Nie będzie żadnej nowej prawicy

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

To może wyglądać tak: zaciszny salon gdzieś w Podkowie Leśnej, kawiarniany stolik na Hożej, albo, tajne przez poufne, spotkanie nowego aktywu. Nieznośna obecność Jarosława Kaczyńskiego jest nie do wytrzymania. Roman Giertych ma już duszności, na nic biegi po lesie i rozmowy z Radkiem o Euroazji, kto w końcu usunie go z drogi. To jest problem, który nie daje spać Romanowi. Ale on, wielki demiurg prawicy, stanie na wysokości zadania i rozwali ten zabetonowany układ polityczny, przecież już roztrzaskał w pył rząd Kaczyńskiego i swój LPR. Tu rozmowa, tam rozmowa, i już partia będzie nowa. I Michnik znowu ręka poda. Zbigniew Ziobro, dawny minister, młody sztandar prawicy, u boku Prezesa PiS, był nadzieją całej prawej strony. Delfin, następca Prezesa. Kiedy wyszedł w blasku kamer „zaprzyjaźnionych” stacji telewizyjnych z kolegą Kurskim, wydawało się, że to już nie przelewki, rypnie się ten PiS jak nic, rozłoży, lud (jak mawia Kurski „ciemny lud”) pójdzie za delfinem, wystawi rachunek Kaczyńskiemu za porażki wyborcze. Lud nie poszedł. Zbigniew Ziobro, po prostu nie stanowi już nawet żadnego bytu politycznego, podobnie jak Kurski. Giertych byt sobie załatwia z Michnikiem, Ziobro z Komorowskim, armia więc wielka stanie już wkrótce i zepchnie siłą znienawidzonego Kaczora ze sceny politycznej.

Jak ktoś siedzi w tej warszawskiej skorupie i knuje tak na co dzień, a to wyśle Piętaka do TVN 24, a to wywali się na czołówki portali, ile wydaje Pan Prezes na swój wizerunek, to w tej skorupie politycznej, w tych wieściach typu..: -Dorn pójdzie z nami? O.K. Bierzemy Dorna, to wizja nowej partii prawicowej domykającej układ jest już na wyciągnięcie ręki. Gdyby jeszcze tylko tak znowu ktoś wylazł z PiS-u, ktoś z zakonu na przykład, no sam miód, nowy układ prawie gotowy. Otóż wizje Giertychów, Ziobrów, Kurskich, to jest jedna wielka porażka myślenia. Nie będzie żadnej nowej partii prawicowej, co to przejmie stery na prawicy. Z tysiąca powodów, a jeden z nich jest kluczowy: ten „ciemny lud” tego nie kupi. Gdyby miał kupić cokolwiek z tej tandety politycznej już by kupił rok temu, a nie kupił. System, co najwyżej wchłonie Ziobrę i Giertycha i ich przeżuje. Zresztą i oni, i nie tylko oni, nie maja żadnej wizji dla Polski, więc co mogą zaproponować ludowi. Co więcej, oni mają świadomość swoich ograniczeń. Przecież Roman Giertych mówi, co najwyżej, o powrocie do polityki, nie mówi o Polsce.

Z wielkiego Zbigniewa Ziobro, został przemykający korytarzami europoseł, mówiący strachliwie o Smoleńsku, którego opinii już się nie cytuje. Smutne to, ale tak naprawdę swoje radosne ostatnie pięć minut miał wtedy , gdy przedzierał się z swoim maleństwem do samochodu. System ich wchłonie i koniec. System natomiast doskonale wie, że jedynym graczem po drugiej stronie jest Jarosław Kaczyński. Ten z kolei jest bardzo cierpliwy i wie, że przyjdzie taki moment, w którym będzie rozmawiał o Polsce i jej przyszłości z Polakami, a nie z Tuskiem czy Komorowskim. Ten rdzeń prawicowego ludu jest nie do ruszenia. Kurski może sobie tam pukać dniami i nocami, i nikt mu nie otworzy drzwi. O miejscu Polski w Europie Jarosław Kaczyński będzie rozmawiał jak równy z równym, i z Merkel, i z Putinem, prędzej czy później. Nie da się Polski wymazać z mapy Europy, na co ten układ częściowo się godzi, na taką Polskę prawie ważną, prawie partnera i prawie niepodległą, no bo wiadomo, że ta niepodległość to taki fetysz ciemnej prawicy.

Ani Dorn, ani Giertych, ani Gowin, nie wyprowadzą swojej własnej armii do władzy, bo nie mają za sobą tłumów. Ludzie naprawdę myślą, lud bywa czasami krnąbrny, patrzy na michę, ale dziś te trzydzieści procent elektoratu to armia Kaczyńskiego, personalnie tylko jego. Zakusy, by ją rozbić, są rozróbą przeciwko Polsce, i o tym liderzy domykania układu z prawej strony powinni pamiętać, bo nie będzie im to zapomniane.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tam mogą opowiadać dyrdymały i składać daniny
Obornik koński jest ciepły więc się ochłodzi
Myślę że jemu ,to zbyt nie zaszkodzi
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#315182

Bo na pewno nie rządzi nią mr. Tusk, jewropejczyk jewropejczyków, słońce Peru, księżyc Dolomitów, gwiazda Kaszub, Mojżesz Sławka N., I-szy Trzepak merkozów i innych dewiantów dewiacji zwanej "UE", ect., ect., legalnie, w demokratycznych wyborach ruskiego serwera re-wybrany wybraniec wybrańców, jak po bożemu powinno być.

Kto zatem ?

Tusk zamiast pijarowców powinien zatrudnić psychoterapeutów, seksuologów, Kasparowa itd. bo znów jest w impasie.
W ostateczności niech zmieni partnera do brydża i zamówi ruchomą bramkę z czujnikiem, reagującym adekwatnie na komendę "Donek szczela"....

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że nasz biedny Donald wizytą w markecie i potengom rządzonej przez niego Polski (spot świąteczny) jest przybity i popadł w cinszkom melancholiem. Na dodatek Kaczor znów jątrząco milczy, wazeliny z Brukseli nie dowieźli, a ileż tej viagry można łykać...
I tak nie działa na macho Donalda.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#315186

Obyś miał rację z tą wizją Kaczyńskiego rozmawiającego jak równy z równym z "równymi " tego świata.
Będzie to tym trudniejsze, że układ nie jest w fazie domykania, ten układ już się domknął i póki co jest szczelny i nieprzemakalny. A Małe roszady na zapleczu układu to tylko konserwacja i wymiana zużytych części(np. Pawlak).
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315185

A co do nowej prawicy, to prędzej czy później z pewnością powstanie. Tyle tylko, że nie będzie składała z dezerterów i wyleniałych kocurów z PiS, lecz z młodych narodowców.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315187

 Aby ją stworzyć trzeba mieć jaja i charyzmę.Tej i tego u nowych "mojżeszów"

 prawicy nie widzę. Prawa strona jest zajęta .I to powinien uzmysłowić sobie 

Ziobro and Kompany.Tylko z J.Kaczyńskim prawa strona wygra.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#315199

 w tzw Polsce B ma jaja i charyzmę. Tylko kto z nimi rozmawia? A poza tym, obecne PiS tak się dziwnie uszczelniło i ma w głębokim terenie tak kiepskich ludzi, że strach patrzeć. Teraz, po Smoleńsku, powinni być tym bardziej widoczni, a po pierwsze nie widać ich wcale, a po drugie są to często osoby skompromitowane w swoich środowiskach, albo zwyczajnie (jak u nas w powiecie) byli kapusie i czerwoni szmalcownicy. Przykro to pisać, ale to fakt. Bez reorganizacji "dołów" i "przewietrzenia" struktur podstawowych źle wrózę partii JK.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315211

Ale ja spokojnie piję swoją wieczorną herbatkę i popieram Prawo i Sprawiedliwość :)*

* - tekst "zasłyszany" gdzieś na forum

Remek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#315219

Witaj grzechu g (troche mi sie kojarzy z - grzechem glownym :) )

...jest w Twojej wypowiedzi i nadzieja, ale wieksza jest dawka - defetyzmu: nie ma betonu nie do skruszenia, historia to mowi. Historia trwajaca od zarania dziejow, spisana od 6 tysiecy lat z okladem, kolego... Bywaly w tej historii nie takie tuzy jak nasza miernota - Tusk, i idac pod prad pewnym zasadom nie do zlamania - polegli, zapisujac sie wlasnie w historii sromota przedsiewzietych poczynan, chociaz - wydawaly sie wielkie, "wiekopomne"...
Antypolskosc Tuska -ze jest to widac, slychac i czuc. Wiec - robmy "swoje", jak kto umie, a -i jego wczesniej jak pozniej poslemy na smietnik historii, a kto bedzie nastepca u steru - czas pokaze, ludzie obiora... Oby nie z pozycji "ciemnogrodu": malych, egzystencjonalnych kurdupli, skupiajacych sie na wizji tylko pelnej miski i emerytalnej laby...

Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#315234