Obóz rządzący ma swoich bohaterów

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Gdy widzę w tytułach tekstów określenia "smoleńscy mściciele" albo "smoleńczycy", to myślę, że postkomunizm ma się dobrze w naszym kraju. Stary post-PRL-owski układ narzuca nam nie tylko (fatalne) rozwiązania w zakresie polityki gospodarczej, społecznej czy zagranicznej. Ten układ chce zawładnąć też naszą pamięcią. Tu nie ma miejsca na wspomnienie o tragedii narodowej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku.

"Myślę, że sprawy katastrofy smoleńskiej były przez tyle czasu omawiane, badane, że opinia publiczna jest chyba już trochę zmęczona ciągłą próbą powrotu i dramatyzowania" - mówi prezydent Komorowski. Wtórują mu Wałęsa i Niesiołowski, posługując się knajackimi wyrażeniami i oszczerstwami, które tu nie będą cytowane.

Obóz rządzący ma swoich bohaterów. Tak więc jutro 31 marca w Jabłonkach odbędzie się uroczystość 'patriotyczno - historyczna' ku czci działacza komunistycznego Karola Świerczewskiego. Obchody te są finansowane przez władze województwa podkarpackiego. W Gdańsku prezydent miasta Paweł Abramowicz (PO) zdecydował o odtworzeniu bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej z napisem "imienia Lenina". To przecież horror, a jednak usankcjonowany przez konserwatorów zabytków.

Prezydent (prezydentka?) Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zasłużyła się niebywale swojej partii Platformie Obywatelskiej, gdy posunęła się rok temu do przeprowadzenia sondaży, z których miało wynikać, iż w stolicy nie powinno być pomnika ofiar tragedii smoleńskiej. Cel swój (na razie) osiągnęła. W Wołominie pół roku temu radni PO dokonali cudów, by popiersie prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zostało oddane społeczeństwu.

W Opolu, mieście, w którym mieszkam, postanowiono nazwać jedną z ulic imieniem Vaclava Havla. Poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki napisał w tej sprawie do prezydenta i rady miasta proponując, by ulicę nazwać imieniem Anny Walentynowicz. "Trudno zrozumieć decyzję o uhonorowaniu niepodważalnie znaczącej czeskiej postaci - twierdził poseł - kiedy w opolskiej przestrzeni publicznej brakuje miejsca dla polskich bohaterów - notabene dokładnie tych samych czasów".

Wczoraj 29 marca radni miasta Opola przyjęli uchwałę o nadaniu ulicy imienia Vaclava Havla.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Patrząc na to wszystko, kruszy się moja nadzieja na wariant węgierski w naszym kraju.
___________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#240704

Nie byłoby zresztą tak wielkiego zwycięstwa Orbana, gdyby postkomuniści rządzili nieco przyzwoiciej. Tak też jest /będzie w Polsce. To zwycięstwo sił patriotycznych nastąpi szybciej niż myślimy.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#240787

przed organizatorami uroczystości z okazji II rocznicy Smoleńska ,która podobno stoi teraz pod znakiem zapytania - i bedzie komlet wiedzy, gdzie żyjemy i czego mamy się spodziewać.
Do tego w 2040 roku dostaniemy 1500 zł emerytury i to będzie ten luksus w zamian za pracę do 67 roku życia.
Za dużo żeby umrzeć a za mało żeby żyć.
Wiec jak żyć panie premierze?
Pozdrawiam z 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240781

A mieni się ona katoliczką.
Nie jest dobrze w kraju. Zwiększa się bezrobocie i następuje rozwarstwienie w dochodach poszczególnych rodzin. Osobiście liczę na zmiany.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#240789

Uważali Państwo, że komuna padła? Gdzie i kiedy? Który z komunistów został ukarany za swoje czyny?
..tylko nazwy sobie pozmieniali i zostali "biznesmenami".

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240784

Tego słowa używam też w notce. Postkomuniści mają odpowiednio lepszy aparat oddziaływania, więc i trudniej go rozpoznać i go zwalczać.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#240791