Adam MICHNIK przegrał proces o ojca

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Sąd oddalił pozew Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej przeciw Instytutowi Pamięci Narodowej.Michnik domagał sie przeprosin od IPN za ustęp w książce "Marzec 68" dotyczący jego ojca - Ozjasza Szechtera.
Napisano tam,że ojciec Michnika został skazany przed wojną za szpiegostwo.

IPN w biluletynie sprostował tę informację i przeprosił wszystkich,których dobra osobiste zostały naruszone,gdyż sąd skazał Ozjasza

Szechtera za próbę zmiany pezemocą ustroju Państwa Polskiego przez działalnośc w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy kontrolowanej przez agenturę sowiecką.

Michnik nie był tym usatysfakcjonowany i zażądał odszkodowania w formie pieniężnej i przeprosin na łamach GW i Rzeczpospolitej.

Prawnicy IPN Krzysztof Zając i Wacław Markowicz argumentowali,że przestępstwo Szechtera było w przedwojennym KK klasyfikowane jako zbrodnia stanu.

Działalność Addama Michnika,który co rusz pozywa kogoś do sądu za nazywanie rzeczy po imieniu mozna okreslić jako próbę ograniczenia debaty publicznej i badania niektórych tematów,które "salon"uznaje za tabu.

http://www.rp.pl/artykul/2,277814_Przegrana_Michnika_w_procesie_o_ojca.html

Brak głosów

Komentarze

Najlepsz wiadomosc w dniu dzisiejszym,moze lepsz bylaby gdyby skazano mnie i moglbym z chamem siedziec pod cela.

Vote up!
0
Vote down!
0
#15927

Masz racje,to super wiadomość,może ta gnida zamknie ryja w końcu i przestanie ciagac ludzi po sadach za nie swoje pieniadze.

pozdrawia

Vote up!
0
Vote down!
0
#15929

gnida to jest dla tego zdrajcy narodu komplement,znam kilka odpowiedniejszych.Kryska,ja wielokrotnie rowniez na tym forum pisalem ze zmarnowalismy ogromna szanse,ale to historia.Musimy sie ponownie zjednoczyc,teraz wydaje mi sie latwiej,bo dokladniej znamy przeciwnika.pozdrawiam Boniek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#15937

Żydzisko zawsze się obraża jak mu ktoś prawdę powie,a to o ojcu,a to o bracie.A sam był komunistycznym szpiclem, który jeździł do Moskwy po instrukcje jak rozwalić "Solidarność"

Vote up!
0
Vote down!
0
#15944

niebywałego tupetu, albo może i schizofrenii.

Skoro jego ojciec był sowieckim sługusem, który walczył z Rzeczpospolitą to raczej powinien siedzieć cicho.

Pewnie braciszka - stalinowskiego oprawcę też będzie starał się bronić w sądzie...

Swoją droga - niezła "rodzinka"...

Vote up!
0
Vote down!
0

andygo

#16101

Jakie mamy sądy kazdy widzi i własnie dlatego tej sgurwiel ciaga po nich wszystkich co nie przytakuja skurwysynowi.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#16104