Marta Kaczyńska: To wszystko stało się tak nagle

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Mija dziś sześć lat od zaprzysiężenia śp. Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP. 23 grudnia 2005 roku przed Zgromadzeniem Narodowym wypowiadał on następujące słowa:

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg".

I wtedy "wszystko wydawało się trochę nierzeczywiste" - wspomina dziś córka naszego prezydenta Marta Kaczyńska w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Uważam Rze", i dodaje: "Szybko okazało się, jeszcze w czasie tamtych świąt, że ten wybór narodu nie został przez dużą część mediów i opozycji uznany. Nie dano chwili spokoju, ataki zaczęły się od pierwszego dnia po wyborze taty na głowę państwa. (...) Przeszło to najśmielsze oczekiwania i przekroczyło wszelkie granice".

Ostatnie wspólne święta Bożego Narodzenia wspomina Marta Kaczyńska tak: "Tata był wtedy w bardzo dobrym nastroju, szły w górę wskaźniki akceptacji tego, co robi. Ten przemysł pogardy zdawał się nieco tracić oddech. Szykował się do kampanii".

Nadszedł 10 kwietnia 2010 roku, dzień tragedii. "Minął rok, ale skłamałabym mówiąc, że czas zaleczył rany, że przywykłam - mówi córka Marii i Lecha Kaczyńskich. - Na pewno codzienność, opieka nad dziećmi, nad rodziną zmusza człowieka, by starał się być dzielny. (...) Nie myślę już niestety o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia z taką radością jak kiedyś, są one jakoś nierozłącznie związane ze smutkiem, z żalem, brakiem. (...) To wszystko jest tak trudne do przyjęcia także dlatego, że stało się tak nagle i w tak niejasnych okolicznościach".

Czas mija, ale Polacy pamiętają o swym prezydencie. Nie udaje się dzisiejszym rządzącym zgasić tej pamięci. "Coraz wyraźniej widać - mówi Marta Kaczyńska - że dzieło mojego taty zaprocentuje. Jego przesłanie odezwie się - jeśli nie teraz, to za kilka lat. Ale na pewno. Nie uda się im tego zagłuszyć".

Brak głosów

Komentarze

http://www.youtube.com/watch?v=cDtQrbHPwbs

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów

Vote up!
0
Vote down!
0
#209583

Dziękuję za ten film, który jest uzupełnieniem mojej notki.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209608

I coś jeszcze: http://www.youtube.com/watch?v=BLHqPDBxXOk&feature=related

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów

Vote up!
0
Vote down!
0
#209586

I pomyśleć, że minęło parę lat, i kraj nasz ulega tak szybkiej degradacji.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209609