I kto tu rządzi?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Kneset chce zorganizować największą zagraniczną sesję w historii. Styczniowa, 69. rocznica wyzwolenia utworzonego przez Niemców nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, stałaby się dzięki temu rocznicą wyjątkową.


Do Polski chce przyjechać ponad połowa izraelskich posłów i szereg ministrów. Będą im towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. Wyjątkowe wydarzenie ma symbolicznie spinać tragedię Holokaustu i "zrodzone z jego popiołów" państwo Izrael, oraz zwracać uwagę na "niepokojący wzrost antysemityzmu" w Europie.

Kneset, parlament Izraela, ma się zebrać w Auschwitz

- W Auschwitz, w miejscu kaźni tylu Żydów, ci, którzy oceleli będą mogli stanąć ramię w ramię z przedstawicielami niepodległego państwa Izrael, zrodzonego z popiołów Holokaustu.
Jonny Daniels, szef fundacji "From the Depths"

- Nie możemy czekać. Każda chwila jest cenna. W Izraelu co godzinę umiera ocalały z Holokaustu. Niedługo nikt już nie zostanie – przekonuje w rozmowie z tvn24.pl Jonny Daniels, szef fundacji "From the Depths", pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów nadzwyczajnych obchodów. Izraelczyk opisuje, iż na 60. rocznicy zjawiło się 1,5 tysiąca ocalałych. Pięć lat później było to już zaledwie 150. Teraz ma być ich jeszcze mniej. Według planów, każdemu z około 60 członków Knesetu będzie towarzyszył jeden ocalały.

Jednak cel tego spotkania jest także inny. Jak mówił w gazecie "The Times of Israel" przewodniczący Knesetu Yuli Edelstein, rozmowy w takim miejscu, z przedstawicielami innych narodów, mają na celu zwrócenie uwagi na"„niepokojący wzrost antysemityzmu" w Europie. Jego zdaniem, osiągnął on poziom "niespotykany" od Holokaustu. – Bardzo ważne jest rozmawiać na ten temat, aby mieć pewność, że nigdzie na świecie nie dojdzie do czegoś podobnego – twierdzi Edelstein.

Daniels dodaje, iż organizacja tych uroczystości w Polsce i sprowadzenie na nie najważniejszych polityków Izraela ma pokazać, iż Polacy są jednym z narodów najprzyjaźniej nastawionych do Żydów.

Według słów szefa organizacji "From the Depths" do Auschwitz na obchody 27 stycznia ma przybyć co najmniej 60 posłów z Knesetu, reprezentujących największe partie. Wśród gości ma być szereg członków rządu, w tym ministrowie finansów, handlu czy wiceminister obrony, ale nie będzie samego premiera Benjamina Netanjahu. Na czele delegacji ma stanąć Edelstein, oraz dwaj naczelni rabini Izraela, Yitzhak Yosef oraz David Lau.

W Auschwitz ma się odbyć specjalna sesja wyjazdowa Knesetu. Według słów Danielsa, będzie to największe takie wydarzenie poza granicami Izraela w historii. W uroczystych obradach mają wziąć udział nie tylko Żydzi, ale również zaproszeni przedstawiciele władz rożnych krajów świata.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kneset-chce-sie-zebrac-w-polsce-historyczne-wydarzenie-w-auschwitz,362333.html

To kto tu nad Wisłą rządzi?

Brak głosów

Komentarze

http://pantarhei.type.pl/1210/zydowski-parlament-obraduje-w-krakowie/

Vote up!
2
Vote down!
-2
#386205

"Daniels dodaje, iż organizacja tych uroczystości w Polsce i sprowadzenie na nie najważniejszych polityków Izraela ma pokazać, iż Polacy są jednym z narodów najprzyjaźniej nastawionych do Żydów."

Vote up!
1
Vote down!
-2
#386206

Kwaśna uwaga na marginesie: przecież powszechnie wiadomo, że w tym obozie ginęli tylko i wyłącznie Żydzi. Z tej racji teren tego obozu winno się włączyć - jakoś zaocznie - jednoosobową decyzją Knesetu, do terytorium Izraela.
Obym nie wykrakała.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#386208

śladem pójdą Łukaszenka lub Putin i w np w Hajnówce tez sobie posejmikują!
pzdr

Vote up!
1
Vote down!
-2

antysalon

#386211

a czemu nie
przeciez czuja sie jak u siebie w domu
a my?
my to niepożądani goscie u nich

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
-2
#386219

Odezwał się niedawno szef mahometan na Polskę..Teraz zaleją nasz kraj mojśki.!! Jeszcze potrzeba aby dojechali sowieci i niemcy i będzie komplet..Tak oto został nasz kraj podzielony na strefy wpływów przez-ryżego i komoruskiego.!!

Vote up!
2
Vote down!
-2

Marika

#386216

następuje upadek "Przedsiębiorstwa Holokaust" i potrzebne jest dofinansowanie. Albo poszukują syndyka.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Szpilka

#386244

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dominik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kneset, parlament Izraela, ma się zebrać w Auschwitz
-----------------------------------------------
No, dobra. Oni chcą, a co na ten projekt polskie MSZ?
Są już jakieś zezwolenia? Przecież ten niemiecki kombinat śmierci nie jest wyłączony spod jurysdykcji Polski. Czy Łukaszenka może zorganizować posiedzenie Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi na terenie lagru w Oświęcimiu?

Vote up!
0
Vote down!
-2
#386300

Ten Łukaszenka.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#386343

Nie tylko Żydzi ginęli w obozach zagłady, które sami zresztą sobie wybudowali za pieniądze z Ameryki od Rockefellera, GM, IBM i innych firm żydowskich współpracujących z Hitlerem, który również był pochodzenia żydowskiego.

Historia jest zakłamana i dlatego jej nie lubię.Po co się uczyć czegoś co jest nieprawdą?

Historia - bohaterowie są sprzedawczykami, bydlakami i złodziejami.

Przykład np: Lech Walesa

Vote up!
2
Vote down!
-2
#386352

gość z drogi

za chwilę bedziemy tzw "mniejszoscią" przesladowaną za to,że jestesmy Polakami...

pozdrowienia z 10

Vote up!
2
Vote down!
-1

gość z drogi

#386358

gość z drogi

a no własnie,kto ?

moze troszkę wyjasni nam sprawę młody z PSLu ?

ten sam,ktory twierdzi,ze umiałby wyżyć za 12000 zł miesięcznie ...życzę mu więc by do konca swego zycia ...żył za te pieniądze...

a tu ciekawostka o stryjy tego kogoś i do kompletu ,,,kto nami rządzi

stryj owego młodzieniaszka...to całkiem ciekawa POstac...ciekawe,ze UNE tak chadzają całymi Rodzinami

z cyklu znalezione w sieci ,ku pamieci...

"

Zgłoś do moderacji
Zgadzam się z opinią

152

 

Nie zgadzam się z opinią

6

Anna Kozlowska [7 godzin temu]

Dlaczego w artykule nie wspomina sie slowem, ze Zenon Kosiniak-Kamysz wlasnie zakonczyl zaszczytna misje reprezentowania Polski jako ambasador w Kanadzie? Nie wspomina sie takze, ze pod jego nadzorem odbywal sie ostatni remont nieszczesnej tutki rozbitej o pancerna brzoze. To moze nie ma znaczenia ale jest faktem niezmiernie interesujacym w swietle niniejszych informacji i powiazan biznesowych. Nawiasem mowiac Kanada nie ma szczescia do ambasadorow - kolejny (nastepca Z. K.-K.)pachnie wybiorczo - Bosacki - reprezentant Michnika na Kanade - po Kosinaku-Kamyszu z tej samej stajni co niechlubnej pamieci Dobrowolski. Kiedy to sie w koncu odmieni i Polske beda reprezentowac patrioci i ludzie bez skaz moralnych? Wyborcy! Obudzcie sie ze snu. Broncie naszej Ojczyzny przed zawlaszczaniem przez lobby antypolskie. Anna Kozlowska

serdecznie pozdrawiam z lekkim zadziwieniem,że my tacy wciąż niekumaci....

Vote up!
1
Vote down!
-2

gość z drogi

#386368