Panie Solorz, proszę przeprosić o. Tadeusza Rydzyka!

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Po medialnej nagonce na o. Tadeusza Rydzyka, który wypowiedział w Parlamencie Europejskim parę gorzkich słów na temat demokracji w Polsce, nastąpił kolejny atak. Tym razem była to prowokacja w czasie ostatniej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Dziennikarze stacji Polsat, nieposiadający akredytacji, zachowywali się głośno i prowokacyjnie w trakcie uroczystości, wywołując zamieszanie i kopiąc jednego z uczestników nabożeństwa.

Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska - Katarasińska (PO) zwołała w piątek w trybie pilnym posiedzenie, na którym próbowała przeforsować projekt opinii, w której czytamy o zaniepokojeniu "incydentami wywołanymi 9 lipca br. przez niektórych uczestników pielgrzymki". Następuje uwaga i postulat:

"Nie usłyszeliśmy od organizatorów pielgrzymki ani jednego słowa potępienia i przeprosin. Komisja Kultury i Środków Przekazu oczekuje od władz Radia Maryja, Telewizji Trwam i współpracującego z nimi ugrupowania politycznego przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa i wyciszenia emocji budujących atmosferę nienawiści".

Projekt, popierany przez posłów PO i PSL(!!!), nie został przegłosowany dzięki postawie posłów PiS, którzy wnieśli szereg uwag merytorycznych. Przypomnieli też, iż nie było żadnej reakcji, gdy w Moskwie odebrano sprzęt redaktorom "Naszego Dziennika". W weekendowym wydaniu tej gazety o. Tadeusz Rydzyk pisze:

"To jest bolszewizm, walka bez pardonu. To, co wydarzyło się w czasie tej pielgrzymki, było kolejnym podeptaniem praw obywatelskich do wolności, do gromadzenia się na modlitwie. Dziennikarze Polsatu nie mieli żadnej akredytacji, wtargnęli i zrobili prowokację. My mamy prawo do gromadzenia się i do modlitwy. I to oni nas powinni co najmniej przeprosić".

Poszkodowany przez operatora Polsatu pan Andrzej z Katowic mówi: "Przeraża mnie, że ci, którzy mają totalną władzę w Polsce, sądzą, iż wszystko im wolno".

Brak głosów

Komentarze

Nigdy, nie byłem sympatykiem środowiska "Radia Maryja". Tusk mnie przekonał, że nie wolno być obojętny jak władza depcze wolność.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#170684

na szczęście na krótki czas, zmasowanej manipulacji. Trzeba po prostu spokojnie obserwować; czasami docenić tych, którzy walczą o podmiotowość znacznej grupy Polaków.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#170688

Vote up!
1
Vote down!
-1

M-)

#170694

rysunkowe? Jeśli tak, to moje gratulacje. Obrazek cudowny, wart rozpowszechnienia.
Mam głęboką prośbę. Może ma Pan chwilę czasu, to proszę przedrukować ten rysunek w salon24.pl pod tym samym tekstem. Ja tego sam nie potrafię zrobić.

Pozdrawiam
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#170703

Składam takie obrazki z gotowych grafik wektorowych. Same rysunki postaci wykonał ktoś inny (ściągnięte z sieci), ja je tylko kompiluję.

Co do wklejenia w Salon24, to nie jestem pewien, czy potrafię. Może być problem, bo nie jestem tam zarejestrowany.

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#170742

Tylko, że tam jestem jako Gasipies ukryty za czosnek na salonie24 - chyba przez żydka Eli Barbur, bo po zadaniu mu pytania mnie ukryli, sprawdzałem kalendarium i notka z tego czasu jest na czerwono ukryta (dodatek salon25 do firefoxa stosuję, żeby widzieć co napisałem i nie klikać odkryj treść ukrytą) - mają jakieś wpływy w Polsce czy cuś ;)

Pozdrawiam

PS

Vote up!
1
Vote down!
0
#170763

że czosnek ma smak polityczny?

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#170850

Z linku img832.imageshack.us/content_round.php

skopiuj zawartość pola "HTML Code"

<a target='_blank' title='ImageShack - Image And Video Hosting' href='http://img832.imageshack.us/i/polsatbox.jpg/'><img src='http://img832.imageshack.us/img832/9071/polsatbox.jpg' border='0'/></a>

Uploaded with <a target='_blank' href='http://imageshack.us'>ImageShack.us</a>

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
-1
#170766

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Pan Solorz jest dla mnie kwintesencją karier ludzi służb skierowanymi na danym odcinku w tym wypadku odcinku medialnym,tak jak dwóch muzyków na odcinku handlu ropą z Rosji,czyli J&S.Nie prezentuje nic poza tym ,że działa pod dyktando swoich mocodawców,wspierając ich mniej lub bardziej finezyjnie,ale najważniejsze jak najbardziej w cieniu i bez rozgłosu.

Vote up!
0
Vote down!
-1

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#170791

mam takie samo zdanie. Zygmunt Krok (bo takie jest jego prawdziwe nazwisko) zasłużył się mocodawcom w PRL; teraz pozwolili mu zrobić taki majątek.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#170852

Jaki będzie jego nędzny następny krok?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#179767

Będzie zdechnięcie.Myślę że ktoś,niewierzący w Boga,zdycha ponieważ nie wierzy w istnienie duszy.Wszystkie inne zwierzęta zdychają bo nie mają duszy.Miliony i miliardy zł nie można przenieść w wieczność w którą oni nie wierzą.

Vote up!
1
Vote down!
0
#179769

Niektóre z tych hien nie kryją się już że są najemnikami Platfusów. Te hieny nie zasługują na miano dziennikarza! Muszę też przeprosić bo swego czasu także uległem nagonce na o.Tadeusza Rydzyka, czego serdecznie teraz żałuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#170861

Każdemu zdarza się, że się pomyli. Ja już zdołałem przekonać syna do Antoniego Macierewicza, a muszę dalej przekonywać do o. Tadeusza Rydzyka. Widzi Pan, co agentura nawyprawiała.

Pozdrawiam
Zygmunt Białas

Vote up!
1
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#170888