Pikieta przed siedzibą "Rzeczpospolitej"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Gdy przed 15:30 /dziś, 7.11.2012/ zjawiłam się przed siedzibą "Rzeczpospolitej" na Prostej 51 w Warszawie, było tam ok 40 osób. Ludzie jednak szybko sie schodzili i wkrótce zgromadziło się już ok. 100-120 osób. Była to manifestacja poparcia dla red. Cezarego Gmyza, który został dyscyplinarnie wyrzucony z pracy przez właściciela pisma Hajdarowicza, gdyż ośmielił się napisać o śladach materiałów wybuchowych znalezionych we wraku Tupolewa.

  Pikietę zapowiadała "Gazeta Polska Codziennie", a także portal Wpolityce.pl. W chwili, gdy piszę te słowa ukazały się już krótkie relacja z niej w portalu Niezalezna.pl /TUTAJ/ oraz Wpolityce.pl /TUTAJ/. Nie przygotowano jej jednak.. Nie było żadnych transparentów, nawet tego z napisem "Hańba", zapowiadanego w "GPC", i tylko dwie małe flagi. Nagłośnienia też nie było. Za to mnóstwo osób fotografowało i filmowało demonstrację. Obecnych było wielu znanych dziennikarzy. Przytoczę za Wpolityce.pl:

  "Wśród pikietujących byli m.in. Krzysztof Skowroński - prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Paweł Nowacki - wydawca programu "Warto Rozmawiać", Anita Gargas z "Gazety Polskiej" i Jacek Karnowski - redaktor naczelny portalu wPolityce.pl. Pikietowali również Piotr Zaremba, Barbara Sułek-Kowalska z tygodnika "Idziemy", Jan Ołdakowski, Wiktor Świetlik, Adam Borowski, Krzysztof Nowak i Dariusz Gawin.". Pojawili się także Mariusz Kamiński i Adam Hofman z PiS.".

  Ja widziałam też Jana Pospieszalskiego i Jerzego Jachowicza. Był też Andrzej Wernic i Orzech z WarszawskiegoPiS.pl. Przed 15:45 na schodach pojawił się Cezary Gmyz. Zebrani powitali go okrzykami "Dziękujemy !!!" Redaktor Gmyz wygłosił krótkie przemówienie. Powiedział m. in., że wszystkiemu złu winien jest Hajdarowicz, a w redakcji "Rz" pozostało jeszcze trochę dobrych dziennikarzy - jego kolegów. Stwierdził, iż chce pozostać niezależnym dziennikarzem współpracującym z kilkoma tytułami. Podziękował wszystkim za poparcie. Rozległy się okrzyki "Chcemy prawdy" i "precz z cenzurą". Redaktor Gmyz odszedł żegnany hymnem narodowym.

  Po chwili głos zabrał Adam Borowski - znany działacz "Solidarności". Wyraził poparcie dla red. Cezarego Gmyza i zapewnił, że będzie chętnie czytał gazetę, która go zatrudni. Nie mieliśmy jednak do czynienia tylko ze zwolennikami wolnych mediów.

  Z okien budynku "Rz" jacyś poplecznicy Hajdarowicza wyrzucali papierowe samolociki z napisami w rodzaju "kaczuszki z trotylem", "trotyl na skrzydle - nie, po prostu się wyp....olili", czy też "uwaga - materiały wybuchowe". Wśrod zebranych przechadzał się facet z mikrofonem z napisem PRESS. Polował on na co bardziej znanych dziennikarzy i wszystkim zadawał to samo pytanie: "Czemu Pan/i broni dziennikarza, który napisał kłamliwy tekst?". Mało kto chciał z nim gadać, poza red. Jachowiczem, który z anielską cierpliwością tłumaczył mu, że Cezary Gmyz zrobił dobrą robotę.

  Spotkało mnie coś miłego. Okazało się, iż jeden z obecnych to mój dawny student, który jeszcze w latach 70-tych uczęszczał na moje zajęcia oraz chodził wraz ze mną na wykłady TKN /ówczesnego "Latającego Uniwersytetu"/. Mogłam przypomnieć sobie dawne czasy.

  Koło 16:20 uczestnicy demonstracji zaczęli się pomału rozchodzić. Pikieta dobiegała końca.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jakas sgurwiała łajza i pałkuje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304522

elig: To się często zdarza. Nie ma się czym przejmować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#304527

Dzięki za relację. Niestety, nie dałam rady przyjechać na czas.
Zachowania, o których piszesz, wyjątkowo wredne, tylko potwierdzają, że ślady trotylu są.
Ależ poruszył demony, no no...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304535

elig: Raczej wrzucił granat do szamba.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#304707

Dziękuję. 10
P.S. Z obecnością jedynkarzy dawno się pogodziłam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304555

Szkoda że tak mało ludzi przyszło,bo to może spotkać każdego z nas,i dla tego wielu ludzi woli milczeć,jak stracić pracę,ja ich rozumie,bo polityką nie nakarmią rodziny,a wielu pracodawców to działacze albo sympatycy Polszewi,ale ile można być na kolanach,i patrzeć i tolerować nieprawość którą Tuskolandia wyprawia

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304579

mamy jeszcze szansę na bojkotowanie samej gazety oraz wszystkich reklamodawców którzy dają ogłoszenia w niej.
Zobaczymy czy właścicielowi to się opłaca, nas jest więcej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304589

Nie kupuj "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze"

jw.kulczycki

Zwolnienie Gmyza to klasyczna totalitarna, bolszewicka reakcja na informację zadającą kłam oficjalnej propagandzie rządu PRL - Polskiej Republiki Lemingów na temat wolności słowa. W Polsce nie ma wolności słowa! A w zasadzie wolność słowa jest! Jak na Białorusi. Nie ma tylko wolności po słowie!

PO, czyli Partia Oszustów, wszelkimi sposobami próbuje uratować sondaże i wmówić niedorozwiniętym i odmóżdżonym idiotom, że czarne jest białe.

To dowód, że Gmyz napisał prawdę! Bo przecież NPW nie wykluczyła środków wybuchowych. Gdyby było inaczej, ktoś podjąłby polemikę i sięgał po argumenty, a nie po zwolnienie z pracy. Tak robiono za komuny, moi drodzy młodzi, nie znający PRL, rodacy. Chcesz mieć państwo demokratyczne, w którym każdy ma prawo głośno, publicznie wyrazić swoje zdanie na każdy temat, to teraz pokaż to! Każdy ma prawo być w błędzie! Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, choćby nie wiem jak absurdalne (istnieje na świecie grupa ludzi twierdząca, że ziemia jest płaska i głoszą to, i czy coś to zmienia?), dopóki nie zmusza innych siłą do przyjęcia ich.

"Staruch" siedzi w więzieniu prawie od pół roku bez zarzutów i sankcji prokuratorskiej tylko dlatego, że powiedział głośno to, co wielu Polaków myśli w skrytości ducha. Teraz, policja aktualnie prowadzi prewencyjne zatrzymania przed 11 listopada, tak jak prewencyjnie zamykała ludzi przed Euro.

Jeśli nie godzisz się na neokomunizm to od jutra [od zaraz! MD]

nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze.

Ich ruszy tylko kasa! Brak wpływów zmusi ich do zmiany zdania. Podaj dalej.

Nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze!

Premier wzywał do niepłacenia abonamentu za telewizję, to go posłuchaj i nie kupuj reżimowej prasy i nie oglądaj TVN. Oni nie mają honoru, etyki i moralności! Oni mają tylko rachunek swoich zysków! Chcesz ich dosięgnąć, zabierz im kasę!

Nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze! POodaj dalej!

=====================

Cytuje pokrętne oświadczenie (skrót): "

Oświadczenie Rady Nadzorczej spółki Presspublica

.. W dniu 31 października w Warszawie zarząd spółki przekazał Cezaremu Gmyzowi dokumenty pozwalające mu zarówno na ochronę świadków, jak i pisemne zapewnienie o ochronie jego osoby w razie przyszłych procesów, jeśliby się okazało, że rzetelnie zbierał materiały i posiada na to stosowne dowody.

Wśród dokumentów było również zapewnienie o ochronie informatorów, a dla ich bezpieczeństwa oświadczenia miały być zdeponowane w jednej z kancelarii adwokackich

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7651&Itemid=100

*******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#304591

[quote]Wśród dokumentów było również zapewnienie o ochronie informatorów, a dla ich bezpieczeństwa oświadczenia miały być zdeponowane w jednej z kancelarii adwokackich[/quote]

Dla bezpieczeństwa ?
W kancelarii adwokackiej ?

No to powodzenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#304676

elig: Co wiadomo o tych prewencyjnych zatrzymaniach?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#304708

Dla nas, nie mieszkających w Warszawie dają wrażenie, że byliśmy tam z Wami. Pozdrowienia i wyrazy uznania za poświęcanie swojego czasu w walce o wolność słowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304592

Moim zdaniem, na tej demonstracji było stanowczo za mało dziennikarzy. Czyżbyśmy mieli tak mało rzetelnych, z prawdziwego zdarzenia dziennikarzy? Wychodzi na to, że wśród tej grupy zawodowej mamy bardzo dużo... pospolitych wyrobników na usługach swoich mocodawców.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304595

elig: Trochę porządnych jednak się znajdzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#304709

http://solidarni2010.pl/11500-pikieta-przeciwko-zwolnieniu-red-cezarego-gmyza.html?PHPSESSID=0e98811869567ec65b03193c94f01ae2

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304620