Nie o burakach cukrowych, lecz czerwonych

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział o posłach PSL: "Z tym PSL-em to jest tak, że chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy. Zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. za związkami partnerskimi. Chłopy wyjechali ze wsi i kompletnie im odbiło".

Chociaż znamy już te słowa na pamięć, przytoczyłem, by mieć je pod ręką na swoim blogu. Bo spostrzeżenia rzecznika są przecież trafne i narzucają nam pytania typu: Kogo reprezentują posłowie PSL? Jeśli wieś, to jaką? Tymczasem spotkały młodego posła niezliczone inwektywy i przykrości:

--- "To absolutny skandal. Ludzie nie mają prawa z taką pogardą wypowiadać się o innych" - skomentował Donald Tusk, mistrz elegancji w zakresie wyrażania się o swych przeciwnikach politycznych.

--- "To co zrobił Hofman, to jest kompromitacja, wstyd" - powiedział oburzony Grzegorz Schetyna. Nie przypominam sobie, by marszałek Sejmu był równie krytyczny wobec afery hazardowej.

--- Wczoraj w Sejmie Adam Hofman został obdarowany przez braci Kłopotków (PSL) dorodnym burakiem cukrowym z dołączoną fotografią drapiącego się szympansa.

--- I najbardziej przykre jest to, że część dziennikarzy i blogerów o poglądach prawicowych potępiła rzecznika PiS. Nie rozumiem tej postawy. Czy posłom Prawa i Sprawiedliwości już nic pod groźbą sądu lub medialnego wyszydzenia nie wolno powiedzieć? Czy tylko jedna strona ma nieograniczone prawo wyrażania swych poglądów łącznie ze splataniem głupstw, z kłamstwem i obrażaniem rywala?

* * * * *

Tylko we wczorajszym "Naszym Dzienniku" dostrzegłem tę informację: Nie będzie śledztwa w sprawie zeznań dotyczących wyssanej z palca kłótni na Okęciu między kpt. Protasiukiem i gen. Błasikiem. Prokuratura stwierdza, iż nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie składania fałszywych zeznań.

Niech i tak będzie, skoro tych fałszywych nie było. Jednakże pamiętamy, że w lutym br. "Gazeta Wyborcza" i inne wiadome media rozpętały aferę związaną z rzekomą kłótnią. Czy nie da się tego zbadać i osądzić? Przecież były szkalowane osoby tragicznie zmarłe, były poszkodowane ich rodziny.

Chyba muszę przestać pisać, bo już nic nie rozumiem.

Brak głosów

Komentarze

Ukochanemu Marszałkowi dedykuję piosenkę KRRiT nigdy się nie poddam

Pozdrawiam PS

Vote up!
1
Vote down!
0
#179479

Chociaż Niesiołowski został ostatnio odsunięty z pierwszego planu.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#179492

Nareszcie PiS zrozumial w jakiej rzeczywistosci przyszlo im prowadzic polityke..z kim maja do czynienia i na jakim poziomie jest tzw elektorat..Niestety, to jest owoc ponad 50 lat bolszewickiego panowania i POnad 20 at POstbolszewickiej degrengolady panstwa i ludzkich sumien.. Pan Hofman powyzsza wypowiedzia  wykazal wyrazistosc pogladaow ktore nareszcie trafia do szerokiej masy mlodych wyksztalconych ktorzy taki jezyk uwielbiaja i rozumieja..Niesiolowski z Palikotem juz dawno taki jezyk stosuja z wielkim POwodzeniem..Jest to niestety owoc kolejnych tzw. reform szkolnictwa oraz zabiegow Kupy Wojewodzkiego, Majewskiego, Big Brothersow i innyvh Barow..Taka rzeczywistosc i do niej trzeba sie przystosowac aby byc zrozumianym! Ponadto Pan Hofman swoja wypowiedzia bardzo sprytnie sprowokowal POstbolszewickich propagandystow ktorzy sami teraz naglasniaja to co na wsi wiekszosc chlopow czy rolnikow jak kto woli , wie o PSLu! Tych wszystkich z PiSu lub zwolennikow PiSu uspokajam ze ta wypowiedz na wsi na pewno PiSowi nie zaszkodzi! Wrecz przeciwnie...wywola refleksje u tych ktorzy posiadaja wrodzone ceche bycia mlodym wyksztalconym z Warsiawy!

I jeszcze jedno...PiS powinien unikac jakichkolwiek debat, wysatpien w  mendiach ograniczajac sie li tylko do haslowych wrzutek takich jak Pana Hofmana..I nie martwcie sie czy PiS wygra te wybory czy tez przegra bo to sprawa drugorzedna! Nawet jesli wygra na tyle aby rzadzic samodzielnie, to i tak nie bedzie mogl zmienic konstytucji ktora jest fundamentem POstbolszewii i jej korPOracji! A samym rzadzeniem dla rzadzenia Jaroslaw Kaczynski nie jest zaintertesowany co juz raz udowodnil w 2007! Jesli ma sie cokolwiek zmienic w Polsce, to PiS musi wygrac tak aby mial ponad 3/4 glosow w sejmie! Wtedy bedziemy mogli powiedziec ze jest koniec bolszewickiego panowania w Polsce! Pytanie tylko...jak sie w takiej sytuacji zachowaja Rosja i Niemcy?! W takie walsnie bagno wprowadzila nas ta zidiociala masa wyksztalciuchow ktora nadal zdaje sie nie rozumiec powagi sytuacji!! Boze chron Polske!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#179502

Pani /Pańskiej analizy. Pochwalam za spokój i pogodzenie się z tym, że przyjdzie, co ma przyjść. Ten świat (w Europie i w Polsce) osiągnął swe apogeum. A co potem? Róbmy swoje, każdy na swoim polu. I wierzmy, że nadejdą zmiany, które przyniosą efekty pozytywne. Nie powinna w każdym razie rządzić bolszewia w naszej Ojczyźnie.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#179532

Im bliżej dnia wyborów do polskiego parlamentu w dniu 09.10.2011, tym więcej propagandowego zgiełku, pustych obietnic i pogróżek kierowanych do nas, Polaków. Rozpętana została nagonka na wszelkie wartości narodowe i chrześcijańskie.

Ataki te - w moim przekonaniu - świadomie i celowo zorganizowane mają na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od najistotniejszych problemów w kraju. Zjawiskiem, które szczególnie niepokoi, jest katastrofalny stan naszej wolności.

Nadal nikt nie jest wstanie zorganizować obywatelskiej ochrony rzetelności w komisjach wyborczych. Nieliczne inicjatywy obywatelski które poszukują wolontariuszy w celu zapewnienia uczciwych wyborów (przy przyjęciu jednej osoby w każdym obwodzie wyborczym to i tak potrzebne będzie zaangażowanie 25 000 osób jako mężowie zaufanie).

Brak pełnego zaangażowania społeczeństwa we wszystkich obwodach spowoduje ze aktualna władza zrobi to zostało zrobione podczas wyborów samorządowych (pomoże szczęściu i sama się wybierze manipulując głosami nieważnymi, więcej na ten temat można zobaczyć w przykładowych danych z województwa mazowieckiego.

Dlaczego są takie rozbieżności w obwodowych komisja wyborczych województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW. Anomalie które istnieją wśród danych po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania, dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze to znaczy: uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo: do sejmiku, do rad powiatu, na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego w obwodowych komisjach wyborczych popełniono tyle błędów polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, (dane zaznaczone żółtym tłem).

Dlaczego w tak dużej liczbie obwodowych komisji wyborczych województwa mazowieckiego w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej, czy to oznacza że województwie mazowieckim 303 351 wyborców poszło głosować i samo źle zagłosowało.

Wykaz danych z poszczególnych okręgów z informacją z obwodowych komisji wyborczych, rozbieżności zostały zaznaczone kolorowym tłem i innym kolorem cyfr dołączony linkach.

http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaxw.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaana.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaex.png http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Brak reakcji społeczeństwa na te fakty spowoduje że media polskojęzyczne będą nam wmawiały jaki mamy wspaniały rząd który się cieszy poparciem społeczeństwa.

A fakty są całkiem inne rosnące zadłużenie, bezrobocie - zwłaszcza wśród młodych - dobitnie świadczą o marnowaniu potencjału narodowego. Ubodzy w naszym kraju stają się jeszcze ubożsi, oświata, kultura i nauka są degradowane.

Wzrasta także - moim zdaniem - zagrożenie integralności terytorialnej państwa, bezpieczeństwa publicznego. Narasta biurokracja w administracji.

To właśnie sprawia niezadowolenie wielu Polaków. Od wielu stuleci jako Naród próbujemy rozwiązywać jak najlepiej problemy społeczne, polityczne, religijne. Sięgnijmy więc do dobrych wzorców - także tym razem, szczególnie w dzień wyborów parlamentarnych. Wtedy naprawdę jest szansa, że przezwyciężymy kłamstwo, antyludzki totalitaryzm.

Aby przełamać tą niemoc musimy się wszyscy zaangażować i działać i namawiać do działania:

  • jeżeli nie wystąpimy z wnioskiem o informację czyli wynik z głosowania w każdym obwodzie komisji wyborczej to wtedy będzie można samemu przeliczyć wyniki głosowania. W przypadku rozbieżności danych złożyć protest. Takie działanie obroni nas przed takimi osobami jak komendant z Białołęki i puste karty do głosowania,
  • znać USTAWĘ Z DNIA 5 STYCZNIA 2011 R. - KODEKS WYBORCZY (wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę),
Vote up!
0
Vote down!
0
#179527

z Pańską analizą naszej rzeczywistości. Myślę, że Pan rozsyła ją po wielu blogach. Dziękuję za linki. Przejrzę te zestawienia na pewno, może pokuszę się o jakąś analizę. Bo problem jest. Dla nas musi być ważne, by nasz wysiłek nie poszedł na marne.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
-1

Zygmunt Białas

#179535

Gratuluję wytrwałości w rozpowszechnianiu tej informacji. Sam jestm zaangażowany w sprawę wyborów i zamierzam dopilnować rzetelności pracy komisji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179546