Histeria salonu i zwracanie odznaczeń

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- "Rozumiem, na czym polegała odwaga Lecha Wałęsy i na czym polegała odwaga Pana, Panie Prezydencie. Nie rozumiem jednak, na czym polega odwaga prezesa IPN i niektórych autorów Instytutu "- pisze Ewa Milewicz do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Władysław Frasyniuk apeluje do Polaków o wyjście na ulice w proteście przeciwko Instytutowi Pamieci Narodowej,przeciw Prezydentowi a nawet rządowi i jego szefowi Premierowi ,Lech Wałęsa szantażuje i stawia warunki - "albo ja albo Kurtyka ",dziennikarka Gazety Wyborczej - Ewa Milewicz podjęła decyzję o zwróceniu odznaczenia Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski nadanego Jej trzy lata temu przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ....i chciałoby się zapytać kto nastepny w tym paranoicznym wyścigu.
Co stało sie przyczyna tej histerii niektórych osób ale też histerii medialnej.

Otóż przyczyna tkwi w tym,że Prezydent Polski "ośmielił się odznaczyć grupę pracowników IPN wraz z jego szefem Januszem Kurtyką,a to dla salonu to niczym zbrodnia przeciw narodowi.
Członkowie salonu politycznie poprawnego wyznają zasadę,że jeśli ktoś ma inne poglądy polityczne i zostanie odznaczony ,to my odznaczeni członkowie salonu w geście sprzeciwu oddajemy swój order.

Według mnie takie postępowanie to proceder demonstracyjny niezwykle szkodliwy i w normalnej demokracji byłby ten akt odczytywany jako wielki skandal.
Odsyłanie orderów to lekceważenie majestatu Państwa i przeciwników politycznych,których tym czynem usiłuje sie okreslić jako wroga politycznego.
Czy Prezydent kaczyński odznaczyłby tych ludzi duzo wcześniej czy kilka miesięcy póżniej i tak nie wytrąciłby oręża walki z ręki ludzi pokroju Milewicz,Frasyniuka czy Wałęsy i innych.
Salon nie spocznie,póki będzie istniał IPN w obecnej formie.
Bo to salon zawłaszczył sobie prawo do reglamentowania społeczeństwu polskiemu historii i prawdy i nie dopuści do zrewidowania historii dotyczącej OS i transformacji po 1989 roku.
Bo salon to uwłaszczeni komuniści i ich opozycyjni przyjaciele,którzy na transformacji skorzystali,którzy uczynili z Polski folwark a siebie Panami tego folwarku.
I dlatego bój ten będzie trwał - salon nie ustąpi,bo synekury są zbyt wielkie aby pozwolic na obnażenie prawdy.

http://fronda.pl/news/czytaj/wyborcza_nakreca_antyipnowskie_szalenstwo

http://www.dziennik.pl/polityka/article356895/Frasyniuk_tez_odda_order_Kaczynskiemu_.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Te rzeczywiście chamskie i lekceważące, wynikające z bieżącej sytuacji politycznej zagrania (acha, obecnie "nie moja Polska" bo "nie mój prezydent" to niech się wypchają...) mają jeden pozytywny skutek... Niech tak dalej robią, to za jakiś czas żaden Order ani Krzyż nie będą wisieć "byle gdzie", na jednym czy drugim popaprańcu, że się tak brzydko wyrażę...

Nikt normalny, przynajmniej w naszym rozumieniu, nie będzie ostentacyjnie oddawał takich odznaczeń bo np. "dzisiaj" albo "ten" prezydent mi się nie podoba...

A więc droga wolna, palanty, lista odznaczonych tylko na tym zyska...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17493

... przeciwników politycznych, Państwa i Prezydenta. Ale może to racja, że lista odznaczonych na tym zyska. Ja wiem, że to smutna konstatacja, ale czy autorzy nagonki na niezależność IPN są godni wysokich odznaczeń państwowych w państwie demokratycznym, skoro sami działają teraz we froncie skrajnie antydemokratycznym. Można powiedzieć chyba o nich, że są opozycją antydemokratyczną. Tak się kończy trwanie w pysze i w zadufaniu. Dobra lekcja upadku elit.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17495

oszołom z Ciemnogrodu
Jak się jej Kaczor nie podobał to mogła orderu nie przyjąć. Skoro przyjeła uznała jego kompetencje do wyboru osób odznaczanych. Jesli chce mieć wpływ na to kto dostaje ordery niech zostanie prezydentem. Ale logika salonowa jest odmienna od logiki powszechnie obowiązującej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#17504

Dziwię się że go w ogóle przyjęła(ten krzyż)Przecie żydostwo nie znosi Krzyży.Oddała,i bardzo dobrze.Niech spada na ryj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17530