Antoni Krauze chciałby nakręcić film o Smoleńsku

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kultura

Reżyser Antoni Krauze, autor filmu pt. "Czarny Czwartek", mówi w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi", że powinien już rozpocząć życie emeryta. Postanowił jednak nakręcić jeszcze jeden film - film o katastrofie smoleńskiej, która "stała się od początku mitem, rodzajem papierka lakmusowego określającego nasz stosunek do Polski".

Reżyser nie może zrozumieć, dlaczego nie przedstawiono żadnego filmu o Smoleńsku w telewizji publicznej. Nie rozumie także naszych ekspertów i prokuratorów, którzy firmują swoimi nazwiskami fikcję. "Rosja od siedemnastu miesięcy nie udostępnia nam najważniejszych dowodów rzeczowych - mówi Antoni Krauze. - Nie wiemy zatem, na czym opiera się prowadzone w Polsce śledztwo". Hipotezy i własne domysły są niewystarczające w badaniu przyczyn tej strasznej katastrofy.

Twórca "Czarnego Czwartku" chciałby przedstawić w swym filmie wydarzenia od 2005 roku, gdy Polacy wybrali Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP aż po tragiczny lot 10 kwietnia 2010 roku. W tym okresie należy szukać przyczyn katastrofy, które są całkiem inne od tych podawanych przez Rosjan i rząd polski. "Jak większość Polaków uważam - mówi Antoni Krauze - że nie znamy prawdziwych przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Za naszym narodowym dramatem kryje się mroczna tajemnica".

Brak głosów

Komentarze

"Czarny czwartek" to najlepszy film paradokumentalny jaki widziałam - ogromnie się cieszę, że Krauze chce kręcić film o Smoleńsku!

Vote up!
0
Vote down!
0
#190092

zajdą zmiany, które pozwolą zrealizować film o ważnych wydarzeniach dla większości Polaków. Także przedstawić go w TVP wraz z innymi ("List z Polski", "Mgła", "Pogarda",...).

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#190094