Po co jedzie Seremet do Moskwy

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Prokurator generalny Andrzej Seremet zawiódł - pisze Jerzy Jachowicz na swym blogu w portalu stefczyk.info. - Dziennikarz wyraża swe przekonanie, iż za prokuratorskimi zarzutami wobec czołowych polityków PiS kryją się polityczne akcje kierowane z najwyższego szczebla rządowego. Wszystko wskazuje na to, że A. Seremet jest człowiekiem, który potulnie wypełnia oczekiwania obozu władzy.

Jerzy Jachowicz podaje w dwóch notkach (z 21 grudnia 2011r. i z 08 stycznia br.) kilka przykładów takich działań instytucji podległej Seremetowi. Przewijają się nazwiska: Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Politycy ci podlegają najrozmaitszym, nieprawdopodobnym oskarżeniom oraz ciągłym i wielogodzinnym przesłuchaniom.. Równocześnie jest prokurator generalny bardzo łagodny w stosunku do członków Platformy, tak więc nikt nie poniósł najmniejszych konsekwencji prawnych w związku z aferą hazardową.

"Najczarniejszy obraz Andrzeja Seremeta wyłania się jednak ze sprawy smoleńskiej. (...) W ciągu ponad półtora roku nie zrobił on nic, co miałoby świadczyć o jego samodzielności w podejmowaniu decyzji" - podsumowuje autor.

W środę 11 stycznia prokurator pojedzie do Moskwy, by uczestniczyć w uroczystości 290-lecia prokuratury rosyjskiej. Rzecznik prasowy PG poinformował wczoraj, iż Andrzej Seremet spotka się z szefem rosyjskiej prokuratury Jurijem Czajką oraz szefem Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Bastrykinem. Wizyta będzie okazją do rozmów o śledztwach w sprawie katastrofy smoleńskiej - mówi rzecznik. - Seremet poruszy temat realizacji polskich wniosków o pomoc prawną i zapyta również o stopień zaawansowania rosyjskiego postępowania dotyczącego katastrofy.

Czy możemy spodziewać się przełomu w śledztwie po tej wizycie? Może inaczej: czy możemy się czegokolwiek spodziewać? - Andrzej Melak, brat tragicznie zmarłego w katastrofie Stefana Melaka, mówi wprost:

"Trudno spodziewać się rewelacji po tej wizycie. Myślę, że jest to zasłona dymna dla polskiego społeczeństwa. (...) Mówi się o niezależnej prokuraturze, ale to cynizm. Wszystkie sznurki w śledztwie smoleńskim są w ręku premiera" (stefczyk.info).

Na stronie wPolityce.pl czytamy: "Można podejrzewać, że wszystko skończy się jak do tej pory. Będzie komunikat o postępie we wzajemnej współpracy, o kolejnych obiecanych dokumentach wartych funta kłaków lub jeszcze mniej, o zrozumieniu polskich potrzeb przez rosyjską stronę".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W sprawie wyjaśniania tragedii smoleńskiej nie jedzie sie na jubileuszowy bankiet, tylko na zapowiedziane służbowe spotkanie. Z konkretnymi dokumentami, żądając odpowiedzi na zadane pytania. Zapowiedź prowadzenia "rozmów" między wódką a zakąską w tak arcyważnej sprawie jest skandalem i kompromitacją Prokuratora Generalnego naszego kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#213353

Sugeruję to w mojej notce. Zapewne będzie dużo głosów krytycznych w tej sprawie. To taki skandal. Trudno wyrazić to cenzuralnymi słowami.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213355

cor sowiecki miediedew powiedział nie dopuszczam aby  nasze sledztwo różniło sie od polskiego śledztwa  po to ten ubek pachołek bolszewicki jedzie układ musi zapewnić o swej lojalności wciąż inaczej zaraz wypłyna rewelacje na tuska pawlacka to marionetki od czasu obalenia rządu Jana Olszewskiego ich teczki sa  dawno w moskwie a wizyta to zwykła moskirowka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213377

Tak, nie możemy już mieć złudzeń, niestety. Tylko kwintale akt powstanie z tego. Żadnego pożytku, tylko kłamstwo.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213410

Jedzie do Moskwy po wytyczne.
Swoją drogą takie urocze spotkanka tete a tete na terenie Rosji nie mogą pozostać dla Putina bezowocne.
Pozdrowienia dla osłony kontrwywiadowczej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#213387

Niestety nie możemy mieć żadnych złudzeń. A Putin jest mocny w tych sprawach.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213413

przypadek w polskiej prokuraturze w ostatnim czasie.
Dziękuję za link w imieniu czytelników i swoim.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213416

Po co jedzie do Moskwy? Jedzie po to, by ustalić, jakie bajki dotyczące morderstwa w Smoleńsku ma wciskać naiwnym Polakom.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#213426

jakie bajki dotyczące morderstwa w Smoleńsku ma wciskać naiwnym Polakom" - Niestety wszystko już wskazuje na to, że Pan ma rację.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213676

Po co jedzie Seremet do Moskwy...

Może w celu wyjaśnienia POlitycznego celu ->MEDIALNEGO OcenZurowania -> (ODTAJNIENIA przestępczych uwikłań NFZ= Narodowy FunDusz.. DUSZ Zdrowych) dokonanego na Westerplatte 1.09. 2009r. przez Wł.Putina w przełomowym przemówieniu :

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ. ””

Tekst z transMisji(na żywo) stanowiący (pretekst etyczny) do podjęcia międzyobywatelskiej dyskusji -> o umiędzynarodowionym szkodnictwie międzysłużbowym + zawodowym pasożytnictwie socjalnym + systemowym złodziejstwie "legalnie" uprawianym na podatkowych dobrodziejach państw pracowitych...został wycięty bez skrupułów, czy skrupulatnie

"Wicie" dla "dobra" LUDzKości Ziemi PLANeTy...

OBYwaTele ... zacznijmy dOstrzegać ( UstaLać ) KONSYSTENCJĘ -> POlitycznych „KONSEKWENCJI” ...

Medialnych konSekwencji istnienia ( isToTy bytu ) KONSTYTUCJI PAŃSTWA [ substratu abstrakcyjnych (?) proDuktów = USTAw...]

ZACznijmy (ZACNIE) naleŻycie ( skrupulatnie, etycznie obszernie ~ koszernie...) ->

OSOBIŚCIE, odpowiedzialnie ZACzNIjmy :

ZaCZYN => KONSTYTUCYJNĄ poŻYWkę GODNIE PRZELEWAĆ („na papier”- naNo filtr-> do ustaw...

a glebę (legalności POdstaw uPraw) PRZESADZAĆ do - DoNic, koryt (budżetowych ogrodów)...

PRZESĄDZAJĄC -> o „praworządności” i sensie (rządOwych nonsensownych) intencji USTAwodaWCzych upraw ... [ w środowiskach urzędNicZych systemowo (POlitycznie) zorganizowanej przestępczości antyobywatelskiej, antygospodarczej, antypolskiej ]

Konstytucja art. 30

„ Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela (Polski). Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.” ...

[ państwa – Państwa Obywateli Polski dzierżonej, czy tylko dzierżAwionej (?) przez Obywateli Podatników ...

-> perfidnie POlitycznie represjonowanych, przez systemową przestępczość „urzędniczą” => za społeczną, obywatelską pracowitość na rzecz naprawiania "praworządnego" działania instytucji -> Państwa państwa.

Art. 37.

1. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji.
2. Wyjątki od tej zasady, odnoszące się do cudzoziemców, określa ustawa.

Art. 43.
Zbrodnie wojenne (gospodarczo podobne - POwojenne) i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu.

Art. 44.
„Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, NIE ŚCIGANYCH Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu DO CZASU ustania tych przyczyn.” [ustalonych (ewidentnie - śledczo) podczas trwania (nieusTannych – tajnych ) POlitycznych nacisków (”służbowego” terroru ) wobec PROKURATORÓW -> podwŁadnych władzy.
Art. 45.
1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
2. Wyłączenie jawności rozprawy może nastąpić ze względu na moralność, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny oraz ze względu na ochronę życia prywatnego stron lub inny ważny interes prywatny... (państwOwych funkcjonariuszy ?) . Wyrok ogłaszany jest publicznie.

(???) ...

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213467

które pozwolą zrobić 'porządek' w Polsce. Zespół A.Macierewicza dostarczył dane, które zakwestionowały w stopniu zasadniczym ustalenia MAK i komisji Millera. Te informacje są przemilczane przez władze i główne media, ale dziennikarze i blogerzy rozpowszechniają je.
Zgadzam się z Panem, że wiele praw obywatelskich oraz obowiązki państwa nie są przestrzegane.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213663

Czy toi ważne po co ? przecież prokurator też podpisuje czasem zaległe

listy obecności, listy płac itp. w każdej firmie tak mają...

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#213527

Przyznaję rację. Teraz trzeba nam patrzeć na skutki wynikające z wyjazdu służbowego do centrali.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#213666