Wałęsa nasz polski Mojżesz

Obrazek użytkownika Faber
Historia

W pomrokach dziejów legły tajemnice początków powstania Nieba i Ziemi a także początek datowania życia na tym Boży przecież świecie. Wierzymy, że Bóg stworzył wszystko, co jest w naturze i samą przyrodę. Z nauką i naukowcami nie warto się spierać, bo ich zdanie jest odmienne i wcale w Boga rękę nie wierzą. Ale w niewidzialną rękę rynku to jak najbardziej wierzą, choć tak naprawdę to jej też nikt dotychczas nie widział. Chciałbym na blogu poruszyć temat zwyczajnie prosty i oczywisty ludzi nieuczonych, ale także i uczeni powinni wiedzieć, że to co widzimy na co dzień to najtrudniej jest zrozumieć. Bo wydaje się takie zwyczajne i banalnie proste. Otóż nie. Zanim Archimedes wynalazł śrubę dzisiaj znaną od jego imienia, ludzie zdawali sobie z siły nurtów rzecznych i budowali te śruby, aby można było wodę nie tylko czerpać z rzeki ale i podnosić wzwyż do góry. A także. z siły wiatru-umieli zbudować pierwszy żagiel- i pierwszy wiatrak który miał skrzydła z żagli. No i umieli budować statki żaglowe, umieli także budować koła do nawadniania wodą kanałów irygacyjnych zasilających ich pola wodą tak potrzebną rosnącym zbożom. Dzięki ludzkiemu rozumowi cywilizacja żyła i historia ludzkości toczyła się zgodnie z prawami natury i toczy !!

Bo natura nasza Pani a my jej poddani. Jeśli tylko ktokolwiek o tym zapomni to wnet natura mu o tym przypomni. Na poczekaniu pojawi się zaraz jakaś katastrofa jako plaga egipska. Ludzie znali wartość pracy człowieka od zawsze, Egipcjanie potrafili ją mierzyć i obliczać, w tamtym czasie kiedy Abraham przybył do Egiptu ze swoimi ludźmi, to piramidy były już zbudowane. Historia Józefa którego bracia sprzedali do Egiptu wydarzyła się naprawdę czy nie, to nie moje zmartwienie. W każdym bądź razie Żydzi byli uważani przez Egipcjan za cenną siłę zdolną do pracy. Egipcjanie jako pierwsi na świecie zastosowali linię produkcyjną, każda rzecz była wykonywana przez wiele ludzi a każdy z nich wykonywał swoją cząstkę pracy i zanim np. wykonana została rzeźba w całości wiele elementów zrobiono osobno. Żydzi, wiemy z Biblii, że byli do pracy przymuszani i wtedy pojawić się musiał Mojżesz który miał ich z tej pracy wyzwolić, ale na to faraon nie chciał się zgodzić bo znał wartość pracy. To dlatego Pan Bóg musiał użyć plag egipskich, aby nakłonić faraona do zgody na emigrację Żydów do krainy im obiecanej przez Mojżesza. Ale weźmy taki przykład z Polski, władcy rządzący Polską nie znali i nie znają wartości pracy. I nie trzeba było żadnych plag i bata, aby nakłonić miliony Polaków do emigracji za chlebem. Okazało się, że to elita jest tą egipską plagą, zadaną aby Polacy naprawili się w swojej wierze i odwrócili się od mamony. Ot co...!!! I nam Polakom żaden Mojżesz nie był potrzebny do wyjazdu na ziemie obiecane...Wystarczył jeden Wałęsa tylko.

Brak głosów

Komentarze

Daani :)

Znalezione na You Tube! Dla mnie sensacja, czekalam dlugo na to.Szkod, ze pani Anna Walewntynowicz nie doczekala tego filmiku...A tak panikowal w Parlamencie Europejskim przed zlustrowaniem sie, tak judzil na Polakow....Lecial tak szybko do Brukseli, ze nie dojechal....

.http://www.youtube.com/watch?v=eqdICoQ8k4U

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Daani :)

#219209

Daani
Dziękuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zach Faber

#219244

Daani :)http://www.youtube.com/watch?v=EnWn8Nc6oEY&feature=related

A moze to Cie zainteresuje

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Daani :)

#219279