Gdzie ta ruska ekspansja? Trzeba być ślepym, żeby jej nie widzieć. 2 Cytaty.

Obrazek użytkownika KP
Świat

"Cypr pogrąża się w kryzysie, a Rosja… składa konkurencyjną do unijnej ofertę pomocy finansowej - podaje Sky News. Gazprom miałby wykupić długi Narodowego Banku Cypru w zamian za przekazanie pod wyłączną kontrolę złóż gazu położonych u wybrzeży wyspy. Rosyjski potentat miałby zapłacić 10 miliardów dolarów, co nie jest zbyt wygórowaną suma za cypryjskie zasoby oraz inne aktywa.
Ta oferta to, według ekspertów część rosyjskiej strategii geopolitycznej, która zakłada przejęcie kontroli nad wschodnim obszarem Morza Śródziemnego i wypełnienie potencjalnej luki strategicznej po USA."

Informacja z portalu wpolityce.pl,
http://wpolityce.pl/wydarzenia/49487-cypryjczycy-klada-lape-takze-na-naszych-pieniadzach-zablokowano-konto-polskiej-ambasady-moskwa-proponuje-nikozji-bratnia-pomoc

A teraz jeszcze raz cytat ze zbioru 10 wypowiedzi wyjętych z Gazety Polskiej Codziennie.

"Rosja zamierza wykorzystać kryzys zadłużenia w Europie do ekspansji ekonomicznej na Zachód – ostrzega znany amerykański ośrodek badań strategiczno-politycznych Stratfor. Plan Rosji składa się – według Stratforu – z czterech części.

Po pierwsze, chce ona stworzyć wrażenie, że ma stabilną i zdrową gospodarkę, a zatem jest właściwym partnerem do pomocy w rozwiązaniu problemu zadłużenia. Prowadziłoby to do pogłębienia podziałów w Unii, gdyż kraje środkowej Europy, które w XX w. znajdowały się pod dominacją sowiecką, nie mogą ufać w szczerość intencji Moskwy.

Po drugie, Rosja planuje wykup taniejących aktywów europejskich. Zaczęła już przejmować firmy przeżywające kłopoty. Skupia się na bankach, firmach energetycznych oraz instytucjach strategicznych, jak porty i lotniska. (…). Chce także kupić firmy energetyczne – terminale naftowe, dostawców energii i stacje benzynowe.

Trzecia część planu to zaproszenie dla firm europejskich do inwestowania w Rosji, aby dokonać szybkiego postępu technologicznego i gospodarczego. Chodzi tu zwłaszcza o takie sektory, jak telekomunikacja, transport, energetyka, a nawet zbrojeniówka.

Czwarta część rosyjskiego planu to wsparcie dla zadłużonych krajów strefy euro."

GPC nr 48, 04.11.2011

http://niepoprawni.pl/blog/5209/gdzie-sa-ci-zdrajcy-i-agenci-gdzie-ta-ekspansja-moskwy-10-cytatow-z-gazety-polskiej-codzie

A nasi debile lemingi "otwartymi oczami nie widzą, i uszami nie słyszą".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chyba bzdurna teza, by sami chcieli zrobić w tamtym rejonie ekspansję.
Ale...
Europa, a właściwie Szkopy,
niebezpiecznie sobie poczynają z Rosją i Ameryką, napuszczając te mocarstwa na siebie. USA ma bronić odwiertów i kontraktów gazowych (oraz być albo nie być Izraela), a Sowieci pieniędzy swych oligarchów.

Unia liczy na słabość Obamy i rosnącego w siłę kagiebistę, co się zbrojnie upomni o swoich. Ale może być tak, że spanikowani klienci banków w całej Eurozonie szybko, bo masowo, ujawnią wirtualne pieniądze, które bez pokrycia nie są w stanie zaszeleścić w postaci banknotów u wszystkich chętnych do wzięcia ich do ręki.

A niechże się dzieje co chce, idę wypłacić te topniejące z dnia na dzień grosiki, jakie mam na koncie - bo i tak już gorzej być nie może. Raz kozie śmierć!

Obecny światowy system finansowy to jest szejker, i bądź co lub kto nim potrząśnie, np. panika pod bankomatami, może spowodować, że skończy się to wojną na skalę światową.

Jeśli z 10 dolarów długu gwarantowanego obiecanką spłaty, można wykreować 9 kolejnych pożyczek zostawiając sobie 10% niby zabezpieczenia z pierwszej umowy (potem do pożyczenia jest 9, dalej 8,1 itd) z tego rozpoczętego ciągu wirtualnego pieniądza, to skala zadłużenia społeczeństw jest przerażająca, bo w obiegu realnie krąży tylko 3% banknotów mających pokrycie w dobrach.

Sprokurował to przez pączkowanie amerykański (pejsaty) FED, który odpalił sobie dwa dodatkowe akceleratory w postaci Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Europejskiego Banku Centralnego.

Możecie sobie wyobrazić jak ta rozpędzona machina drukowania pustego pieniądza już gna i stale przyśpiesza ku przepaści!?

Bardzo pouczający, klarowny link o tym (w 3. częściach), polecam:

http://www.youtube.com/watch?v=4GgAOF1vZWI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#344959

wszystkie prawie kraje Zachodu są już w szponach żmijowej lichwiarskiej ośmiornicy tylko część Azji i Rosja właśnie prowadzi jeszcze suwerenną politykę i dlatego jest zajadle atakowana w krajach wasalskich Sanhedrynu światowego. Gdyby Rosja chciała nas zniewalać nadal na pewno by nas ze swoich łap w ogóle nie wypuściła (nie tylko nas).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345138

wszystkie prawie kraje Zachodu są już w szponach żmijowej lichwiarskiej ośmiornicy tylko część Azji i Rosja właśnie prowadzi jeszcze suwerenną politykę i dlatego jest zajadle atakowana w krajach wasalskich Sanhedrynu światowego. Gdyby Rosja chciała nas zniewalać nadal na pewno by nas ze swoich łap w ogóle nie wypuściła (nie tylko nas).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345139

cały prawie Zachód jest w rękach żmijowej ośmiornicy banksterskiej. Tylko CZĘŚĆ AZJI I ROSJA PROWADZĄ SUWERENNĄ POLITYKĘ i dlatego są zajadle atakowane przez media będące w rękach a właściwie kieszeniach Sanhedrynu światowego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345141