Owsiak zwycięża, Środa triumfuje

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Gdyby artykuły prof. Środy, zamieszczane w tygodniku "Wprost", nie były tak chaotyczne w treści i formie, to autorka miałaby w każdy weekend moją recenzję. Pani profesor pisze jednak w pośpiechu; mam wrażenie, że zaczyna pisać swój artykuł, nie wiedząc jeszcze, dokąd zaprowadzi ją pióro (długopis). Stąd też wiele wątków w jednym tekście, często niepowiązanych ze sobą, czasem sprzecznych.

Tak jest też w jej ostatniej pracy, zatytułowanej "Nasza jakość", w której M. Środa pisze o demografii, o jakości (?!) Polaków i o autorytetach, które odeszły ("Nie było większego pasjonata i społecznika nad Kuronia czy mędrca nad Edelmana" - twierdzi autorka). Zadam więc sobie nieco trudu, by uporządkować treści przekazywane przez panią profesor, by poddać je krótkiej analizie i krytyce.

1. Nie rodzą się w Polsce dzieci. "Wiem, co mówią specjaliści! Że nie będzie komu pracować na moją emeryturę - pisze Środa. - Mnie problem demografii nie martwi". Możemy przecież otworzyć granicę dla imigrantów.

Zadziwiająca jest ta beztroska osoby, w końcu przecież wykształconej, co potwierdza nie byle jaki tytuł naukowy. Czy imigranci zechcą pracować na wzrastającą u nas rzeszę emerytów? Czy nie narzucą nam swych zwyczajów i problemów? Czy nie stworzą zagrożeń, których dziś nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić?

Dla Środy jednak problemem są politycy, którzy sądzą, "że trzeba zapędzić kobiety do rodzenia. Jak? Recepta jest prosta: ograniczyć dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji i aborcji. Zmuszone, ubezwłasnowolnione urodzą w każdej sytuacji! I to prawdziwych Polaków".

Nie lubi profesor swych współmieszkańców. Pisze nieco dalej z ironią: "Jak chcemy więcej prawdziwych Polaków, czyli białych heteroseksualnych katolików niekontrolujących swojej płodności, zakochanych w Mickiewiczu i papieżu - to możemy ściągnąć kilka milionów repatriantów z Rosji".

2. Pisząc o nowej generacji, atakuje Środa pośrednio Ojca Świętego pochodzącego z Wadowic: "Rosną całe pokolenia przekonane, że jedynym autorytetem jest Jan Paweł II, za którego trzeba się modlić. Do tego mniej więcej przez lata sprowadzała się wiedza i praktyka etyczna w szkołach oraz rozumienie autorytetów. Dziś już nawet tego nie mamy, bo autorytet Jana Pawła II prysł jak pokolenie JP II (w ostatnim rankingu zwyciężył Jurek Owsiak)".

Owsiak zwycięża, Środa triumfuje. Przed ponad rokiem skarżyła się w telewizji, że gdy przechodziła koło krzyża na Krakowskim Przedmieściu, ludzie krzywo na nią patrzeli. Dzisiaj chyba tego nie pamięta.

Brak głosów

Komentarze

Temat zastępczy może być sztuką, albo rzemiosłem. Osobiście kojarzę Środę wyłącznie z Wytwórnią Gazów Miłosnych, gdzie cała produkcja wykonywana jest, że tak powiem ręcznie.
Ciemnogród ma wiele twarzy, i zapachów.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#195798

I pisze takie bzdury. Kto jej za to płaci?

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195809

http://s4.ifotos.pl/img/Sroda_hqxhpqe.jpg

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#195812

marcopolo

Te wywody p.SRODY to sa jej "ogromnie tworcze"wymysly,ktore ma wypowiedziec w CZWARTEK i w ten sposob sprawia wrazenie "chaotycznosci",ale w sumie nie sa, tylko potwierdzaja ,ze wszyscy (prawie) po Uniwersytecie Warszawskim to jakos dziwnie sie wypowiadaja o POLAKCH,czyzby sami nie czuli sie nimi,albo wogole nigdy nimi nie byli? Przez prawie 30 lat mieszkalem po sasiedzku z bardzo przyjemnym starszym panem i nawet nie wiedzialem,ze on to autentyczny PROFESOR,tytul ten nadal mu Prezydent Francji;kiedy sie dowiedzialem ,zaczalem tytulowac go Profesorem,ale on wyprostowal mi jednym zdaniem,ze on profesorem to byl na uczelni,kiedy wykladal,a w domu i w zyciu prywatnym,dla znajomych to jest Pan....X.....!Czlowiek o wielkiej kulturze ,ktorej brak jest naszym rodzimym "tegim umyslom"!! Nie wszystkim!!polscy,to wielka kultura ,ale i ogromna skromnosc, ci drudzy to ......SZKODA GADAC!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#195831

ostatnio czytałem dość nieparlamentarne powiedzenie Premiera Włoch dotyczące szefowej naszego Donalda (oby żył wiecznie ) ..... i myślę ,że bardziej pasowało by to do ...jak w temacie

Vote up!
0
Vote down!
0

orgi

#195835

według jej dobroci, którą obdarza Europę. O Środzie szkoda gadać.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#196096

I bardzo konsekwentnie. Jakby to szło z odgórnego nakazu. Najsmutniejsze jest to, że Polacy to czytają i przyjmują za swoje.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195995

Jaki to facet chciał ją za żonę?

Pozdrawiam
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195994

Mój nieżyjący już Dziadunio, który ukończył jedynie 3 klasy carskiej szkoły (bo na więcej moich Pradziadków nie było stać)miał w sobie więcej mądrości, niż tzw. profesor ( a de facto dr. hab) Środa, wyjątkowo antypatyczna, antykościelna i antypolska baba.

Znak to widomy, że wykształcenie i mądrość nie zawsze chodzą w parze.

Może lemingi przejrzą wreszcie na oczy, a Polscy studenci przestaną gremialnie zapisywać się na tzw. uniwersytet warszawski, którego tzw. władze od dawna zatrudniają takich światłych naukawców (nie mylić z naukowcami).

Nic dziwnego, że polska nauka w skali świata generalnie dołuje, jeśli takie tuzy intelektualne jak ta pani, co i rusz stawiani na świeczniki przez zmanipulowane merdia, stanowią o jakości polskiej nauki i publicznej debaty.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#195845

nie zawsze chodzą w parze". - Zgadza się. Nie chcę oceniać całej pracy Uniwersytetu Warszawskiego, konkurującego w Polsce z UJ w Krakowie, ale mieszczącego się gdzieś w piątej setce uniwersytetów na świecie.
Wierzę, że tacy świetni naukawcy jak Środa są tylko pewną częścią wszystkich pracowników naukowych. Z czyjego nadania? - To byłoby ciekawe.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#196098

prawnie i moralnie poukładanym państwie ludzie nawet by nie wiedzieli, kto to jest Owsiak ze swoja orkiestrą. Ale w państwie opartym na okrągłostołowych układach osaczonych służbami IIIRP ten pan zawsze wygra. Takim biznesem się nie gardzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#195849

jest tak hołubiony przez media i narzucony społeczeństwu? - To jest śmieszne, ale też smutne.
Przeczytałem pocztę od Pani; pamiętam treść. Pisałem już, że nie potrafię dostać się w to miejsce, by odpowiedzieć. Muszę się tego nauczyć.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#196101