Trotyl w TU-154, co to znaczy ?

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

    Przed wylotem TU-154 w dniu 10 kwietnia 2010 około godziny 3-ej nad ranem tego dnia  samolot przeszedł sprawdzenie przez ekspertów z zakresu pirotechniki BOR-u. Jeżeli na pokładzie byłby mikroskopijny ślad materiałów wybuchowych typu trotyl lub nitrogliceryna, to żaden rozsądny człowiek nie pozwoliłby na wylot tej maszyny. Tylko maszyna zostałaby rozebrana na części pierwsze w celu znalezienia ładunku. Tak postępuje rozsądny człowiek.

   Jeżeli samolot TU-154 został dopuszczony do lotu w tym dniu do portu lotniczego Smoleńsk Północ  oznacza, że 10 kwietnia 2010 około godziny 4-ej nad ranem po wyjściu pirotechników z pokładu TU-154 żadnego materiału wybuchowego nie było.

   Skąd więc ślady trotylu wewnątrz TU-154 ?

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że konstrukcja samolotu została wygięta na zewnątrz, to można stwierdzić, że wewnątrz maszyny doszło do reakcji związków chemicznych prowadzących do wzrostu ciśnienia wewnątrz kadłuba samolotu prowadzące do jego rozpadu, kiedy znajdował się w powietrzu.

   Powtarzam pytanie : Skąd trotyl znalazł się na pokładzie samolotu ?

Teraz zostawiam Szanownym Czytelnikom pole do popisu w odpowiedzi na pytanie zawarte w mojej notce.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Hmmm. Zacząłbym od protokołu z przeszukania obiektu. Czy jest, a jeśli tak, to kto go podpisał - nazwisko, stopień. Czy urządzenie pomiarowe było legalizowane i jego pełna nazwa. Czy kontrolujący byli wśród pasażerów TU154M. Gdyby tak się okazało, że miernik był niesprawny (chwilowo), a jego operator po wypadku awansował, to źle to widzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304013

W taki wariant bym uwierzył, gdyby sprawdzający się powiesił dawno temu, bez udziału osób trzecich, jakby wykazało śledztwo po 5 min.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304018

to znaczy ,że nie wybuchł.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#304022

pirotechnika BOR,który po 10.04.2010 dostał awans,nagrodę i medal za wibitne osiagniecia w pirotechnice (czy jakoś tak,już nie pamietam) ? Moze należałoby odszukac tego człowieka i sprawdzić za co tak naprawdę dostał awans.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304129

na możliwość wypuszczenia informacji "w zasadzie" prawdziwej, tyle że zawierającej kompromitujący ją wtręt. Co oznacza "cząsteczki wysokoenergetyczne" czy dobranie substancji takich jak trotyl i nitrogliceryna, w gruncie rzeczy przestarzałych i raczej nie użytkowanych obecnie? Może znaczyć, że wykryto substancje posiadające w składzie chemicznym grupę nitrową NO2. A to rozszerza możliwości poszukiwań. Ponadto, informacja że "zabrakło skali" może również coś oznaczać. Ale co?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304341

Czy szukali, czy wkładali?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304819