Wyrzucenie W.Cejrowskiego z TVP Info złym znakiem dla PiS

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Wczoraj [29.11.2018] polskim Internetem wstrząsnęła informacja:

  "Wojciech Cejrowski poinformował, że nie będzie już gościem programu „Minęła 20” (TVP Info), w którym występował razem z Michałem Rachoniem.
  „Szanowni Państwo, Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.) Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów. Państwu dziękuję za KOLOSALNE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI - biliśmy każdą konkurencję na głowę” (pisownia oryginalna). 
  Cejrowski dopisał: (balanga trwała 19 miesięcy)." {TUTAJ}
  Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czym właściwie podpadł Cejrowski?  Czy krytyką Jarosława Kaczyńskiego, a może spaleniem papierowej flagi Unii Europejskiej?  Pewną jasność w tej kwestii przyniosło oświadczenie szefa TAI:

  "„Nie jest prawdą,że emisja programu ”Minęła 20”została zawieszona.TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim.Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” - napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski." {TUTAJ}.

 Na stronie internatowej "Najwyższego Czasu!" czytamy {TUTAJ}:

  "Wojciech Cejrowski został zdjęty z ramówki TVP Info gdzie występował w programie Michała Rachonia „Minęła 20”. Być może władze państwowej telewizji przestraszyły się tego co może powiedzieć w w czwartek wieczorem o skandalu jaki wywołała ambasador USA w Polsce Georgetta Mosbacher.
W czwartek rano Cejrowski był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w poranku radia Wnet. Powiedział tam wprost co myśli o skandalu wywołanego przez ambasador Mosbacher.
  „Należało zastosować dyplomatyczne mechanizmy, czyli prezydent Duda wzywa ją na dywan, bo on może, on przyjmuje listy uwierzytelniające, czyli mógłby ja wezwać w 12 minut, bo tyle zajmuje przejechanie na sygnale razem z wchodzeniem do limuzyny” – zaczął temat Cejrowski.
„I tam należało włączyć kamerę i nakręcić to spotkanie dyplomatyczne, zbesztać babsztyla za takie zachowanie i zapytać czy woli Pani przepraszać Polskę i naszego premiera za literówkę w nazwisku, za brak tytułów, czy wyjeżdża Pani jutro?”
„Prawdopodobnie wybrałaby przeprosiny, bo by się zorientowała, że walnęła gafę. I jeszcze powinien telefon zadzwonić do Departamentu Stanu, bo Trump wsadził kilku swoich, którzy na Polsce patrzą przychylnie – we własnym interesie, bo ich interesuje Fort Trump, żeby prztyczka dać Niemcom i pokazać fangę Rosjanom, którym fangę trzeba pokazywać codziennie. I sam Trump rozumie taką koncepcję jak fake news i te media, które rozrabiają” – mówił Cejrowski. (...)
  „Trzeba było ja zbesztać porządnie i jej wytłumaczyć co zrobiła.”
O reakcji polskich władz Cejrowski powiedział krótko: „Napluto nam w twarz a my mówimy ze nic się nie stało.”
Najwyraźniej ktoś się w TVP Info przestraszył co powie Cejrowski w czwartek wieczorem. Pytanie na czyje polecenie?".

  Rzeczywiście - wzmianka o zachowaniach sprzecznych z polską racją stanu wyraźnie wskazuje , że o to chodziło.  Być może - to sama pani ambasador interweniowała w TVP?  W czerwcu 2018 napisałam notkę "Dwie głupie panie" {TUTAJ}, w której tak pisałam o pani Mosbacher:

  "Wszystko wskazuje na to, iż pani Mosbacher rzeczywiście jest bardzo głupia.  Będzie więc szkodziła raczej interesom USA oraz Izraela, a nie Polski.  Wystarczy popatrzeć, jak bardzo wpływy lobby żydowskiego zaszkodziły polityce USA oraz samemu Izraelowi.".

  Widać teraz, iż miałam rację.  Wczoraj w Salonie24 bloger Ojciec&dyrektor zamieścił {TUTAJ} tekst "W.C. czyli komuna wróciła".  Stwierdził w nim:

  "Jest to kolejny raz, gdy programy W.C. wylatują z TVP. Poprzednim razem WC Kwadrans ukazywał się w 1994-1996. Za rządów koalicji SLD-PSL wszystkie audycje prowadzone przez Cejrowskiego w TVP - prowadził też countrowy "Stajnia ..." - zostały wyczyszczone.
Jak widać PiS wraca do sprawdzonych wzorców.".

  Sprawdziłam, że w roku 1996 prezesem TVP był Ryszard Miazek z PSL.  To on wyrzucił Cejrowskiego.  No cóż, w wyborach do Sejmu w roku 1993 PSL uzyskało 15,4% głosów, a wyborach do Sejmu w 1997 roku - tylko 7,31% {TUTAJ}.  Do spadku o ponad połowę ilości zwolenników PSL przyczyniła się niewątpliwie działalność pana Miazka.  Analogia z rokiem 1996 jest daleko idąca.  Wczoraj usunięto Cejrowskiego - za rok w 2019 będą wybory parlamentarne.  Ciekawe - ile głosów straci PiS z powodu głupoty i służalczości władz TVP?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

pisowska cenzura. głupcy, nie chcą nawet kanalizowac nastrojów, myślą, że ich przeciek wszystko załatwi. ale tak rozumuje kaczyński- rozkręcając afery, sądził że dostanie wiekszość konst. z 50%, nauczył się, że nie ale taktyka została.

ale co do kuriozalnego "Wystarczy popatrzeć, jak bardzo wpływy lobby żydowskiego zaszkodziły polityce USA oraz samemu Izraelowi" to cięzko sie zgodzić, te kraje prowadzą politykę, jaką chcą, zupełnie niezależnie od opinii Polaków, którymi się nawet nie przejmuje rodzimy rząd a co dopiero cudze, to oczywiste i szeroko powielana opinia a nie tylko moje zdanie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1576277

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zostaly tylko POpluczyny.

PO dwuch latach rzadzenia Kaczynski zrobil wolte i razem z naczelnym szabes gojem Duda i postawionym w zamian za Szydlo gudlajskim wieszakiem na garnitur Mortawieckim obrali droge weddlug starego zydokomuszego szablonu rodem z PRLu upodlania,niszczenia,i deskredytacji na arenie swiatowej narodu polskiego. Ich narzedzia to cenzura, klamstwo przeinaczanie spraw obracanie kleski w zwyciestwo,kneblowanie ludziom ust aby nie mowili prawdy i manipulacja medialna.

Zdjecie Cejrowskiego w imie ich racji stanu nie majaca nic wspolnego z polska racja stanu bylo tylko kwestia czasu i nie powinno nikogo choc troche myslacego dziwic.

Znow zydokomuna i sluzby daly o sobie znac kto w Polsce rzadzi.Icek Kurski jest tylko wyrobnikiem i nic od niego nie zalezy te gudlaj wykonuje tylko polecenia zreszta Kaczynski tez i tu musze przyznac ze Jaroslaw okazal sie nie tylko zdrajca, ale tez wyjatkowym skurw...em zeby poswiecic zabojstwo swojego brata wraz z elita Polski w Smolenski dla swojej karjery.Nie tylko wyciszyl sprawe tego zamachu ,ale tez kladzie klody pod nogi ludziom ta sprawe wyjasniajaca-jakim trzeba byc podlecem i jaka trzeba miec krew w swoich zylach.

Nie ma watpliwosci ze nad jadacym pociagiem zwanym Polska czuwa wajchowy, ktory przestawia zwrotnice tak, aby ten pociag jechal po tych wlasciwych torach i w koncu sie wykoleil ,a banda obecnych PISdzielcow jako droznikow czuwa nad tym wszytkim wykonuje polecenia .Jednym slowem ch..j du..a i kamieni kupa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1576286

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...bo naczelnik chce wysiąść na przystanku "Niepodległość", jak to niektórym NP się marzy....a tymczasem tam czeka na nich ch...d....i kamieni kupa, w którą niebawem wjadą.

A tak na poważnie ...Ideą rewolucji kulturowej jest wykorzystanie sztuki (muzyki), by jak najdalej oddaliła nas od Boga i pozbawiła podmiotowości ludzkiej (…) muzyka stała się w XX wieku jednym z najniebezpieczniejszych narzędzi rewolucji -  powiedział ks. prof. Tadeusz Guz podczas VIII Dnia otwartego Krucjaty Młodych. Tematem tegorocznego spotkania była „Muzyka jako narzędzie walki dobra ze złem”. 

 Jeżeli popatrzymy na muzykę ,którą nam serwuje TVP i wszystkie nasze gwiazdy....to nie dziwię się Cejrowskiemu, że ucieka na drugą półkulę.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE

 

https://www.youtube.com/watch?v=IkPYmiYZrhk

 

https://www.pch24.pl/ks--prof--tadeusz-guz-o-muzyce-w-rekach-rewolucjonistow--to-niebezpieczny-orez,64522,i.html

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1576296

Decyzja generalnie zła o wstrzymaniu współpracy tvp z Cejrowskim.
Jednocześnie zwracam uwagę, że Cejrowski, to trudny partner i kapryśnie nieobliczalny jako współpracownik, wielki cwaniak i egoista, który chce grać jak swawolny Dyzio, nie tylko na swoim, lecz także na cudzych fortepianach.
W tym drugim przypadku nie ponosić także opłat za używany instrument, salę, widownię, obciążając wszelakim ryzykiem oraz kosztami drogą stronę.
Na dodatek jest nieobliczalny emocjonalnie.
Nigdy nie wiadomo czy nie nabluzga gospodarzowi obrażając go.
To także nieprzewidywalny wolny strzelec, zawsze dbający mocno egoistycznie tylko o swoje interesy, który może raptem, niespodziewanie strzelić zapraszającemu w...plecy!
Rozgrywać jednostronnie swój prywatny biznes na koszt tv publicznej z minimalnymi kosztami własnymi.
Tak to widzę.

pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#1576307

że publiczne palenie flag, kukieł polityków i tego typu seanse nienawiści, powinniśmy pozostawić dziczy islamskiej, a już na pewno nie można pokazywać takich rzeczy w telewizji publicznej, chyba że z odpowiednim, krytycznym komentarzem. Kabareciarz Cejrowski przegiął zdecydowanie, także z tą „krwią za pazurami J. Kaczyńskiego” i teraz ponosi tego konsekwencje. To żadna „pisowska” cenzura tylko wskazanie, że takim zachowaniem przekracza się pewną granicę, czego telewizja publiczna tolerować nie może.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1576314

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Obrona dzieci nienarodzonych to przekroczenie granicy? Jakiej granicy? Chyba tylko niemieckiej.

Jak inaczej przemówić do tych parlamentarnych bestii, co rocznie przyczyniają się do zabijania ok. 1000 istot ludzkich...żeby potem z nich produkować szczepionki i zarabiać na tym?

W którym miejscu granica została przekroczona?

Zwierząteczka futerkowe i kotki ważniejsze niż dzieci?

Co się z ludźmi dzieje? Tracą rozum kompletnie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576331

od zawsze przeciwnym zabijaniu nienarodzonych; z dużym prawdopodobieństwem jest nim także J. Kaczyński.  Tylko, że Lotak (a chyba też i J. Kaczyński) jest świadomy, że polityka to nie zabawa w katolicki radykalizm, bo radykalni katoliccy politycy w dzisiejszym świecie, nawet w katolickiej Polsce, nie mają żadnych szans na utrzymanie się przy władzy i wprowadzanie dobrych zmian w innych dziedzinach życia społecznego. Jeśli się mylę, proszę o przykład kraju, w którym rządzący w 100 % stosują się do przykazań i nauki Kościoła Katolickiego.

Katoliccy politycy są często po prostu zmuszeni wchodzić w różnego rodzaju kompromisy, także w takie, z których w głębi duszy są niezadowoleni, właśnie po to, aby czynić dobro w innych obszarach, a także zapobiegać dorwaniu się do władzy ateistycznemu, neoliberalnemu lewactwu. To po pierwsze.

Po drugie jako katolicy powinniśmy chyba jednak być ostrożni w publicznych ocenach religijności innych katolików, także polityków, zwłaszcza wtedy, gdy nasze oceny sprowadzają się jedynie do wygodnego, nic nas nie kosztującego wymądrzania się i rzucania kalumni za posunięcia, które nam nie pasują, bez głębszej wiedzy o możliwościach i uwarunkowaniach z jakimi katoliccy politycy mają do czynienia w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie.

Inaczej mówiąc, Lotak-katoL woli posiadającego realną władzę, choć gotowego na pewne nieuniknione kompromisy katolika Kaczyńskiego, niż jakiegoś lewaka w rodzaju Zanberga czy innej Nowackiej, bo ci nie tylko tym bardziej zliberalizują tzw. prawo aborcyjne, ale i w innych dziedzinach na pewno nie będą się kierowali wskazaniami społecznej nauki Kościoła Katolickiego, ale wręcz będą  tenże Kościół zwalczali.

Myślę, że sprawiedliwy i miłosierny Bóg, oceniając działalność katolickiego polityka, dostrzega nie tylko przytrafiające się mu „zgniłe kompromisy”, ale doceni także i jego inne pozytywne, zgodne z przykazaniami Dekalogu poczynania i osiągnięcia, które z powodzeniem mogą przeważyć te pierwsze.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1576374

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Myślisz ,że ten twój bóg pójdzie na zgniłe kompromisy, kładąc na jednej szali 500+  a na drugiej aborcję???

Mój Bóg nie pójdzie na pewno na to...bo musiałby sobie zaprzeczać.

Katolicki radykalizm wam się nie podoba , panowie Lotak i Kaczyński? 

Czyli "nie chcem ale muszem?"   Czyli "jezdem za a nawet przeciw"? Czyli poziom naszego kukunia-wałęsy?

Lotak -katol woli to co ma....i dlatego jest tak pięknie w Polsce, w której większość stanowi właśnie większość takich katolików.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576413

wymień mi choćby jeden jedyny kraj na świecie całym, nawet nie tylko w tej ześwieczczonej Jełropie, ale na świecie, gdzie rządzący politycy w 100 % kierują się Dekalogiem i nauką społeczną Kościoła Katolickiego i nie uznają żadnych kompromisów.

Jak podasz mi przykład takiego kraju, to możemy zastanowić się ewentualnie, czy i w Polsce jest coś takiego możliwe.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1576422

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

....czy jest gdzieś taki kraj.... i czy jest  w Polsce możliwe przestrzeganie prawa naturalnego i przykazań Bożych.

Skoro takie przykazania dostaliśmy do przestrzegania....to znaczy, że jest to na pewno możliwe. Czyżby Pan Jezus się mylił? Czyżby żądał od nas rzeczy niemożliwych?

Czyżbyś podważał to wszystko co nam przekazuje Ewangelia?

Jednym słowem twoja prośba jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576426

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dla kogo? Dla niedouczonych pismaków...być może. To zdolny dziennikarz, pisarz podróżnik.

  Nieobliczalny? Zależy dla kogo, dla tych co nie rozróżniają dobra od zła może się takim wydawać...ale dla innych nie.

Dla każdego , kto zna zasady życia moralnego jest przewidywalny.

Komu strzela w plecy? Co ty pleciesz antysalon?

Ma charakter, wie czego chce, tylko mięczakom może się wydawać groźny.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1576330

Niestety, ale mentalność bolszewicka we władzach mediów funkcjonuje w najlepsze. TVP  wydawała sie oderwana od niej, ale tylko wydawała. Dostępu do TVP nie maja np dziennikarze Warszawskiej Gazety i inne środowiska i osobowości tam dominuje jedynie słuszna Gazeta Polska z Panem Sakiewiczem poprawnym, stałym komentatorem na czele. Niestety TVP stała sie tubą propagandową rządzących. Zapomniano, że wielu Polaków jest przekornych i natrętna propaganda i cenzura przynosi skutek odwrotny od oczekiwanego.  Teraz usunieto Pana W.Cejrowskiego bo wypowiedzial jakiś niewygodny pogląd. Na miłość boską jest wolnym człowiekiem i ma prawo, co nie oznacza, że ja musze ten poglad aprobować. Tylko różnorodność pogladów  uspasabia do myślenia. Jak mnie nie odpowiada to moge zmienić kanał, a nie faszerowac sie tym  co Pan Prezes  TVP uznaje za jedynie słuszne. Tyle się mówi o wolnych mediach, o wolnosci słowa, o demokracji, ale jest to tylko mowa trawa. Funkcjonuje nadal wyłącznie POPRAWNOŚĆ ubrana w "polska racje stanu". 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1576364