Gowin chodzący

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Trzeba wstrzymać oddech aż na miesiąc. Cała Polska powinna wstrzymać oddech na miesiąc i czekać. Na co? Na to, co powie Jarosław Gowin - od dziś człowiek, który może wszystko lub prawie wszystko. To nie drwina, to tylko reakcja na słowa lidera Platformy Obywatelskiej, tak, tak, jeszcze do południa lidera PO, partii, która od lat szkodzi Polsce i w której to partii Jarosław Gowin zajmował wysokie stanowiska. Otóż, niedawny rywal Tuska, powiedział, że w ciągu miesiąca zastanowi się, z kim będzie zmieniał Polskę. No, po prostu, zajechało mnie całkowicie. Może ktoś się pomylił, może to Wałęsa z Gdańska znowu coś palnął...... Skądże znowu, to Jarosław Gowin śmiało mówi o tym, że ma taką moc, że sobie zmieni Polskę, ale jeszcze nie podjął decyzji, z kim to zrobi. Pewnie kolejka liderów prawicy na czele z Jarosławem Kaczyńskim już przebiera nogami, żeby schwytać Gowina w swoje sieci.

Prawdą jest natomiast to, że samotny Gowin jest lekkim zmartwieniem dla PiS-u. Dopóki był w PO, był zmartwieniem Tuska. Od dziś może natomiast mieszać w elektoracie popierającym Jarosława Kaczyńskiego. Nie rozbije PiS -u, ani nie naruszy obecnego układu sił w Polsce, ale kilku naiwnych zawsze się znajdzie, mało tego, już są tacy, co wieszczą wszem i wobec, że narodził się nowy lider prawicy. Jakiej prawicy, mniejsza o to. Kto miałby stanąć za politykiem, który dzielnie tkwił w antynarodowym ugrupowaniu władzy? Jarosław Gowin dziękował dziś Platformie, mówiąc między innymi, że poznał w niej wielu wspaniałych ludzi oddanych Polsce. Jeśli wielu, to niech wymieni z imienia i nazwiska choć kilku wspaniałych, bo szkoda, żeby się marnowali w PO. Jeśli są oddani Polsce, to co u licha robią w PO? Co robią u Tuska? Co ludzie oddani Polsce mogą w ogóle robić w tej partii? Tego się pewnie od Jarosława Gowina nie dowiemy, bo on sam ma z tym oddaniem się Polsce spory problem. Była granica w naszej najnowszej historii, która bardzo wyraźnie oddziela ziarna od plew. Tą granicą była Tragedia Smoleńska. Ten, kto miał honor, odrobinę patriotyzmu i godności, ten nie stał w jednym szeregu z Ewą Kopacz i rozbawionym na płycie lotniska Bronisławem Komorowskim. Stał po stronie modlących się i protestujących przeciwko kłamstwu smoleńskiemu. Bo to kłamstwo jest faktem, faktem, za którym murem stoi Tusk i jego rząd, i jego partia. Kłamstwo to jest fundamentem Platformy i Gowin w tym kłamstwie do dziś tkwi po uszy. Tu nawet nie chodzi o sam zamach, czy był, czy go nie było, tu chodzi jedynie o przyzwoitość, o minimum godności i o honor Polaka. Co niedawny lider PO ma na ten temat do powiedzenia?

Jest więc samotny Gowin pewnym balastem dla prawicy, bo będzie się starał coś zmajstrować, coś ułożyć, a nie jest politykiem wiarygodnym, więc będzie szło jak po grudzie. Myśląc pragmatycznie, z perspektywy nadchodzących wyborów parlamentarnych, może byłoby i lepiej, gdyby zasilił szeregi jakiejś partii prawicowej, byłoby wtedy po kłopocie. Gowin chodzący i myślący jest kłopotem samym w sobie i niemałą nadzieją rządowych mediów na podgryzanie Jarosława Kaczyńskiego. Będą więc „Tefałeny” i „Tefałlisy” wspierać Gowina, jak się tylko da. Nawet kanapka zjedzona rano w kawiarni z jakimś liderem prawicy urośnie do rangi obiadu z Barackiem Obamą. Tak będzie, bo dziś Gowin nie jest nadzieją prawicy, tylko PO i lewicy, nadzieją na rozbicie Prawa i Sprawiedliwości, a przynajmniej na osłabienie partii Jarosława Kaczyńskiego. Złudne to nadzieje, ale mieszać trzeba – myślą macherzy z TVN 24. W końcu cała prawda PO, całą dobę. Myślę, że Jarosław Gowin, jako człowiek inteligentny, doskonale wie, że stanowi właśnie taką nadzieję, a nie inną. Chyba że, trwale zapadł na syndrom elektryka. Oby nie, bo kiepsko skończy. Niedawnemu konkurentowi Tuska przydałby się solidny rachunek sumienia. Jako Filozof nie powinien mieć z tym problemu. I naprawdę, od tego rachunku powinien zacząć, a nie od zmieniania Polski.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przez te 6 lat siedział,brał mamonę i niszczył wraz ryżym naszą Ojczyznę.

Taki sam bandyta jak ryży i POzostali POlszewiki.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379612

Wyjątkowo zgodzę się z przedmówcą. I z Autorem: "Tą granicą była Tragedia Smoleńska.". Amen.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379621

Gowinowi, a wraz z nim wszystkim chętnym życia na koszt społeczeństwa, prognozuję sukces podobny do Europy +
Ten filozof - na taki przypadek mówi się chłopski filozof - zapomniał, nie dostrzegł przy goleniu, było mu wszystko jedno, że nie ma twarzy. Twarz stracił, na co zwrócili uwagę moi przedmówcy, po zamachu smoleńskim. Pozostając w "projekcie" PO, jego uczciwość polityczna skurczyła się do zera. Obecnie poszwenda się po rozmaitych studiach radiowo-telewizyjnych robiąc za księdza Lemańskiego. Kolejny po Rokicie wystrychnięty na dudka, czy wydudkany na strychu przez Tuska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#379700