Jarosław Kaczyński o władzy, mediach i polskiej prawicy

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

"Bieg wydarzeń przyznaje nam rację" to tytuł wywiadu przeprowadzonego przez tygodnik "Uważam Rze" z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa dotyczy dwóch istotnych spraw, a mianowicie potrzeby jedności po prawej stronie sceny politycznej oraz działania opozycji w aktualnej rzeczywistości naszego kraju.

Jedność prawicy jest warunkiem, by pozostawać liczącą się i ważną siłą polityczną. Nieprawdziwa jest więc teza Jacka Kurskiego, iż polskim konserwatystom potrzebne jest drugie płuco. To przekonanie jest "oparte na pewnym złudzeniu. Przeświadczeniu, że w ten sposób można zdobyć więcej głosów niż zjednoczone Prawo i Sprawiedliwość - ocenia rozmówca. - Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, by twierdzić, że PiS pozostawił poza sobą jakąkolwiek większą grupę elektoratu".

Niektórym działaczom może nie odpowiadać sytuacja, gdy pozostaje się w opozycji, która jest brutalnie atakowana przez władzę i media. Nie doświadczają tego politycy partii rządzącej. "Bo dziś ludziom establishmentu wolno w Polsce wszystko, ludzie z opozycji bywają traktowani jak gorsza kategoria" - mówi J. Kaczyński.

Prezes PiS broni swych współpracowników, tj. Marka Kuchcińskiego, Joachima Brudzińskiego i Adama Lipińskiego, krytykowanych też przez osoby sympatyzujące z Prawem i Sprawiedliwością. To nie są aintelektualni aroganci - mówi J. Kaczyński. - "Rozumiem, że w PO ten szereg tworzą najwybitniejsi na świecie intelektualiści: Paweł Graś, Mirosław Drzewiecki, Zbigniew Chlebowski, Hanna Gronkiewicz - Waltz... To jest problem mianowania przez media. Jednych uznają za mądrych, choćby mówili głupoty, innych obrażają, w ogóle nie słuchają, co mają do powiedzenia".

Jarosław Kaczyński znajduje się w ostatnich latach pod ciągłym ostrzałem ze strony partii rządzącej i mediów. Tak czyniono również na Węgrzech wobec Victora Orbana, gdy ten był przez osiem lat w opozycji. "Decyduje przeświadczenie naszych przeciwników - mówi prezes PiS - że moje odejście zmieni charakter partii w miękką alternatywę i ją rozbije. (...) Wyborcy prawicy na taką sytuację nie zasługują".

Czy Polska jest dzisiaj bezpieczna? - pytają redaktorzy tygodnika. - Rozmówca spokojnie i rzeczowo wskazuje na problemy polityczno - ekonomiczne w naszym kraju. Mówi o rurociągu północnym, o niepokojącym stanie armii i marnotrawstwie w gospodarce. Krytycznie wyraża się też o polityce zagranicznej prowadzonej przez Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. "Czas jest trudny - podsumowuje Jarosław Kaczyński - ale pomóc w budowie osi Berlin-Moskwa to najgorsze, co można robić".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

10 za artykuł,

artykuł bardzo na czasie

i pytanie czy Polska jest bezpieczna,odpowiedz jest jedna,NIE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#218786

Mówi o tym J.Kaczyński. Jest możliwe, że poruszę dziś w nocy ten temat.
Zauważyłem wpis przez przypadek; odpowiadam zaraz (nie wolno mi przegapić Pani komentarzy).

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#218860

gość z drogi

:) serdecznie pozdrawiam :)

Dobrej Nocy Panu i Naszej Polsce :)

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#219030

Dobrej Nocy. Polsce - jasnych dni, a Polakom - obudzenia.

Pozdrawiam również serdecznie,
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#219055