Winni katastrofy unikną odpowiedzialności

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Wyraźne zwycięstwo PO nad PiS w wyborach parlamentarnych stwarza nową rzeczywistość polityczną. Establishment cieszy się i triumfuje. "Jestem zadowolony, bo nie wygrał PiS" - mówi bez ogródek Andrzej Zoll, były rzecznik praw obywatelskich. "PiS nic już nie może uratować" - prorokuje publicysta "Polityki" Jacek Żakowski.

Nie jest łatwo żyć w kraju zawłaszczonym przez postkomunistyczne elity. Taki kraj nie będzie nigdy w pełni demokratyczny i sprawiedliwy. I skoro większości społeczeństwa podoba się takie państwo, to co możemy zrobić? - Możemy pisać, oceniać, krytykować... Jeszcze nam wolno. Nie wolno jednak naszemu przywódcy powiedzieć cokolwiek o Angeli Merkel. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma prawa powiedzieć żadnego słowa w Brukseli. Można mu też zabrać przyznane wcześniej zgodnie z prawem dotacje na odwierty geotermalne.

Elity (postkomunistyczne) mają u nas życie. Pięciu byłych szefów MSZ (80% TW) broni "skrzywdzoną" kanclerz Niemiec i atakuje zjadliwie Jarosława Kaczyńskiego. Kiedyś premier Tusk dogadywał się z szefem rosyjskiego rządu przeciw prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Wiemy, jaki był skutek tych konszachtów. A jednak większość społeczeństwa rozumie to i często pochwala.

Przyjmuję z pokorą wyniki wyborów. Godzę się też (bo co mam czynić?), że np. Marek Borowski i Bogdan Klich będą senatorami. Trudno mi jednak pogodzić się z faktem, że Polacy tak łatwo zapomnieli o tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010r. w Smoleńsku. Tam zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z 95 towarzyszącymi mu osobami. Wychodzi na to, że winni tej katastrofy unikną odpowiedzialności karnej, politycznej i moralnej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192175

I jaki był efekt rozmowy?

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#192204

Z perspektywy historii cztery lata to mniej niż mała czkawka. A zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu.

Pozdrawiam,
kassandra

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#192236

nie ulegają przedawnieniu. Wiem, ale przykro patrzeć na to, co dzieje się np. ze zbrodnią w Katyniu, a także na rozliczenie win Jaruzelskiego i jemu podobnych.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#192247

PIS nie mogl wygrac.Nawet,gdyby mial poparcie 80%.Takie sa teraz zasady polityki,ktora bezblednie przewidzial Orwell w "Rok 1984" i ktora jest aktualizowana.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#192241

Porównanie do Orwella w pełni uzasadnione. Nie czułem się kompetentny, by opisać te problemy, więc wyraziłem tylko żal, iż tragedia smoleńska nie będzie teraz zbadana i rozliczona.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#192249

naród który wybiera po raz kolejny do władz zdrajców pachtujących z odwiecznymi wrogami, czego skutkiem było wymordowanie elit pod Smoleńskiem, nie zasługuje na niepodległość i w historii juz tak było, że tą niepodległość Polakom odbierano!

odnośnie postawy posłusznych władzy dziennikarzy wypowiedziałem się w wątku o wykupie Rzepy przez słupa WSI Hajdarowicza więc tylko autocytat:

"Różne rzeczy można dla kasy posyłać w media, ale jak dla mnie granicą przyzwoitości jest stanowisko w sprawie zbrodni smoleńskiej- jak gdzieś słyszę, że "to błachostka, po co to rozgrzebywać, LK sam sobie winny, nie drażnić ruskich, raport MAK jest rzetelny" itp niesiolizmy i sowieckie wrzutki to granica przyzwoitości została przekroczona a emitenci takich "rewelacji" powinni oddać legitki dziennikarskie."

serdecznie pozdrawiam!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#192268

To nie może ciągle trwać. Idee Lenina też miały być wieczne, a okazały się wietrzne. Musimy zdawać sobie sprawę, że - tak jak kiedyś, rozdawała karty Moskwa - rozdaje je teraz Berlin z pomocą Europy, która chciałaby mieć spokój. A tu ludzie, głównie młodzi, wychodzą na ulice, rządy kilku krajów są na progu bankructwa. Przyjdzie tego kres; niezależnie od skutków prawda wyjdzie jednak na światło dzienne.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#192273