Paweł Zyzak i jego biografia Lecha Wałęsy

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

-"Wszystkim tym,którzy zarzucać będą autorowi uprzedzenie wobec polskiego noblisty,wypada odpowiedzieć - piszcie własna biografię Lecha Wałęsy ,dopiero z konfrontacji takich dzieł wyłoni się może jakaś szansa na opisanie najwiekszej kariery polskiej ostatnich czasów"-

To apel Piotra Semki do tych,którzy krytykuja książkę Pawła Zyzaka.

24 letni historyk z krakowskiego IPN opublikował książkę "Lech Wałęsa.Idea i historia"

Książka tego najmłodszego w historii biografa przywódcy "Solidarności" budzi niezwykłe kontrowersje,czego łatwo mozna się było domysleć.

Czyżby osoba Wałęsy i jego biografa to jakiś temat tabu?
Moje pytanie wydaje sie zasadne,gdyż każdy kto ośmieli się napisać biografię Wałęsy i opisać jego życie i działalność polityczną spotyka się z zaciekłą miażdżąca krytyką.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

To się zgadza.Należy się jednak zastanowić i przyjrzeć kim są ci,którzy krytykują autorów tych biografii.Są to przeważnie komuchy i kolesie z PO.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#16201

Prawdziwa cnota prawdy się nie boi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#16247

Cnota to i krytyk sie nie boi,ale Bolek tak a SALON to ma pełne portki strachu.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16256

Wszystko pięknie ale... jakoś nie przekonuje mnie postac autora biografii. Kolejna PIS-owa "wycieraczka". Po raz kolejny PIS własnymi rencami sobie krzywdę robi. Gdyby jeszcze taką biografię napisał bezstronny i uznany historyk to może i owszem, warto byłoby się zastanowic, ale mister Zyzak na takowego mi nie wygląda, a i jego wcześniejszym wypowiedziom (porównuje homoseksualistów do zwierząt-chyba ma problem z rozróżnieniem zoofilii od pederastii)brakuje klasy i ciężko jest traktowac go poważnie ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16829

Rzecz nie polega na atakowaniu kazdego kto odwazy się napisac ksiazke o Wałęsi,istota sprawy jest w tym,aby jaknajwiecej podejmowalo sie jej napisaniu.

Poki co wałęsa to temat TABU i niepoprawny politycznie i w tym całe zło.

ps.a Zyzak to jakas figura w PiSie?bo nie słyszałam,cos sie Tobie namieszało.wiesz ja nie głosowałam na PiS tylko na UPR ale mimo tego PiSu nie posadzam o wszystkie wojny i zło tego swiata.Radze tego i Tobie nie robić,wtedy bedzie Tobie i weselej i zdrowiej i trzezwiej popatrzysz na rzeczywistość

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16831

Jest pan swiadomy tego ze znajduje sie Pan wsrod ludzi inteligentnych? Ja do nich sie nie zaliczam,ale razi mnie Pana wypowiedz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#26512

Aleksandra
Nagonka na Wałęsę przyniosła taki skutek , że facet doszedł do 3 miejsca w rankingu osób cieszących się największym zaufaniem , czyli kolejne dokładnie, wywinduje go pewnie na miejsce pierwsze .
Najlepszym wyjściem byłoby zaangażowanie paruset magistrów do zeskanowania archiwów IPN-u , coby każdy mógł , na oczy własne dojść prawdy . Jeżeli miał nieślubne dziecko , esbecja na pewno to odnotowała .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksandra

#16830

jak PO popiera pół Polski,jak startował do wyborów prezydenckich to tez mial poparcie w sondazach a dostał 1,2%głosow

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16832

Jak pamiętam , wtedy sondaże go nie rozpieszczały ,ale nie chodzi mi o jego kandydowanie , jeżeli chcemy krytyki na kształt tabloidu, to zniżamy się do poziomu magla , a taką chyba wartość ma praca magistra , który jeżdżąc po pegeerach odpytywał przy geesach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksandra

#16833

Wałęsa to nie moja bajka ale oddaje mu cześć,ale tylko za lata 80te,Prezydentura jego to kompletna paranoja,wszczynanie celowe kłotni na prawicy,wzmacnianie lewactwa,otaczanie sie dawnymi sbkami,wykradzen ie materiałow dot,jego osoby/mowil o tym rownież Kwasniewski/ no i te jego dzisiejsze bluzgi - to człowiek prostak i do tego pry mityw.A wystarczylo aby zderzył sie z honorem z prawda i byłby prawdziwym bohaterem.

a ksiazek powinno powstawac jaknajwiecej a my mamy je czytac i wyciagac wniosku a nie kazdego autora,ktory napisze o nim ksiazke rownac z zxiemia- takie mam zdanie.

Czy nie zastanawia cie dlugoletnia cisza wokol Walesy kiedy SLD i boski OLO byli uwładzy,salon miał go w dupie,poczytaj sobie co pisal o nim michnik i GW w latach 90tych,co mowil o nim niesiołowski,sikorski i inni w tych latach,a teraz wyciagnął go salon z szafy i wtaszczył na wizję,po co?żeby go pograżyc i swoje salonowe interesy chronić? Pomyśl nad tym,nic nie dzieje sie bez przyczyny.

O Wałęsie
salonowcy tez przypomnieli sobie nie bez przyczyny

A ksiazke możesz napisac i TY,tylko duzo checi i pracy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16834

Szkoda papieru i czasu na czytanie marnych książek .
Tabu negatywnego mówienia o Wałęsie , jak słusznie zauważyłaś , złamano już dawno . Michnik wkurzył się , kiedy Wałęsa nie zezwolił na umieszczanie znaczka Solidarności w logo GW.
Dziś łączy ich wspólny przeciwnik . To się nazywa sojuszem taktycznym .
Krytyka powinna być konstruktywna , na poziomie , zgodna z faktami . Tym bardziej ,że mgr Zyzak nie miał żadnych problemów z wydaniem swego dzieła .
Zniżanie się do poziomu Faktów i Mitów czy Nie jest po prostu błędem , utratą wiarygodności .

Uważam , że obiektywna książka o Wałęsie powstanie za lat minimum pięćdziesiąt , więc szkoda mego zachodu :)).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksandra

#16837

Przede wszystkim Wałęsa powinien zderzyc sie w koncu z prawda i przyznac do lat 70 i wszystko byłoby okey ale on tego nie zrobi bo jego rozpiera duma własna i pogarda dla innych.

Jest dobre powiedzenie - "nie wojuj mieczem bo od miecza zginiesz".a wałęsa przyjął narzucona mu przez media i salon rolę "miecza" dla Kaczyńskich.
Gdyby mial olej w głowie i nie miał takiego parcia to bycia na cokole to robiłby w spokoju to co robił,a tak to ma na co w duzym stopniu sam zapracował.

a ksiazki niech pisza i oby wiecej a czy je bedziemy czytac zalezy tylko od nas samych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16842

Nie wiem czy pamiętacie ale Wałęsa 4 czerwca w pamiętną noc przyznał się do tego że był agentem w latach 70-tych. Cytuję z pamięci "Coś tam w latach 70-tych podpisałem". Fakt że w pół godziny później się tego wyparł, ale poszło wtedy w mediach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#16844

Już wtedy bylo to podane do PAPu i taki dziennikarz Zwiefka mial odczytac ale kumple doradzili Wałęsie obalic rząd
Olszewskiego i iśc droga kłamstwa,a na kłamstwie daleko sie nie pojedzie,

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16847

Możliwe że było to w PAP-ie ale ja to słyszałem w TV będąc u rodziny, mówił sam Wałęsa, więc jestem pewien że chociaż raz to poszło w eter. To nie kumple doradzili Wałęsie ale "kapciowy" czyli SB. Faktycznie gdyby nie poszedł drogą kłamstwa to teraz coś dla mnie by znaczył. A tak to jest małym człowieczkiem z przerośniętym "ego". Biorąc także pod uwagę moją rozmowę osobistą w latach 90 tych z Anną Walentynowicz, to sądzę że nie przestał być na usługach SB w latach 80 i 90 tych.
Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#16849

Masz racje,mowil na wizji,ze podpisywał jakies paiery sbeckie ale musiał bo nie bylo iinego rozwiazania.
Jakis czas temu olejnik go o to zapytała,ze sie juz przyznał,ze podpisywał ubecji,to odwrócił kota ogonem,opieprzył ja i powiedział,ze podpisywal odbiór skarpetek jak wychodził po zatrzymaniu.

Po prostu mały człowieczek i do tego kretacz.

[pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16850

Co do jednego w pełni się zgadzamy - jest to mały człowieczek i zafałszowany. Mam nadzieję, że nie tylko o nim kiedyś prawda wyjdzie na jaw. Myślę tutaj o Michniku, Kuroniu, Geremku itp. Oby do wiosny (w prawdzie i rzetelności), pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#16851

poziomu magla? Już dawno jesteśmy w super maglu. Prace doktorskie, magisterskie, naukowe, pisze się zbierając materiały
w o wiele mniej prestiżowych miejscach, z zakładami psychiatry-
cznymi włącznie, nie mówiąc o gabinetach politycznych.
Pan Zyzak - chwileczkę, czas pokaże...
Proszę zapoznać się z reakcją Wałęsy na jego blogu -
koniec świata i okolic!
pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

basket

#16835

Pełna zgoda z tym maglem.
I niestety jednym z żelazek w tym maglu jest sam Wałęsa,przyjął ta role od mediów i salonu,którzy to po latach milczenia wokół niego/niemal zmowy milczenia/w czasie prezydentury ich człowieka Olka i premeira Millera nagle wyciagneły go i zaproponowały mu magiel i on na to przystał.

A wiesz dlaczego? Bo on lubi bys w oku cyklony w centrum zainteresowania,bo jest megalomanem,a przez lata musiał siedziec w przyslowiowej piwnicy.

Sam sobie tego piwa nawarzył biorac chetnie udział w bluzganiu na wszytkich co nie znim,a powiedz ilu on ma przyjaciół takich osobistych?sam sie przyznał,ze nie ma nikogo.I to o czyms swiadczy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16836

Megalomanów wszędzie na kopy. Babcia mojej koleżanki mawiała,
że tylko ca 20% ludzi jest normalnych. LW na pewno się w tej
grupie nie mieści - podobnie jak większość naszych polityków.
A na poważnie: cały ten przypadek to Nieszczęście Narodowe
dotyczących nie tylko LW, ale naszej historii.
I ten Donek forsuje go jeszcze na Mędrca Europy reprezentującego
Polskę..!!! No i kto z tej dwójki jest normalniejszy?
Całości przyklaskują przekaziory, autorytety, profesory,
ikony, vice ikony, marszałkowie itp. Magiel przy tym, to
salon /nie ten z nr 24/..
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

basket

#16843

I ten Donek forsuje go jeszcze na Mędrca Europy reprezentującego
Polskę..!!! No i kto z tej dwójki jest normalniejszy?

Jeden głupszy od drugiego a obaj chorzy na władze ,tyle i tylko tyle,reszta calkowita zgoda z toba

Wałesa i medrzec- lepszego kawału to nie słyszłam od czasu studiów .. taki on medrzec jaki i z Donka bedie prezydent

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16846

Aleksandra
Na mój nos , prawdziwy magiel urobiony przekaźnikami zacznie współczuć LW . I dobrze ,we wszystkim powinien być umiar.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksandra

#16848

Oprocz wyzwisk i "grozb" o wyjechaniu ( hehehehe) zawiera takze zaprzeczenie, aby kiedykolwiek mial nieslubnego syna.
Dziecki, co prawda zginelo, ale jest grob i - choc mnie pewnie niejeden tutaj za "magiel" pogoni - uwazam, ze nie bez kozery byloby poprosic matke o zgode na badanie DNA.
Jak wiemy, Walesa do niekochliwych nie nalezal, a czy praktykowal czystosc przd slubem (bo juz nie smiem go "oskarzyc" o uzywanei prezerwatyw!:)
Ja chcialabym na 100% sie przekonac, ze ew. sprawy posiadania nieslubnego dziecka nie bal sie i czy to wlasnie za ten element jego zyciorysu SB nie trzymala go za twarz.
Kaska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16855

Przeciez ta sprawa to nie nowość,nie odkrycie Zyzaka/nieslubne dziecko/ i nie jakaś kompromitacja,bo dzieci nieslubn ych rodzi sie w vród,nie w tym rzecz.

O tym mówiło sie/jak to gada Palikot/ od dawna,wałesa wogole uważa ,ze jesli o nim pisać to tylko jako o męczenniku za Polskę i złotymi zgłoskami.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16866

1 godz. 26 minut temu
Lech Wałęsa jest potrzebny w Polsce zarówno jako świadectwo tamtych lat, jak i ważny autorytet dla bardzo wielu Polaków - powiedział premier Donald Tusk. Określił b. prezydenta jako "narodowy skarb" i "bohatera narodowej legendy".
Do tego dochodzi dzisiejsza opinia Palikota:
"Będę rekomendował likwidację Instytutu Pamięci Narodowej - powiedział Janusz Palikot w Radiu Zet. To sposób na to, aby chronić autorytet Lecha Wałęsy."
Ale najrozsądniejsza jest propozycja Kokosa - powołanie
instytutu Dyżurny Urząd Pompowania Autorytetów - DUPA.
Jego pierwszym prezesem powinien zostać Palikot - on
też jest skarbem, może nie narodowym, ale peło - na pewno.
Mają w tym peło skarbów - długa ława - na końcu Chlebak
z Karpiniukiem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

basket

#16873

Bronią megalomana Bolka bo dobrze wali w Kaczorów a po to go przeciez wyciagneli z kufra i odkurzyli

to juz nie perły tylko skarby?

jeszcze niedawno mówili o perle Rostowskim,perle Czumie i perle niesiolowskim

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16876

Tak, ale do tej pory moze Danuska sadzila, ze to tylko jakies wredne plotki.
Ja, zwyczajnie, mam podejrzenia, ze to zapieranie sie Walesy co do ubectwa, ma swoje korzenie w czyms wczesniejszym niz 1970rok. To jest, przeciez takie irracjonalne! Dlaczego, praktycznie raz sie przyznal, a potem znienacka wymiekl?
Nic to, poczekamy, w koncu Walesa praktycznie jest out i sie nie liczy.
Kaska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16874

Oświadczenie prezesa IPN

W związku z publiczną wypowiedzią Pana premiera RP Donalda Tuska: „apeluję do pracowników IPN, aby nie nadużywali środków publicznych, bo nie będą mogli ich w przyszłości używać (...). IPN ma szansę przetrwać tylko pod warunkiem, że będzie instytucją ideologicznie i politycznie neutralną”.

Informuję, iż książka Pana Pawła Zyzaka „Lech Wałęsa. Idea i historia” nie powstała w Instytucie Pamięci Narodowej, Instytut nie jest jej wydawcą, wobec czego nie autoryzuje jej treści. Książka ta nigdy nie była objęta programem badawczym IPN, wobec czego w żadnym zakresie nie była finansowana z budżetu Instytutu.

Książka jest pracą magisterską, powstałą w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obronioną w czerwcu 2008 r. Jej autor od 1 października 2008 r. do 30 kwietnia 2009 r. jest zatrudniony w OBUiAD IPN w Krakowie w ramach zastępstwa za pracownika przebywającego na urlopie.

Pragnę podkreślić, iż Instytut Pamięci Narodowej jest instytucją niezależną politycznie, skupia wokół siebie historyków o różnych zapatrywaniach i poglądach. Podstawą publikacji książkowych w IPN jest ich poziom merytoryczny.

dr hab. Janusz Kurtyka, prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#16917