ABC Jarosława Kaczyńskego

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

ABC Jarosława Kaczyńskiego, wypracowane przez długie lata jego obecności w polityce wreszcie sprawdza się. Dołująca Platforma to nie jest bynajmniej efekt gorszej kondycji gospodarki, zmęczenia premiera. Tak chcą to teraz tłumaczyć rządowe media, byle tylko nie przyznać, że polityka PiS-u przynosi efekty. Żeby zrozumieć, co naprawdę się dzieje w Polsce, trzeba nabrać trochę dystansu do naszej rzeczywistości politycznej. Strategia Prezesa PiS, wzorowana na standardach amerykańskich musiała przynieść sukces w sondażach, ponieważ rozmowy z wyborcami to podstawa podstaw w uprawianiu polityki. Nabzdyczeni najczęściej posłowie PO już dawno uznali, że ich wyborcy to ciemna masa, która zawsze pójdzie do urn i zagłosuje na Tuska, byle tylko Kaczor nie doszedł do władzy.

Z dystansu, lepiej widać obraz polskiej sceny politycznej i otocznie w jakim funkcjonuje Prawo i Sprawiedliwość. Od samego początku, zdecydowana większość gazet, czasopism, telewizji, dużych portali informacyjnych, celebrytów i aktorów celebrytów, oraz tak zwanych autorytetów i mediów zagranicznych wspierała rząd Donalda Tuska przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. To nie było wsparcie na zasadzie, popieramy Was, bo jesteście świetni, tylko popieramy Was, bo nienawidzimy Kaczorów. Tak to było pomyślane, taka była to „piękna idea”, bo Tusk to Europa (cokolwiek by to znaczyło) a Kaczyński to Polska. A Polska nie jest ważna, ważna jest Europa, Polska może być fajna jak będzie taka jak Europa. Nikt nie podał definicji tej Europy, ale po co? Po co definicja, skoro definiują ją na co dzień Czerska, TVN i Paradowska z Kuczyńskim?

Wszyscy przeciwko PiS, tak było od początku. Ci wszyscy, to co prawda w większości bufoni, ale ta wielka akcja już trwała w 2005 roku. Naiwni dali się nabrać, ze chodziło tu o jakąś politykę i programy. O nic takiego nie chodziło, nigdy. Program PO, jedyny i prawdziwy to była kasa. Chodziło tylko o skok na kasę, jak największą, dla wybranych ludzi, dla swojej rodziny. Tu nie chodzi o stołki burmistrzów, bo to drobnica. Chodzi o duże interesy, mega łapówki, których nigdy nie wykryje CBA, chodzi o sześć lat dojenia państwa. To się znakomicie ekipie Tuska udało. Nie wszyscy są jednak zadowoleni, nie wszyscy dostali papu. A papu w III RP to podstawa. Patologiczne układy są wszędzie - od rządu po media, a dalej po samorządy. Teraz wyłażą różne kwiatki, podkopują się nawzajem ludzie władzy, ale już można, proszę bardzo! Kasa została podzielona. Tusk stał się wydmuszką po tym podziale. Nikomu nie jest potrzebny, poza jego wiernymi żołnierzami. To wszystko działo się przy takim parasolu ochronnym, o jakim można sobie gdzie indziej tylko pomarzyć.

A jednak coś pęka. PiS wychodzi na prowadzenie, ludzie widzą mega oszustwo rządów PO. Pomimo tej nieustającej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego, obrzydzania Go na wszelkie możliwe sposoby, wydaje się być dziś jedynym profesjonalnym politykiem w Polsce. Czy Tusk wytrzymałby taki opór, taką nienawiść mediów i celebrytów do niego? Sondaże ujawniają coś jeszcze. Co najmniej jedna trzecia Polaków chce Polski. Chce tradycji, Kościoła, naszego własnego życia, polskiego, a nie tak zwanego europejskiego. Francuzi są bardzo francuscy, a przecież są europejscy. Czerska i inni chcieli nam udowodnić, że bycie Polakiem, życiu po polsku, nie jest europejskie. To jest wielkie kłamstwo minionego dwudziestolecia. Interesujące jest to, że do pokonania tek wielkiej machiny kantów finansowych, obłudy, pozerstwa i nihilizmu wystarczyło ABC Jarosława Kaczyńskiego. To polityczne ABC ma jedno kluczowe słowo: konsekwencja. Jeśli oszukani (ale naprawdę oszukani) wyborcy PO zmądrzeją teraz, zobaczą, że tu tylko chodziło o kasę, kasę i jeszcze raz o kasę, zobaczą w końcu, że Kaczyński jest nowoczesnym politykiem, polskim i europejskim (bo jest), to wtedy rozpad PO będzie szybszy od bolidów Formuły I.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... oprócz tej konsekwencji działania w drodze do objęcia władzy i dźwignięcia Polski z ruin i zgliszcz - jest jeszcze bardzo wiele czynników.
 Między innymi takim czynnikiem jest posłuchanie w końcu fachowców i przy ich pomocy dokonanie bilansu tzw. otwarcia po przejęciu władzy z ubrudzonych aferami łap platformersów. Mimo usilnych sugestii w roku 2005, - PiS nie zrobił tego. Potem długo, bo do roku 2012 mściło się to na Jarosławie Kaczyńskim, którego obwiniano o wszystko, co się nie powiodło platformersom. Mówili, że to Kaczyński spieprzył, a oni nie byli już w stanie tego naprawić. Oczywiście były to pospolite pomówienia, nie mające żadnych podstaw, a jedynie usprawiedliwienie swojej celowej działalności "nicnierobienia" za wyjątkiem rozgrabiania Polski. Ale mainstreamowe media to nagłaśniały, a społeczeństwo (na szczęście nie całe) ślepo "kupowało" te bzdury. 
Ciekawi mnie, czy PiS popelni ten sam błąd, co w roku 2005. Jeśli tak, to nie wróży to nic dobrego.

Pozdrawiam,   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359351

 jak piszesz, poczekam jednak do wyborów. Już nieraz ufałem, a potem przeżuwałem smak porażki. Poczekam do wyborów, poczekam na rozliczenie zdrajców i złodziei, poczekam na lustrację i dekomunizację, poczekam na osądzenie sprawców Smoleńska. I kiedy doczekam się tego - uwierzę. Jeżeli nie przeprowadzą tych podstawowych reform i działań, polegną jak zawsze, a tuskoidy powiedzą z ironią: "a nie mówiłem?"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359353

... jednej, 4-letniej kadencji większość parlamentarna i rząd PiS-owski dokonali tego wszystkiego, co wyszczególniłeś. Za bardzo przepełnione szambo pozostawiają po sobie platformersi. Ono już się dawno wylało na trawnik. Sprzątanie zajmie sporo czasu, bo za co się nie wezmą, to wszystko spieprzone jest tak, że wymaga pracy od podstaw. Oczywiście życzę PiS-owi, oby udało im się posprzątać ten burdel jak najszybciej. Ale łatwo krytykować, a trudniej zrobić. Do tego potrzeba ludzi o nie przetrąconym kręgosłupie moralnym, etycznym, nie uprawiających prywaty. 

Pozdrawiam,   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359357

Nareszcie coś się dzieje.Popłoch,fajnie ostatni słuchać tvn-u

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#359358

Rozliczenie. Uczciwe, ze wszystkich niegodziwości i nieuczciwości, w tym zarówno politycznych, gospodarczych jak i dziennikarskich czy "menedżerskich". Jak Norymberga. Rozliczenie z metod działania których realizacja przypomina mi realizację sukcesu NSDAP w hitlerowskich Niemczech. Metod, z których wiele wygląda jakby były żywcem skopiowane z "Mein Kampf" Adolfa Hitlera, tyle że bez "nocy długich noży", "kryształowej nocy", czy obozów koncentracyjnych. Za to z seryjnymi samobójstwami i katastrofą smoleńską, która miała być mało znaczącym wypadkiem, a stała się dla Polaków symbolem obecnych czasów.
W interesie Polski jest aby taka sytuacja nie powtórzyła się nigdy więcej. Dlatego potrzebny jest Trybunał Stanu, a nie ewentualny kolejny "okrągły stół".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359359

Warto zdefiniować żródło porażek - wg mnie tkwi ono poza granicami Polski. Dokładniej - za wschodnią. Bolszewicka agentura jest wszędzie, mówił to już bł. ksiądz Jerzy. Jak się pozbyć czerwonej zarazy - oto jest pytanie. Zadomowiła sie w Polsce jeszcze za katarzyny, choć wtedy nie miała jeszcze czerwonej barwy; była jednak nie mniej zbrodnicza. Słyszałam w RM, że Polacy (zamieszkali w Norwegii) zaprotestowali przeciwko legalnie działającej Komunistycznej Partii Polski. Aktualnie zarejestrowanej przez sąd! Podczas, kiedy na Łączce odkopywane są kości polskich Patriotów mordowanych przez komunistów.
oto foto-relacja z Powązek

http://polskie-kwiaty.flog.pl/wpis/7036180/prace-ekshumacyjne-i-poszukiwawcze-ofiar-terroru-komunistycznego-19481956-w-kwaterze-l-tzw-laczce-na-cmentarzu-wojskowym-na-powazkach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359389

,,(zamieszkali w Norwegii) zaprotestowali przeciwko legalnie działającej Komunistycznej Partii Polski. Aktualnie zarejestrowanej przez sąd!,,

* To naprawdę zgroza. Nic w naszym Państwie nie jest tak zabagnione jak sądownictwo.

Pierwszym krokiem polskiego rządu będzie musiało być powołanie Sądów Polowych na prawach zbliżonych do Trybunału Norymberskiego, tj sądzących wprost ze sprawiedliwości, a nie z jakichkolwiek praaw, faszystowskich praw kaduka nie powstałych z potrzeb sprawiedliwości, tworzących FASZYSTOWSKI SYSTEM BEZPRAWIA.
Tak, faszystowski, bo faszystowskim jest i socjalistyczny, i komunistyczny w swojej praktyce.
Faszystowski, bo faszyzm w swojej praktyce bierze się z korupcji. Wg Mussoliniego faszyzm to związek korporacji prywatnych i państwa.
Faszystowski, bo faszyzm bierze się i z negacji demokracji, naszej sprawiedliwości wspólnotowej, zwłaszcza zrównoważenia między wolnością, równością i braterstwem najpierw ze względu na dobro wspólnoty.
Faszystowskim, bo faszyzm zawsze prowadzi do ustanowienia totalitaryzmu i faktycznego niewolnictwa społeczeństwa.

Zadaniem tych Sądów Polowych musi być przede wszystkim usunięcie wszelkich przeszkód zaprowadzeniu rządów prawa, prawdziwego prawa powstającego z potrzeb sprawiedliwości, zaczynając od osądzenia w pierwszym rzędzie zbrodniarzy faszystowskich w togach.

Na drugi ogień tych Sądów Polowych muszą pójść wszelkie faszystowskie media, przy czym każda ich dezinformacja, każde kłamstwo, zwłaszcza niesprostowane, każde wystąpienie za waadzą, a przeciw Narodowi i faktycznej demokracji musi być traktowane jako zdrada. Samo promowanie demokracji zdeformowanej już jest zdradą w świetle Konstytucji.
W trzeciej kolejności resorty siłowe.
Dopiero dalej wszelkie instytucje Państwa, włącznie ze sanowiskami, na których obsadzenie Państwo ma wpływ i wszelkie faszystowskie gudłajstwo zaczynając od międzynarodowego i przejęcia przez Państwo ich majątków na zabezpieczenie ewentualnych kar, a w końcu całe lewactwo, faszyści i sataniści, wszelkie pasożytnictwo i przestępcy pospolici umoczeni zbrodnie dotychczasowej waadzy i sama waadza na wszelkich szczeblach.

Dopiero dalej bilans otwarcia i rządzenie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359448

chciałabym wtrącić do dyskusji;jestem przekonana, że najważniejszą sprawą obecnie jest przywrócenie Polakom obywatelskiego  podejścia do rzeczywistości. Osiągniemy ten cel, pracując nad zmianą świadomości społecznej, zdeprawowanej przez ekipę Tuska! Jeżeli chcemy prawdziwie demokratycznego państwa polskiego, to trzeba powalczyć o podstawową jego tkankę - obywateli, rozumiejących swoje prawa i respektujących obowiązki społeczne. To jest wyzwanie najistotniejsze obecnie, a nie dywagowanie, kto rację miał, a kto nie ! W perspektywie  historycznej liczą się silne swoimi obywatelami demokracje, to one decydują o trwałości narodów, społeczeństw, państw.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#359381

ale Ty masz marzenia. To o czym piszesz jest nie realne. Zapytaj to społeczeństwo co dla niego jest najważniejsze i zaraz zmienisz zdanie. No chyba ,że jesteś mega optymistką. Odnośnie zmian w Polsce to mimo tego,że powinny nastąpić z rozliczeniem całej bandy tusko-komorowej przed Trybunałem Stanu (przedtem powołać nowe gremium TS bo stare rozliczy rozliczających) nic nie zostanie zrobione. PiS ma głosy stałego elektoratu a ci zawiedzeni nie biorą udziału w plebiscytach. Jednak gdy z nimi rozmawiasz mówią ,że PiS nigdy a już Kaczor wogóle nie mogą dojść do władzy. Tak,że proszę o optymizm ale jednocześnie wskazywanie czarno na białym przekrętów PO ze wskazaniem nazwisk i strat jakie przyniosły skarbowi państwa bo inaczej nie będzie atutów do wygrania. Poza tym jak widzimy ;pokazanie takich marnych przekrętów na Nowaku prowadzi do tego, że Nowak kontratakuje a atakujący muszą się bronić. Za mało jest we wskazywaniu przekrętów dosadnych słów oskarżających beneficjentów tych przekrętów. Tu trzeba kawę na ławę aby to społeczeństwo zmieniło swój sposób myślenia tak jak życzy sobie tego mika 54.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#359387

Rozumiem, że ma pan ambicję zrobienia ze mnie marzycielki i oszołomki. To mało oryginalne, ale skoro jest to panu do czegoś potrzebne, proszę bardzo. Natomiast bronić będę swoich poglądów i realnych działań, które dla pana są optymistycznym gęganiem chorej na optymizm entuzjastki! Pragnę nadmienić, iż optymizm jest u nas rodzinny. Miał go mój dziadek, którego zagłodzono w Kazachstanie, nie obcy był też ojcu, kiedy zdobywał Monte Casino a wcześniej przedzierał się  przez nieludzką ziemię ,setki kilometrów ,do armii gen. W. Andersa.  Zostałam wychowana w przeświadczeniu, że zawsze da się coś zrobić i  nie można opuszczać rąk, zwłaszcza wtedy, kiedy w grę wchodzą najistotniejsze, bo narodowe, polskie sprawy! Jeremiady mnie nie interesują, jak również umacnianie w przekonaniu, że się nie da. Odpowiem panu głosem W. Gombrowicza: " trzeba móc," bo z Polską będzie źle. Pozdrawiam, życząc miłego dnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#359397

I od tego zacząć naprawę Polski.

A potem rozliczanie wszystkich aspołecznych podstaw rządzących i pseudo biznesu,w prywatyzacji Państwa i nie tylko.

I wszystko pokazywać ludziom,by widzieli jaki ogrom nieprawidłowości wyrządzili PO-PSL-SLD.

Bo jak tego nie zrobią,to długo sobie nie porządzą,bo pamięć ludzka jest krótka,a winy za zniszczoną Polskę znowu będą im przypisane,i znowu parę lat będzie straszeniem PISem.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359391

... aby przeprowadzić lustrację i dekomunizację, - nie wystarczy sam Jarosław i Antoni. Potrzebna jest spora armia ludzi o nie zwichniętym moralnie i etycznie kręgosłupie, posiadająca patriotyczne poglądy. No i ten niszczęsny wymiar sprawiedliwości, łącznie z Trybunałem Stanu - w 80. procentach kadrowo do wymiany. Bo i kto miałby wydawać postanowienia lustracyjne? IPN? To trochę mało.
Poza tym, oszacowanie strat wynikłych z rabunkowej gospodarki poprzednich libertyńskich ekip rządzących potrzebuje zaufanych fachowców. Nie przeczę, że są tacy ludzie, ale nim zostaną zatrudnieni, powinni być prześwietleni do co najmniej trzeciego pokolenia wstecz, aby być w miarę pewnym, komu powierza się jakże ważne do wykonania zadanie.

Pozdrawiam, 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359399

Ja wiem że łatwo napisać,wykonać gorzej,a le jak chcemy mieć na początek namiastkę tego co ma być,wolnej Polsce,to krok po kroku trzeba te plugasta eliminować,nie ma innej rady,

Sądy i prokuratura na pierwszy ogień,by ich niezawisłość,nie była farsą jak teraz,

Nowe życie zawsze rodzi się w bólach.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359417