktowaniem uczciwości wyborów. Lepiej nie trąbić zawczasu niż później nie potrafić się wywiązać z obiecanek. To było niepoważne.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1431798