Wałęsów dwóch

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Jarosław Wałęsa po wypadku, w którym otarł się niemal dosłownie o śmierć, udzielił Tomaszowi Lisowi wywiadu, w którym odniósł się do Katastrofy Smoleńskiej. Syn noblisty, brukselską prezentację poświęconą przyczynom tragedii nazwał „pogaduchami”. Dyskusja w gronie ekspertów i europosłów o największej katastrofie w historii Polski w siedzibie Parlamentu Europejskiego to „pogaduchy”. Debata z udziałem rodzin ofiar o przyczynach śmierci polskiej elity politycznej i wojskowej, rodzin katyńskich, to dla europosła Wałęsy nic nie znaczące spotkanie. Tak nieznaczące, że tylko dzięki telewizji polskiej dowiedział się w Brukseli, że takie spotkanie w ogóle jest organizowane. Można wysnuć przykry wniosek, że europoseł mało czyta, bo już kilka dni wcześniej, przed prezentacją w Brukseli, było na ten temat sporo informacji w mediach. Albo nie czyta, albo kłamie. Ale to szczegół. O wiele ciekawsza jest opinia Jarosława Wałęsy na temat przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Według niego piloci chcieli wylądować. „Próba lądowania była niemal samobójcza” – mówił w programie Lisa Wałęsa. Tego nie ma nawet w raporcie Millera, ale jest za to w raporcie MAK-u. To nie koniec wywodów europosła. Bez zająknięcia się powiedział na antenie, że Jarosław Kaczyński podczas telemostu z Brukselą oskarżył ministra Sikorskiego o zamach lub współudział w zamachu na polską delegację. To, że takie słowa w ogóle nie padły to wiemy, wie o tym też dobrze Jarosław Wałęsa, więc świadomie kłamał, ale nie muszą o tym wiedzieć wszyscy widzowie oglądający program. Można powiedzieć, że w sprawie Smoleńska syn przyszedł w sukurs swojemu Ojcu.

Nie dalej jak w czwartek, Lech Wałęsa mówił w radiu Zet, „co tu można wyjaśniać, absurdy na absurdach”, ale to nic nowego, w końcu były prezydent i tak wie wszystko najlepiej i nie takie rzeczy jak Smoleńsk genialnie rozwikłał w swoim życiu, choćby domniemany skok motorówką przez płot z wędką zarzuconą na leszcza. Chodzi o kuriozalną wypowiedź Wałęsy, nawet jak na samego Wałęsę. Dziwi się bowiem, że Władimir Putin jeszcze się nie wkurzył na to, co wyprawia Jarosław Kaczyński w sprawie Katastrofy Smoleńskiej. Dziwi się, że nie ujawnił jeszcze treści rozmowy telefonicznej Prezesa PiS ze ś.p. Lechem Kaczyńskim jaka miała miejsce tuż przed katastrofą. Po pierwsze, wynika z tego, że były prezydent wie, że Putin dysponuje nagraniem tej rozmowy. Po drugie, wie także, o czym sam mówi nie wprost, że musiała ona pewnie dotyczyć nacisków Jarosława Kaczyńskiego na brata, by samolot lądował bez względu na warunki pogodowe, choć wiemy, że piloci nie próbowali lądować. Czyli idzie tokiem myślenia zgodnym z rosyjską wersją tragedii pod Smoleńskiem. Po trzecie wreszcie, wzywa pośrednio poprzez swoje zdziwienie, by przywódca obcego mocarstwa w końcu wkurzył się na Kaczyńskiego i odpowiednio zareagował. Dwa lata i nie ma stenogramu rozmowy, to niedopuszczalne. Być może jednak Putin się wkurzy, o ile dotarły do niego słowa zniecierpliwienia z Polski. Niektórzy uważają, że wypowiedzi Lecha Wałęsy należy traktować z pobłażaniem. Wydaje się jednak, że nie w tym konkretnym przypadku. Nic nie zwalnia, nawet Lecha Wałęsy od myślenia, od odpowiedzialności za wypowiadane słowa. Nadal jest osobą publiczną, choć jego wpływ na bieg spraw w Polsce jest dzisiaj żaden. Był kiedyś potrzebny Platformie, ale dziś już nie jest, bo teraz Tuskowi potrzebny jest Palikot. Dyplomaci w Warszawie z pewnością odnotowali kuriozalne słowa Wałęsy.

Wydawałoby się, że dla kogoś, kto niemal cudem uniknął śmierci, cierpienia innych, którzy stracili swoich bliskich w tak tragicznych okolicznościach, którzy mają święte prawo domagać się wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, które nimi targają, powinny być po ludzku bliskie. Każdy normalny człowiek, który wychodzi ze szpitala, który doświadczył sam cierpienia, lepiej rozumie je u innych. Tymczasem Jarosław Wałęsa, wbrew faktom, mówi o samobójczej wręcz próbie lądowania, raniąc w ten sposób rodziny pilotów TU-154 M. To zwykłe draństwo, brak dobrego wychowania i podtrzymywanie rosyjskiej narracji. Podtrzymuje ją również Lech Wałęsa, dokładając jedynie współudział w katastrofie braci Kaczyńskich. Bo przecież Prezes PiS naciskał, a jego ś.p. brat posłuchał. Gdyby nawet chodziło o jakiegoś satrapę, to i tak powinnością byłego prezydenta RP jest reprezentowanie polskiego punktu widzenia i polskiej racji stanu. Ale tu chodzi o nieżyjącego prezydenta, który przeciwstawił się rosyjskiej ekspansji w Gruzji, który dobrze służył Polsce. Wałęsa może się obnosić ze swoim obaleniem komunizmu w Polsce i w Europie, ale umizgi do Prezydenta państwa, który lekceważy Polskę, który za nic ma nasze oczekiwania i żądania zwrotu wraku samolotu, wreszcie bezwarunkowe uznanie Wałęsy, że Smoleńsk to sprawa zamknięta, to wszystko znajdzie się w podręcznikach historii. Nie będzie w nich wielkiego Wałęsy burzyciela komunizmu, tylko historia człowieka, który roztrwonił własny dorobek, który zatracił się we władzy i bardzo szybko zapomniał, że swoją pozycję zawdzięcza setkom tysięcy ludzi „Solidarności”, którzy w stanie wojennym nie poszli z komunistami na żaden układ.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Genów nie da się zmienić.A co spodziewaliscie się???Że pochwali Pana Macierewicza???

Kiedyś mieli racje władcy że wycinali w pień rodzine wroga.                                                               

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#241822

jak nigdy obejrzalem prawie calego Lisa na zywo. On jak zawsze bardzo nieladnie sie drapal po lakierowanej glowie, wil sie i wkladal paluchy za kolnierzyk, ale tym razem malo mowil, przynajmniej w pierwszej czesci. Oczywiscie byl znowu ekspert co dyskutowal o czyms czego nie czytal! tego wlasnie nie rozumiem, jak mozna przyjac zaproszenie do programu, ktory oglada troche ludzi, i nie przeczytac ksiazki, o ktorej bedzie dyskusja. Czy to jakas moda!

Mlody Walesa cos strasznego, zwykly belkot, ktoremy nie udalo sie skleic jednego poprawnego zdania. Smutne, ze tacy ludzie, za Polakow pieniadze siedza w Brukseli i jeszcze sie chwala, ze nie wiedza co tam sie dzieje. Jednym slowem syn swojego ojca czyli cienki Bolek.

Pozdrawiam z ujscia Menu do Renu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#241826

Taki sam buc jak jego ubecki tatuś, POmroczność jasna widać jest dziedziczona,genów się nie da zmienić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241828

Ładne miejsce, a pierwsza część to chaos, a druga to bełkot, czyli u Lisa bez zmian.

Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241892

Ręce opadają.Ten program powinien już dawno zostać zdjęty z anteny.Redaktor o chytrym nazwisku już nawet nie sili się na pozory obiektywizmu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#241832

Już mu tyłek odżył po wypadku i zaczyna pluć jadem. Niczego go ten wypadek nie nauczył. Los może jednak okazać się bardziej okrutny niż się wałęsie juniorowi wydaje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241839

 0+0=2x0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241842

Po dodaniu pozostaje tylko zero :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#241846

gość z drogikto go wybrał,kto za nim głosował?

wstyd,człek podobno wychowany w religijnej atmosferze,a w rzeczywistości

"mniej niż Zero"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#241852

gość z drogi

pamiętacie ? 

pozdr z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#241856

  ale 2x0 =0.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241860

Oczywiście,że zero.Ciekawi mnie dorobek Wałęsy juniora w europarlamencie.Jego wczorajsza wypowiedź była poniżej wszelkiej krytyki.Z drugiej strony czego się się można spodziewać po europośle PO,zwłaszcza w sprawie Smoleńska.
Wszyscy oni mówią jednym głosem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#241862

 2x0=0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241861

0 + 0 = 00
czyli kloaka. Wszystko jasne.

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#241880

:) Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241893

"Był [Wałęsa] kiedyś potrzebny Platformie, ale dziś już nie jest".

Nie zgadzam się - jak widać, ciągle jest potrzebny...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241877

LW wydaje się, że jest więc mówi i mówi. Ale niedługo jego mówienie będzie nawet dla PO uciążliwe. :)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241895

No wiesz, celebryci-klakierzy są zawsze mile widziani...

Ale pewnie masz rację, ten konkretny celebryta już wielokrotnie przerósł swoją legendę i w końcu pozostanie mu jedynie... pęknąć.

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242352

Czy opcja "ocenianie wpisów" jest tylko dla wybranych, a dla pozostałych uprawnionych jest fikcją???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#241899

Poproszę o napisanie na priv, na czym polega problem.
Pozdrawiam >rospin

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241908

Siedzą smutni panowie i tyrają.
Kto jeszcze nie srał na Prezydenta.
Wszyscy
Niemożliwe.
Możliwe, wszyscy co ich mamy na widelcu
To kiedy srał alkoholik Olbrychski?
Miesiąc temu.
Dawać go, niech jeszcze raz nasra,
A ta padlina Młynarski?
A ptasi móżdżek Małysz?
Ja mam was uczyć roboty?
Dzień bez nasrania na jedynego Prezydenta jakiego mieli, to dzień stracony.

Ps.Ość. Pod napisem polecanki te kropki to nie szlaczek. Dotąd naciskaj wybraną kropkę aż przeczytasz : Twój głos został zapisany.
Są i tacy co twierdzą że tylko 10 działa.Musisz być zalogowany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241907

Biadolicie na Wałęsowicza i Lisa, niczym Bielan na Torańską, kto wam każe ogladać ten shit?Ja nie oglądam , zwłaszcza zaś po spożyciu dobrej kolacji ;-o)) - pozdrawiam wszystkich niepoprawnych, do zobaczenia na Krakowskim Przedmieściu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#241925

Też tak uważam, dodać mogę tylko, że również szkoda klawiatury na komentowanie  "przemyśleń" kretyna kretynowicza.
Pozdrawiam i do zobaczenia, niestety tylko wirtualnego, na Krakowskim Przedmiaściu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241927

Jako ten wybitnie naiwny wskazuję, że ludziom, od których trzeba dużo wymagać, brakuje zwykłej przyzwoitości. O tym trzeba przypominać, także tutaj. Oglądanie nie ma nic do tego, pomijam tu fakt, że to część mojego zawodu. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241928

a dyć się nie burmusz , wiem przecie ,że to jak w szpitalu - niektorzy musza Lisa ogladac zawodowo, to tak samo, jak , to że ktoś musi wynosic baseny  w szpitalu - pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#241933

Grzechu, ja nie oglądam, bo mi nerwy puszczają, ale potrzebni są ci, co poświęcają się i ogladają, zeby nas informować. Twoja informacja o JW jest potrzebna, inaczej bym o tym nie wiedziała. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241955

Ja również pozdrawiam serdecznie i już Świątecznie. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241964