Ich bin Jude!

Obrazek użytkownika matka trzech córek
Historia

Profesor Schoeps, historyczny konsultant filmu Nasze matki, nasi ojcowie, nie uważa, że przedstawiony w filmie obraz Armii Krajowej został wypaczony.
On jest pewny tego co mówi. W wywiadzie z polskim dziennikarzem, jego tupet przeplatany nonszalancją, poraża.
On? Wątpliwości? Jako Niemiec?
Ależ on jest ŻYDEM! Ich bin Jude! Powtarza kilkakroć.

I wszystko jasne. Jako Żyd, jest poza zasięgiem jakichkolwiek wątpliwości.
Jako NIEMIEC żydowskiego pochodzenia, ma prawo pisać historię swojego kraju. Korzenie żydowskie zaś, dają mu niczym nieograniczone prawo do interpretacji dziejów związanych z Holocaustem.
Szewach Weiss, dla odmiany, już na wstępie debaty o filmie, wyraźnie zaznaczył: Ja nie jestem Polakiem! Ja jestem Izraelczykiem!

Sieroco się poczułam. Jako Polka, w zasadzie nie miałam w tej debacie swojego rzecznika. Nie było nikogo, kto głośno zagrzmiałby w obronie honoru naszej ojczyzny.
Głos rodaków, którzy wraz z redaktorem Kraśką próbowali stanowczo zanegować przekłamania istniejące w filmie, był mało wyrazisty, słaby i bez siły przebicia.

To był głos oskarżonego, a taki, zawsze jest mało wiarygodny.

Obecny w studio przedstawiciel niemieckiej telewizji, z minuty na minutę nabierał pewności siebie i w krótkim czasie opanował wyraźne drżenie rąk i nerwową mimikę.
Nic go już później nie poruszyło. Wyglądał jak zakuty w niewidzialna zbroję. Typowe.

 

Tyle się słyszy, że w Polsce, we wszystkich władzach kluczowe stanowiska zajmują Polacy żydowskiego pochodzenia, ale chyba to nieprawda? Nie znalazł się ani jeden, który rzekłby głośno, że jest polskim Żydem i kategorycznie żąda sprostowania zakłamań związanych z dumą okupacyjnej Polski – Armią Krajową.

Przykry to był wieczór. Po serii wstrząsających wydarzeń, które przyniósł ostatni odcinek serialu, nastąpiły gorsze jeszcze chwile beznadziei i niemocy. Te, dla odmiany, działy się naprawdę i chociaż chwilami traciło się poczucie rzeczywistości, to jednak efekt debaty był niczym kubeł zimnej wody na gorące polskie głowy.

Nie damy rady!
Szewach Weiss wie dlaczego.
Straciliśmy trzydzieści lat!

Ma rację mądry Profesor. Szkoda tylko, że nie podpowiedział nam tego wtedy, kiedy jeszcze był czas. Gdy on, jako przyjaciel Polski, piastował funkcję ambasadora Izraela w Polsce.
To była dobra pora, ale on wtedy poszedł za głosem żydowskiego serca i zajął się sprawami własnego narodu. Wraz z Grossem rozpętał piekło wokół Jedwabnego, co było preludium dla kilkuletniej batalii antypolskiej, której pokłosiem jest teraz film Nasze matki, nasi ojcowie.

Trzydzieści lat!

To właśnie tyle czasu zmarnowaliśmy na bzdury o tolerancji, zabieganie o stosunki dobrosąsiedzkie, pseudo prywatyzację, propagandę pro unijną, kolejne nietrafione reformy, zmiany rozmaite z konstytucją włącznie, okrajanie materiału edukacyjnego ze szczególnie silnym akcentem na świadomość patriotyczną i historyczną u dzieci, i młodzieży.

Zajmowaliśmy się wszystkim, tylko nie tym, co najważniejsze.
Nie zadbaliśmy o naszą historię. O dzieje najnowsze. Nie wyprostowaliśmy poplątanych wojną ścieżek, którymi kroczył nasz naród.

Nie rozliczyliśmy rachunków z Niemcami, bo Unia! Efekt już jest.
Nie rachujemy się z Ukrainą za Wołyń, bo Unia! Skutki będą. Szybciej niż się spodziewamy.

„Strach jest w Polakach”,rzekł Szewach Weiss i proponuje: dajcie nam tę sprawę!

Oni zatem – Żydzi, mogą wyprostować nasze zawiłe drogi. Zastanawiam się tylko, czy nas na to jeszcze stać?

I wątpliwość: Czyli, że co? „Nam”, czyli wam, znaczy Żydom z Izraela i z Niemiec?
To jakie stanowisko zajmie wtedy profesor Schoeps? Czy będzie wówczas bardziej Niemcem, czy jeszcze mocniej Żydem?

Oj, panie Szewach Weiss to wszystko jest jak w tym nieszczęsnym filmie: „ prowokatywne i manipulatywne”!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

miałam takie samo wrażenie,głosy /w tym Semki/w studio były mało wyraziste,Kraśko /jak zwykle/jakiś głuptasowaty,zabrakło kogoś,kto by powiedział:dosyć pieprzenia o winie Polaków!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#364925

I przejąć inicjatywę, nie oglądając się już dłużej na państwowe instytucje, czy stowarzyszenia.

Myśmy już ścierali niemieckie plwociny z polskiego munduru 11 listopada 2011 roku. Nikogo z predysponowanych do tego typu sytuacji, niczego to nie nauczyło.

Czy to nieudolność, czy zamierzone działania, nie wiemy.

Gazeta Wyborcza ma już swoje zdanie i wiadomo, że nic dobrego z tego nie wyniknie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,14131366,_Nasze_matki__nasi_ojcowie__w_TVP___AK_jako_antysemici.html?lokale=warszawa#BoxSlotII3img#BoxWiadTxt

Kiedy władzy usuwa się grunt pod nogami, nic tak jej nie wesprze, jak odwrócenie uwagi społecznej na inne, odległe niwy.
Zamiast zająć się sprawami bieżącymi, naród skupi się na rozliczaniu Armii Krajowej, a tu, pełne pole do popisu dla "poubeckich służb informacyjnych".
Dno coraz bliżej.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#364945

Żydzi mają wobec Niemców kompleks. To się nazywa 'hassliebe', czyli równoczesne uczucie miłości i nienawiści. Przy czym nie jest to skutek II WŚ, ale dużo starsze.

Jest jeszcze wiele innych czynników sytuacyjnych, że to aktualnie tak wygląda.
Żydzi mają swój interes w formie "restytucji" mienia za ca 60 mld USD, Niemcy chcą się poczuć dobrze, a nie jako zbrodniarze (dzieci i wnuki zbrodniarzy) i mamy to co mamy.

Już Roman Dmowski w 'Myślach Nowoczesnego Polaka', pisał, żeby przestać oglądać się na innych i robić swoje. A to, że ktoś mówi o 'szowinizmie' i 'ksenofobi' to należy mieć to w głębokim poważaniu. Nasz interes jest najważniejszy, a inni na drzewo.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#364940

Tu chodzi o coś znacznie gorszego. Ich kompleks wobec Niemców jest powszechnie znany, a zauroczenie niemiecką mentalnością przejawia się nawet w Izraelu. Ktoś, kiedyś porównywał mundury, naszywki i inne precjoza, a także poszczególne inicjatywy operacyjne armii.
Gorsze jest to, że jeśli oni utożsamią się z Niemcami na tyle silnie, że gotowi będą wyprzeć z "pamięci zbiorowej" odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej i jego wszelkie skutki, to marny nasz los, bo Polaków dla odmiany - nienawidzą.

Ironia losu polega na tym, że ci - uwielbieni przez Żydów Niemcy, zwykle, wcześniej czy później, ale dobierają się im do skóry. Polacy zaś, zawsze wtedy biorą ich pod swoje skrzydła.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364952

>„Strach jest w Polakach”,rzekł Szewach Weiss i proponuje: dajcie nam tę sprawę!" <

Szewach Weiss jest od 2000 roku przewodniczącym rady instytutu Yad Vashem. To bardzo potężna instytucja. Ciekawe, czy coś zrobi w sprawie serialu ZDF? Czy też uzna, że dyplomatyczne ględzenie jej przewodniczącego w TVP wystarczy?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364947

Samoobrona jest spóźniona, obawiam się... Co nie oznacza, kapitulacji, ale bezpardonową walkę.

Słusznie zwróciłaś uwagę na tragiczne w skutkach zmarnowanie czasu przez kolejne, prawie wszystkie, ekipy rządzące III RP. Ale należy pamiętać o zaniedbaniach PRL. Towarzysze czuli się tak bezpiecznie w - nomen omen - obozie, że mieli w dupie politykę historyczną, ograniczając ją do prób indoktrynacji własnego narodu.

Pozdrawiam. Wcale nie smutno, raczej wściekle ;-)!

PS. Ten "pozbawiony uprzedzeń" naukowiec niemiecki nazywa się Julius Schoeps. Nie Schnepf. Popraw, bo to nazwisko należy koniecznie zapamiętać ;-)! Na długo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364953

Pisownia tego nazwiska istniała w sieci. Nie sądziłam, że jest nieprawidłowa. Dziękuję raz jeszcze.
Tekst, jak się okazuje, "żyje już własnym życiem". Niestety, z błędną pisownią nazwiska konsultanta.
Pozdrawiam

http://wiadomosci.onet.pl/forum/burza-po-emisji-serialu-nasze-matki-nasi-ojcowie,0,928151,109944163,czytaj.html#mark

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364954

zeby zrobić własny film.Dla odmiany horror,W krórym byłyby knochenstahle.Wyrabiano tam klej z kości.Ludzie tam pracujący umierali po wielu latach na puchlinę wodną.Herrenvolk który był bardzo praktyczny.Dla untermenschów myślano o dbaniu o higiene.Z braku  tłuszczu zwierzęcego miano na skale przemysłową produkować mydło z podludzi dla podludzi.Pojedyńcze przypadki w których z ludzkiej skóry robiono sobie rękawiczki.Włosy ludzkie jako materace .Pytanie:czy młody człowiek jest w stanie w taką makabrę uwierzyć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#364963

Taki film otworzyłby oczy wszystkim, zwłaszcza naiwnym Lemingom, którym się wydaje, że poprzez Tuska staną się niemieckimi "krewniakami".
Już Żydom to nie wyszło, chociaż mocno się angażowali.
Taki dowcip trafił do mnie ostatnio z Niemiec:
Dlaczego część Żydów przeżyła komory gazowe? Bo mając dziesięć palców u rąk, zasłaniali dziesięć otworów w "prysznicu", a było tam ich jedenaście!
Śmieszne, prawda? Do rozpuku! Tylko, że my, mamy inne poczucie humoru niż Niemcy i chwała Panu Bogu za to!
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364969

Że żydki,niemiaszki,kacapy,są przyjacielami Polski.

Ten mini serial wybiela,kacapów i niemiaszków,a z Polaków robi antysemitów,i pomagierów jakiś tam nazistów.

Serial zaczyna się od 1941r,a ni słowa o 1939r i mordach na Polskich obywatelach.

W serialu słyszymy o bohaterstwie kacapskiego sołdata,oraz że sołdaty kacapskie nie gwałcą,i nie mordują Polskich patryiotów,tylko przynoszą wolność,i wyzwolenie.

Dla mnie ten antypolski serial,pachnie Putinowymi rublami,tak jak film o Smoleńsku,National Geografik.

pozdrawiam cię matko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364957

Ja już wtedy wołałam:

Napluto mi w twarz
elzbieta23, 12 Listopada 2011, 20:31

To spluniecie niemieckiego chuligana na polski mundur jest wymowne. Doszło do apogeum pogardy dla tego, co u Polaków jest święte.

W środku dnia, na tłumnie uczęszczanej ulicy, w stolicy Polski, w dniu Święta Niepodległości doszło do profanacji .

Kiedyś w rozmowie z rekonstruktorami dowiedziałam się, że mundury, które przywdziewają z dumą w różne uroczystości państwowe i święta narodowe, są nie tylko wierną kopią historycznych przyodziewków polskich żołnierzy, ale też na kanwie rekonstrukcji, zawierają elementy oryginalne tamtych mundurów. Są to epolety, naszywki, guziki, odznaczenia, o r z e ł k i.

Mam nadzieję, że opluty mundur nie zawierał takich oryginalnych wstawek, pamiętających żołnierza, który nosił swój kolorowy, napoleoński uniform z dumą i godnością, a także z nadzieją na wolną Ojczyznę. Sromota byłaby tym większa.

Nas łatwo jest urazić, zranić i obrazić. Jesteśmy narodem nadwrażliwym, bo doświadczyliśmy w historii wielu tragedii i nieraz dmuchamy na zimne, by nie poparzyć się po raz kolejny.

Mówi się: mądry Polak po szkodzie. Właśnie po raz kolejny doszło do szkody. Jakie wyciągniemy wnioski? Czy zdobędziemy się na przysłowiową mądrość?

Małe szanse przed nami, bowiem, nie widać skruchy w słowach osób odpowiedzialnych za sprowadzenie germańskich pomagierów. Ich butne miny są pełne satysfakcji z tego, że zhańbiono symbol. Oni tym samym, już okazali swoje "papiery". Wiadomo kim są i czego można się po nich spodziewać . Nie są Polakami, bo nie pasują do wspomnianego porzekadła. Dla nich, to co się wydarzyło nie jest szkodą - ich to po prostu n i e d o t y c z y!

Przywódca opozycji wskazuje winnego w nudnym już geście: Tusk!

Panowie, nie tędy droga!

To, że dzisiaj możecie współrządzić naszą Polską, zawdzięczacie walce żołnierzy, którzy nie rozrzucali ulotek i nie siedzieli w strajkowych świetlicach, ale ginęli na polach bitew przelewając prawdziwą krew i nosili na sobie takie mundury, jak ten - opluty wczoraj przez potomków, naszych odwiecznych wrogów - przeciwnych niepodległości Rzeczypospolitej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364971

marcopolo

 WITAM!! Zdania nie zmieniam,jest to film niemiecki o mlodzierzy niemieckiej "wkreconej" w II wojne swiatowa i dobrze zrobiony ,sa tam dwa momenty ,w ktorych zle swiadczy o AK,pierwszy nie otwarcie drzwi wagonow z zydami,drugi ,dowodca tego oddzialu paraduje majac na piersi (te slynne wasze blaszki!) otoz sa to identyfikatory na ktorym wyryte jest nazwisko i imie zolnierza,oraz z jakiej jest kompanii i pulku,te na piersi tego debila sa niemieckie i albo zastrzelil tych zolnierzy ,albo znalazl ich juz martwych i zdjal im ,zakladajac na swoje piersi i gdyby go niemcy zlapali z tymi blaszkami,to wbili by go na pal!Obowiazkiem kolegow ,dowodcow,sanitariuszy ,kiedy znajda zastrzelonego kolege zdjac mu identyfikator i oddac w dowodctwie,jest to dowod ,ze zolnierz ten polegl! Serial bardzo dobry,zginelo paru zydkow,jeden Komisarz,a najwiecej niemcow i oco Wam chodzi? Tego zyda Szewach Weissa-to ja nie znosze ,od zawsze i musial wlasnie on dolozyc Polakom-Jadwabne,Kielce,chociaz film nic o tym nie wspomina!Uznal ,ze teraz Polska powinna zrobic swoj w odpowiedzi na ten niemiecki i jestem pewny ,ze HOLLAND wezmie sie za to i bedziemu znowu szukac zydow po kanalach,lasach,a oni sa w IZRAELU i oczywiscie w Polsce,zreszta pokazcie mi miejsce na tej naszej ziemi ,gdzie ich nie ma!!! Ja zamykam temat! Autorka nie spala tej nocy tak sie przejela kolejnymi "RELACJAMI" analizujac dokladnie to co jest jasne i proste jak widly!!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#364966

a jednak "debil"... ten dowódca AK.
"wasze blaszki" dobrze znamy - po polsku "nieśmiertelniki", a po angielsku "dog tags" i to do filmu pasuje jak ulał.
kształt się ciut nie zgadza, ale za to są zdjęte z SS-manów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364978

To wygląda na 1 "nieśmiertelnik" i jakiś futerał. Polski nieśmiertelnik był owalny, 40mm x 50mm. Ten jest okrągły. Co to za futerał?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364981

Ma, polscy partyzanci nie nosili nieśmiertelników. To mogą być trofea, czyli nieśmiertelniki niemieckie. Lecz te wehrmachtowskie były owalne, a nie okrągłe. Ale polski partyzant z AK gromadzący tego typu trofea? Po co? Chyba, że chcemy zrobić z niego zdziczałego psychola...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364991

to jest jedno ujęcie i niezbyt dobre. futerał? to raczej blaszki tak się ułożyły.

ja widziałem kilka kolistych (błąd faktograficzny? brytyjskie?) o złotej barwie. po likwidacji partyzantów podobne nieśmiertelniki o barwie srebrnej znalazły się na szyi niemieckiego dowódcy.
może to te same (tak należałoby się domyślać), a mnie wzrok zawodzi.

jakie znaczenie symboliczne dla autora scenariusza miały te blaszki?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365010

W Twojej wyobraźni miały być odlane ze złotych żydowskich zębów:)
Nawet niemieccy doradcy nie wykazali się tak błyskotliwą wyobraźnią jak Twoja.
A'propos, jak Ci się mój piesek podoba? Mam go z "psiej adopcji". Słodki, czyż nie? I wcale nie przypomina żadnej z niemieckich ras.
Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365013

niemieccy doradcy wykazali się jednak większą wyobraźnią - zrobili z AK zdziczałych idiotów (a ja sobie tylko żartowałem). zęby jednak w filmie partyzanci wyrywali - zabitym Niemcom.

piesek jest jak najbardziej nasz - bardzo, bardzo sympatyczny :)
też mam ze schroniska, ale Twojemu nie dorównuje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365015

znaczenie symboliczne dla autora scenariusza?

Nie była to wyrafinowana matafora, dzieci na całym świecie bezbłędnie skojarzą to ze skalpem. W wydaniu białego człowieka takie postępowanie to zwyrodnienie. Osoba z dużym elementem na piersiach /np. typu medalion/ postrzegana jest jako przywódca grupy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365017

czyli Predator - tu się zgadzamy.
nieśmiertelniki są wszystkie niemieckie. na zdjęciach tylko w kolorze srebrnym. może na filmie też...
kształt na filmie zdjęciu może zależeć od ułożenia.


Lucas Gregorowicz miał na szyi także woreczek - widać go dobrze, kiedy Ak musi przed chłopami przyznać się do topienia kotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365023

... z aplikacją do liczenia zabitych Żydów.
Każdy dowódca AK-owiec miał taką.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365018

Komórka ? Jakiś starszy model Nokii ?  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#365160

[quote=tequila]

Komórka ? Jakiś starszy model Nokii ?  

[/quote]

Ostatnie kadry filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=DkFagTn6joM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365192

W dyskusji po filmie http://www.tvp.pl/publicystyka/aktualnosci/dyskusja-po-kontrowersyjnym-serialu-zdf/11483462/na-pierwszym-planie-dyskusja-po-serialu-nasze-matki-nasi-ojcowie/11483485

w pewnym momencie prof. Tomasz Szarota zwraca uwagę na powstanie w Niemczech stereotypu Polaka-antysemity. O ile do lat 90. istniał tam schemat Polaka-brudasa-złodzieja to w latach 90. zaczął się kształtować właśnie ten nowy - Polaka-antysemity.

I to się zgadza, wątki antysemickie w postrzeganiu Polaków pojawiły się w Niemczech dokładnie wtedy, gdy "obaliliśmy komunizm". Ten "polski antysemityzm" funkcjonuje u nich do dzisiaj i miewa się coraz lepiej. Zasada jest banalna, im bardziej przylgnie ten stereotyp do Polaków tym wina Niemców jest mniejsza.

Dlatego trzeba wrócić do źródła, największymi antysemitami byli Niemcy. Gdyby nie ich antysemityzm II wojny światowej by nie było i zagłady żydów też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364974

Wszystko się da odkręcić, potrzebny jest tylko czas i determinacja. Nie o kolejne niemieckie pokolenia mi chodzi tylko o polskie. Niemcy niech się sami o siebie martwią. My w zasadzie przyjęliśmy ich narrację, będziemy teraz z mozołem udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądem. A stado Niemców będzie nam wmawiać, że garba mamy identycznego. Niech się bujają. Dlaczego to my mamy się bronić, niech oni się bronią. Niemcy to antysemici, mordercy, sadyści, złodzieje. I to prawda tylko nikt jej nie artkułuje, zaczyna zżerać nas poprawność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364992

Bo jeśli zaniedbamy ten problem, to czeka nas wojna na trzech frontach.
Dlaczego trzech? Bo poza niemieckim, istnieje już jeden "wschodni" - smoleński.
Całe szczęście, że Sowietów mamy poniekąd z głowy.Rozliczenie z radziecką komuną było priorytetem dla tych, którzy dzięki temu, dzisiaj na wysokich stołkach siedzą.
Wołyń to wciąż temat tabu, a zbliżającą się rocznicę, niektórzy mają przekształcić w święto pojednania. Stawiając znak równości pomiędzy dokonaniami Polaków i Ukraińców.
Mają nadzieję, że my, zaśpiewamy sobie jak po przegranym meczu:
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało...

11 lipca, na Placu Trzech Krzyży, zbiórka obowiązkowa.To już nie są żarty...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365008

Byłem w poniedziałek w Auschwitz-Birkenau.Pierwsi którzy tam ginęli byli Polacy.Powstańcy Śląscy,Wielkopolscy,dalej jeszcze Warszawscy.O tym mało kto mówi,ale tak było.Pewnie,były miedzy nami,czyli Polakami a Żydami zatargi,ale w Europie nie było takiego państwa w którym Żydzi czuli  się tak dobrze jak w Polsce.Podziwiam Izrael,są w podobnym połozeniu geo-politycznym jak My.Ale nie mogę się zgodzić na to,aby porównywać nas do Niemców,lub przypisywać nam podobne winy co oni,czyli Niemcy.Nie możemy się na to godzić,bo to jest nieprawdą.Pozdrawiam Żydów i Polaków,szanujmy się nawzajem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#364985

Myślę że mam dystans,w Oświęcimiu byliśmy z rodziną,moją żoną i córkami.Ja byłem wcześniej sam ,bez przewodnika.Ale teraz było ,,ciekawiej",przewodnik był ,nie wiem jak to powiedzieć inaczej,miał swoje zdanie.Napiszę tak,Znależliżmy człowieka który nam objaśnił istnienie obozu Oświęcim-brzezinka.Pewnie nam się udało.Pozdrawiam,Wojtek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#366145

Kolejny "przypadek". Od jakiegoś czasu obserwuję zjawisko podszywania się głównych sprawców
najbardziej nasilonej i najbardziej ohydnej nagonki w historii świata
(http://rebelya.pl/forum/watek/32959/). "Włosi", "Francuzi","Anglicy"
jeden "Norweg" na swojej stronie internetowej sam oświadczył iz jest Żydem urodzonym w ...
Estonii. Pokręceni są ci nasi starsi ...
"bracia" niczym dwa kilo sznurka w kieszeni.
"Prostują" się i co dla nich wazniejsze cudowanie łączą wokół procederu antypolonizmu.
Prości w budowie i odporni na wiedzę są za to na co dzień Koleżkowie Lemingi.
Dla nich jest to kolejny przekaz pt "antysemityzm największym problemem a jednoczesnie grzechem Polaka".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak

#364988

Kraśko próbował coś stanowczo ?
Nie wierzę ;)

Weiss, no proszę, jaki mądry, stary Żyd. A ten jego pomysł sprawiał wrażenie "oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego" ? Czy raczej myśli skierowanej "sobie a muzom" ?

;)

Szkoda, że więcej dyskutantów nie poszło odważnym tropem niemieckiego (?) historyka bo to "ich bin ein Jude" mogłoby wybrzmieć chyba echem...
Swoją drogą, co za przypadek, koszerny Szweps ;)))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365016

Takiego Kraśki jeszcze nie widziałam.
Stary Weiss wiedział co mówi. On jest najlepiej zorientowany w sprawie.
Nic o nas bez nich - taka to wiedza:)
Stanowisko konsultanta mocne, bo i świadomość autorytatywności jest wyraźnie zaakcentowana.

Ciekawa debata, polecam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365040

Zabrakło mi w tej debacie jasnej informacji o tym co groziło Polakom (ich rodzinom i sąsiadom) ukrywającym Żydów. Faktycznie, o czym ktoś już wspomniał, nasza strona powinna również przypomnieć w jaki sposób "cywilizowani" niemcy produkowali w czasie II WŚ np. mydło.
Mimo wszystko nie postrzegam tej wczorajszej dyskusji jako całkiem przegranej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365022

Wierszyk okupacyjny :

Wiedzą dobrze sąsiedzi,
Kto w niemieckim kinie siedzi:
Taka, co się mizdrzy, para,
Także paskarz i paskara,
Volksdeutsch, co nam jest za kata,
Głupi smarkacz i smarkata,
No i durniów tłumek duży,
Co niemieckim zbójom służy"

A do której z tych kategorii zaliczyć tłumek 3 milionowy, który z ciekawości zasiadł przed TV w 3 kolejne wieczory ?
Ja wiem, ale.............
Niech każdy/każda z tych sztuk "mięsa którego niektórzy nie lubą z grilla" , a która z rozdziawioną japą oglądała tego bzdeta zapyta sama siebie.

TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365026

... przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję dywersyjną. Dym z uruchomionych grilli miał wprowadzić ogólny zamęt, zakłócić propagację fal UKF i spikselizować sygnały cyfrowe.
Akcja nie powiodła się.

Grillo czuwa, Grillo radzi, Grillo nigdy cię nie zdradzi !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365041

Nie pamiętam, żebym zapraszał Zorro na moje PGI (Patriotyczny Grill Integracyjny).
Nie pamiętam tez żebyśmy zgrillowali jego "Tornado" ale faktycznie było kiedyś "grubo" i rano zastanawialiśmy się co stało się z wiadrem białej bieszczadzkiej i skąd w obejściu tyle porozrzucanych kości.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365042

Stąd potem te pomysły, że walka była zażarta (te kości) i że druga komuna musi już obalona.
Radio lub TV pstryk i co się okazuje ?
Druga komuna trwa nadal, a obalone było wiadro...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365050

Wiadro jak wiadro. Jak puste to znów się napełni. Ale co z Zorro ? Jak on na piechotę do domu wrócił?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365070

To już wiem dlaczego wysiadł mi livebox podczas emisji.
I to w momencie, kiedy rozpoczęto ewakuacje szpitala. Kiedy obraz wrócił, zobaczyłam sponiewieraną Charlie, w jakimś paskudnym kącie.
Losu pozostałych Niemców ze szpitala mogę się tylko domyślać.
Czy ta salowa - Rosjanka, przeżyła?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365048

Nie oglądałem ale sądzę, ze przeżyła.
Typowe, rzekomo śmiertelne dawki alkoholu to lipa, w szczególności za naszą wschodnią, Generalnej Guberni, granicą ;))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365062

Podzieliła los tysięcy innych "jeńców" radzieckich, którzy mieli nieszczęście zostać oswobodzonymi z rąk Niemców przez własną armię.
To też czarna karta radzieckiej historii.Dziwne, że sami Rosjanie zaakceptowali taki rodzaj rozliczeń za poddanie się wrogowi.
Kiedyś był taki film o rosyjskich żołnierzach, nie jestem pewna, czy nie o Własowców chodziło, wiem, że na koniec stacjonowali w Szwajcarii.
Po zakończeniu wojny proponowano im osiedlenie się na Zachodzie bądź powrót do siebie.
Rozpoczęła się gra o dusze. Politruki zwijali się jak w ukropie, szantażując i obiecując złote góry, na przemian.
Wielu zdecydowało się na powrót ze względu na zapowiadany odwet na ich bliskich w kraju.
Pociąg stanął gdzieś na Węgrzech. Wszystkich zapędzono w ustronie i rozstrzelano.
Dawno temu był ten film.Czterdzieści lat temu? Byłam jeszcze dzieckiem i pewnie dlatego tak mi to utkwiło w pamięci.
Dziękuję za informację o dziewczynie. Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365071

Zaakceptowali? A mieli wybór? Już w 1941 roku, gdy Stalin wybudził się z szoku (a może letargu?) po niemieckim ataku, z hasłem "ani kroku w tył", zaczęła obowiązywać wykładnia, że każdy jeniec - niezależnie od okoliczności, w jakich trafił do niewoli - jest zdrajcą. Mimo to dezercja nie ustawały. Stąd wzięła się sławetna "trzecia linia", czyli oddziały NKWD pilnujące dwóch pierwszych linii wojsk na froncie.

To chyba jednak nie o tzw. własowców chodziło. Po powstaniu w Pradze, które owi własowcy uratowali, przeważająca większość żołnierzy tej formacji została bardzo szybko wydana w ręce Sowietów przez Amerykanów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365080

to podchwycą.

Ciekawie się robi. Może to tylko przypadek, a może uknuta drobiazgowo intryga.
http://tygodnik.onet.pl/30,0,73317,sladami_barabasza,artykul.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365032