Déjà vu

Obrazek użytkownika kryska
Blog

Doskwiera mi uciążliwy stan umysłu, podczas którego wydaje się, że „to już kiedyś było”
Déjà vu.
Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego (KPZR, ros. Коммунистическая партия Советского Союза – КПСС) – ostatnia nazwa założonej w 1903 partii komunistycznej, rządzącej w Rosji i ZSRR od 1917 do 1991 (1903-1912 SDPRR, Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji, frakcja bolszewików; 1912-1918 SDPRR(b), Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji (bolszewików); 1918-1925 RPK(b), Rosyjska Partia Komunistyczna (bolszewików); 1925-1952 WKP(b), Wszechzwiązkowa Partia Komunistyczna (bolszewików)).

Kto głosował na KPZR?
Dla kogo była ta partia?
Oczywiscie dla młodych i wykształconych, jak głosiła sowiecka propaganda.

Mit wykształconych z dużych miast jest umacniany przez dzisiejszych propagandzistów trzymajacych wladzę w IIIRP.

Ludzie o poglądach prawicowych i konserwatywnych to osoby bez wykształcenia, mieszkające w małych miejscowościach, najczęściej w podeszłym wieku – taki stereotyp od lat dominuje w mainstreamowych mediach. Jak mantrę powtarzają go dyżurne autorytety, dziennikarze, publicyści. Pogardliwemu słówku „moher” towarzyszy uśmiech politowania. Prostaczkom przeciwstawiany jest obraz „młodych wykształconych, z dużych miast”.To ludzie sukcesu, młodzi, znający języki, po świetnych uczelniach.

„Mohery” głosują na PiS, słuchają Radia Maryja, są ciemnogrodem. Młodzi i wykształceni głosują na Platformę Obywatelską, polskość nie jest dla nich trendy, są „obywatelami świata”.
Oni mają swoje szkiełko dla wykształciuchów, swój niezbędnik inteligenta i swoją partię milości - PO.

Bo historia lubi się powtarzać......, by ....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie tylko te ideologiczne ale nawet w partyjnym logo. Oba nawiązują do granic Polski z tym, że to PZPRowskie jest kanciaste a POwskie zaokrąglone, ale to pewnie skutek Okrągłego Stołu. A poza tym wsio ryba!
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#274895