Welcome Wałęsa!

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Jeszcze wczoraj Lech Wałęsa odgrażał się,że nie będzie brał udziału w żadnych uroczystościach związanych z obchodami upadku komunizmu,że odda wszystkie otrzymane nagrody łącznie z nagrodą Nobla,która nota bene nie była nagrodą dla Wałęsy samego lecz dla całego ruchu Solicdarność ,jeszcze wczoraj nasza "ikona "zapowiadała wyemigrowanie z Polski ...a tu klops!
Wałęsa jak zwykle stchórzył i uciekł sam przed sobą.
Jeszcze wczoraj domagał się odpowiednich reakcji organów państwa w stosunku do młodego absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego,który ośmielił się napisać książkę o Nim - bohaterze ,jak sam o sobie Wałesa mówi.
I wszystko byłoby w najlepszym porządku gdyby autor tej książki nie poruszył wątków z życia naszego "skarbu narodowego",których wstydzi sie sam Wałęsa i które winny być według niego i części publicystów tematami tabu,o których nie wolno mówić ani pisać,bo inaczej to hańba dla piszących a dla Polski to wstyd.

Na nic nasze nadzieje.Wałęsa zmienił zdanie bo bycie "pępkiem" świata i obiektem zainteresowania mediów to jego życie,bo Wałęsa to prosty człowiek z ogromnym parciem na przysłowiowe szkło ,to megaloman,który wszystko wdług siebie zrobił sam a te 10 milionów ludzi z Solidarności ,które poszłyby w roku 1981 za N .im w ogień to.....

"Lech Wałęsa przyjechał na konferencję zorganizowaną w Gdańsku z okazji 20-lecia obrad Okrągłego Stołu. Zebrani powitali byłego prezydenta brawami. Podczas przemówienia Lech Wałęsa powiedział, że zmienił zdanie i zdecydował się na uczestnictwo w obchodach, dzięki rekolekcjom. - Trzeba wybaczać - powiedział były prezydent."

Aby nakłonić Wałęsę do udziału w konferencji, przed jej rozpoczęciem do biura b. prezydenta w Gdańsku udali się: jeden z organizatorów strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980r. Jerzy Borowczak oraz o. Maciej Zięba - dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, które jest organizatorem gdańskiej konferencji.

http://wiadomosci.onet.pl/1944056,11,item.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-zmienil-zdanie,wid,10992805,wiadomosc.html?ticaid=17c43

http://www.rp.pl/artykul/2,284482_Walesa_na_konferencji_rocznicowej_w_Gdansku_.html

Brak głosów

Komentarze

tylko złudnej nadziei narobił, znowu... no ale to bolek, slowa nie dotrzymuje

Vote up!
0
Vote down!
0
#17152