Jedni mogą obrażać i szydzić, a drudzy mają to znosić

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Zarówno Bronisław Komorowski, jak i Radosław Sikorski uczestniczyli w niesławnym procederze opluwania prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tego się nie da wykreślić, trudno też zapomnieć. Nie zaliczymy obu polityków do mistrzów elegancji i ludzi, którzy potrafili uszanować decyzję wyborców. W niedawnym wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" Jacek Sasin powiedział:

"Sami słyszeliśmy z Maciejem Łopińskim od personelu obsługującego gości w jednej z placówek prezydenckich w Warszawie, jak niedługo po katastrofie świetnie bawili się na zakrapianym alkoholem spotkaniu Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Według relacji byli wówczas w doskonałych nastrojach i w pewnym momencie Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: 'Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi'. Na co Sikorski: 'Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę".

Bronisław Komorowski poczuł się urażony tą wypowiedzią i złożył pozew przeciwko posłowi PiS o naruszenie dóbr osobistych.

"Niewykluczone, że prawnicy Komorowskiego ocenili, że jest szansa na to, iż trudno będzie dowieść, że takie słowa padły, i stąd taki kontratak - uważa poseł Jarosław Zieliński (PiS). Jeśli chodzi o wypowiedzi pana Komorowskiego, to można mu było parę procesów wytoczyć za to, co powiedział jeszcze przed katastrofą. Ale uznaliśmy, że te wypowiedzi powinny być ocenione przede wszystkim przez opinię społeczną".

Można było wytoczyć procesy, ale niekoniecznie je wygrać. Rozgrzani sędziowie wydają wyroki, które dość często nie mają wiele wspólnego nie tylko ze sprawiedliwością, ale w ogóle z logiką. Niech tu przykładem będzie wyrok sądu orzeczony wobec Krzysztofa Wyszkowskiego, któremu nie wolno było nazywać Lecha Wałęsy TW Bolkiem.

Także wiara posła PiS w wartość opinii społecznej, urabianej ciągle przez wiadome media, nie wydaje mi się całkiem uzasadniona. Taka jest - póki co - nasza rzeczywistość, że jedni mogą obrażać i szydzić, a drudzy mają to znosić. Dawno już temu Niesiołowski i Olbrychski coś chlapnęli; powstały teksty zatytułowane "Kaczyński to nędzny i żałosny nieuk" oraz "Kaczyńscy byli bici w dzieciństwie", które od miesięcy 'wiszą' w portalu wprost.pl. Zmienił się redaktor naczelny, ale polityka gazety jest ta sama. I tak będzie, póki istnieje III RP.

Brak głosów

Komentarze

 Proponuję opublikować cały zestaw tych haniebnych wypowiedzi wraz z podaniem ich autora.Można też uzupełnić informacją, w jakich okolicznościach one padły.

Jestem przekonana, że lektura byłaby dość "bogata", ale tylko dla Czytelników o mocnych nerwach.

Pozdrawiam serdecznie.

 

10pkt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#233512

i celebrytów związanych z tą partią byłby na pewno bogaty. Trzeba byłoby być średniowiecznym mnichem, by to wszystko zebrać. A ponadto lektura byłaby chyba dla wielu nieciekawa, bo te wypowiedzi są oparte na jednej nucie i są monotonne. Napisałem tę notkę, bo nieznośne jest to wszystko, co dzieje się w naszym kraju.
Dziękuję za uznanie.

Pozdrawiam także serdecznie.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233527

ano tak. ja wlasnie zostalam wyrzucona z s24 za przeciwstawianie sie umieszczania, a nawet wrecz promowania tresci obraźliwych wobec braci Kaczynskich i rodzin ofiar smolenskich przez tube propagandowa RRK. niestety malo osob (jak na tak duzy portal) rozumialo z czym i dlaczego walcze. slyszalam czesto opinie: zostaw, nie warto, ignoruj. smutna konstatacja, ze bardzo wiele osob przyzwyczaja sie do istninia smieci w przestrzeni publicznej i czesto nie docenia ich destrukcyjnego dla ksztaltowania podprogowych komunikatów, wplywu. dalam Panu za te notke 10p, ale Pan sam ostatnio bardzo splycil ten problem analizujac notke RRK jakby jej autorka byla czyms wiecej niz tuba propagandowa od lat umieszczona w oknie s24 przez przez jej wlascicieli w sposob zamierzony i celowy.
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#233516

w S24, to przeczytam później. Także po to, by wiedzieć, kiedy ewentualnie nastąpi tam mój kres.
Pisze Pani o mnie: "Pan sam ostatnio bardzo splycil ten problem analizujac notke RRK jakby jej autorka byla czyms wiecej niz tuba propagandowa od lat umieszczona w oknie s24 przez przez jej wlascicieli w sposob zamierzony i celowy". - Trochę mnie Pani nie doceniła. To był świadomy mój zabieg, także ze względów praktycznych. Chodziło też (nie tylko) o to, by RRK podniosła nieco poziom, gdy zacznie mnie atakować. To była przede wszystkim ironia.
O propagandzie S24 przygotowuję dwa teksty. Dziś dziękuję za uznanie (jednak).

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233533

istnieja rowni i rowniejsi.
Tacy, ktorym wolno i tacy ...ktorych sady karza...,
a do tego nadwyraz "przykladnie" i przede wszystkim "sprawiedliwie".

Wypowiedzi komorowskiego i sikorskiego sa kolejnym barometrem polskiej rzeczywistosci i ukazuja na ile ci ludzie sa zdegenerowani.

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#233525

Zgadzam się z Panem, że te dwie osoby i bardzo wielu ich towarzyszy są ludźmi, którzy nie mają pojęcia o moralności i kulturze.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233536

A nawet jeszcze gorzej.
W kontekscie smolenskiego mordu ich wypowiedzi ukazuja jakie z nich sa kanalje.

Tu juz nie rozchodzi sie o zwykla przyzwoitosc lub jej brak,
oni poprostu wytrzasaja sie nad zmarlymi.

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#233560

ich wypowiedzi ukazuja jakie z nich sa kanalie". - Są tacy i to pamiętam. U nas w Opolu w finale wyborów samorządowych walczyli kandydaci PO i SLD na prezydenta miasta. Nie poszedłem do wyborów, by nie oddać głosu na taką Platformę.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233568

Jedni drugich warci. W moim mieście również był taki sam finał wyborów na prezydenta jak w Opolu. Też nie poszłam, bo nie miało to najmniejszego sensu.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#233699

jak jedna grupa i właściwie tego nie kryją.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233725

Urzędnicy wybrani - z “wybranym” wnętrzem (bez serca i ducha narodowego) z próżnym wnętrzem - PO usuniętych skrupułAch ludzkich )...

REPREZENTUJĄ POstaci bez balastu -> wewnętrznej-moralnej=NORMAlnej politycznej ODPOWIEDZIALNOŚCI ...

=>> unosząC  się jak balONy nad ludźmi “rządzonymi” (POdludźmi ?) ...

 POlitycznym urzędUnikom, nie wolno “ systemowo-służbowo” okazywać ludzkiego człowieczeństwa...

organizacyjnego koordynowania racjonalnych działań gospodarnej pracy zbiorowej, mnożącej funDUSZE Podatników Polski...

Pozdrawiam +10

J.K.                   

Vote up!
0
Vote down!
0
#233566

z próżnym wnętrzem". Zastanawiam się często, jak mogli być wybrani przez wyborców. Wierzę, że kiedyś będzie się nad tym zastanawiała większość społeczeństwa.
Dziękuję za uznanie.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233570

gość z drogi

Trumny Smoleńskie na Polską Ziemię,Na Lotnisku...

może warto wiec do haniebnych słów dodać ilustrujące je Zachowania...

n.p Marszałka i i tego, co stał obok...

pozdrowienia z dychą w dłoni,zażenowaną,bo wszak

takie" cuś" reprezentuje Polskę....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#233599

ukazującego zadowolonych: Tuska i Komorowskiego w trakcie tych smutnych chwil (ja nie potrafię wkleić filmu). Tak było; pamiętamy - dość wielu z nas pamięta.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233726

Cóż można wymagać od osób w/wym i sprawujących wysokie funkcje, które propagują ideologię rodem ze wschodu. Przypomnę, że II Wojna Światowa trwała ~6 lat, zaś okupacja POLSKI trwała prawie 50 lat i to ze wschodu. Stąd ludzie ci nie mają za grosz szacunku dla rodzimych Polaków. Lecz nie wiedzą o jednym, że kij ma dwa końce i kiedyś ten drugi koniec zada bolesny ból.

Vote up!
0
Vote down!
0
#233638

są także ci z opozycji PRL-owskiej. Tak potrafili, tak chcieli się zaprzedać. "Nie wiedzą o jednym, że kij ma dwa końce i kiedyś ten drugi koniec zada bolesny ból". - Również tak myślę.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233728

 doprowadza do takich sytuacji,że Ministrowi Spraw Zagranicznych, Sikorskiemu wolno mówić o dożynaniu watahy,Komorowskiemu wolno wysyłać gdzieś "tam" Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,można wystawiać bluźniercze sztuki,można wystawiać lawinę prac bluźnierczych,można podrzeć na koncertach Pismo św...itd. To jest z premedytacją wszystko zaplanowane i naszą rolą jest  przeciwstawienie się temu,nie pozwolić banalizować ZŁA. Uważam,że dużą rolę winien odgrywać w tej dziedzinie Kościół,ale nie tylko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#233758

robić rzeczy, o których dawniej się nie przyśniło. Brońmy się! Czynimy to zresztą, choć ten głos jest nie zawsze słyszany. Kościół odgrywa tu znaczną rolę; nie wszystkie działania są odpowiednio nagłośnione.
Przykładajmy się do dzieła odnowy według sił i umiejętności. Ja ze swej strony staram się oddziaływać jako nauczyciel oraz autor tych drobnych tekstów.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#233771