Jan Pietrzak: Przypominam, żeby Polska była Polską

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

W dzisiejszym wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Jan Pietrzak mówi:

"W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami scen podobnych do tych, które oglądaliśmy w stanie wojennym. Demokratycznie wybrane władze zachowują się tak, jak wcześniej zachowywały się władze okupacyjne. Do czego to jest podobne, żeby prześladować ludzi, którzy przychodzą z kwiatami przed Pałac Prezydencki? Zginął prezydent, więc jest naturalne, że w odruchu serca ludzie przychodzą właśnie tam. Tymczasem są stamtąd przeganiani, traktowani jak jakaś wroga siła. (...) Ta władza zachowuje się haniebnie".

Rząd Donalda Tuska omija w swym działaniu ważne i istotne tematy. Opozycja została zmarginalizowana, więc można robić wszystko. "Nawet w tak skandalicznej sprawie, jak afera hazardowa, głos opozycji został zupełnie zignorowany, bo najważniejsza była ochrona kumpli z sitwy - ocenia twórca Kabaretu pod Egidą. - Żyjemy w państwie monopartyjnym".

Społeczeństwo polskie jest manipulowane przez "reżimowe telewizory i wiadomą gazetę". Media nie są już tzw. czwartą władzą, lecz zwyczajnie rządowym ministerstwem propagandy. "Polska ma się rozpłynąć w Europie, a Polacy mają się rozjechać do pracy po całym kontynencie" - oto cele dzisiejszej władzy.

W wywiadzie opowiada Jan Pietrzak także o swym artystycznym życiu w "wolnym" kraju. Tak więc nie można wspominać w reżimowych mediach o jego występach, książkach czy płytach. Twórca nie ma też szans na przedstawienie swych programów. Przeszkadza tej władzy i "estabiliszmendom", bo przypomina o tym, żeby Polska była Polską.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jest jak wyrzut sumienia, dlatego go władzunia nie lubi, bo usiłuje nie mieć sumienia. Dobrze, że są tacy ludzie jak Pietrzak, czy Wolski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#169425

Lista artystów, którzy idą pod prąd, jest jakby niedługa, ale może też nie mają oni szansy się wykazać.
Zdążyłem już zauważyć, że Pani bardzo ceni Jana Pietrzaka. Ja też. Uważam go za swego nauczyciela i czasem staram się go naśladować.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#169446

Katarzyna Łaniewska, Halina Łabonarska, Jerzy Zelnik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#169519

politycznie czy raczej społecznie bardzo aktywny. Nie jest tych osób dużo. Trochę lepiej wygląda to wśród dziennikarzy. I... zapomniałbym o Ewie Stankiewicz, która mi tak zaimponowała.

Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#169564