Gen. Baraniecki: Należy wrócić do badania pomijanych wątków

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

"Bardzo mnie to cieszy, że wreszcie oficjalnie zaprzeczono dotychczasowym kłamstwom - mówi ojciec mjr. Arkadiusza Protasiuka o nowej ekspertyzie głosowej z kokpitu Tu-154M w wywiadzie udzielonym 'Naszemu Dziennikowi'. - Mnie jako ojcu serce krwawiło przy tego rodzaju kłamstwach pod adresem Arkadiusza i pozostałych członków załogi. (...) Obawiam się jednak, że te powtarzane przez kilkanaście miesięcy kłamstwa zdążyły się już mocno wryć w świadomość obywateli i teraz trudno to wszystko wymazać. Zwłaszcza że było ich tak wiele".

Zarówno moskiewski MAK, jak i komisja Millera dopuściły się wielu przekłamań i fałszerstw. Duże 'zasługi' w tym dziele należy przypisać płk. E. Klichowi, którego wyobraźnia tworzyła nowe, nieprawdopodobne fakty. Władysław Protasiuk uważa, że "Klich jest ostatnią osobą, która ma dziś moralne prawo do zabierania głosu na forum publicznym. Właściwym miejscem jego wypowiedzi powinien być prokuratorski pokój przesłuchań".

Rozmówca odnosi się także do wypowiedzi rzecznika rządu Pawła Grasia, który o znaczeniu ustaleń krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych powiedział: "To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli". Ojciec mjr. Arkadiusza Protasiuka jest oburzony: "Życia nie przywróci, ale ich zszargany honor - tak! Podobne wypowiedzi są dla mnie niepojęte. (...) I to się dzieje w demokratycznym państwie?"

Z powyższym wywiadem łączą się wypowiedzi gen. Jana Baranieckiego zamieszczone w tym samym wydaniu "Naszego Dziennika": "Potwierdza się to, o czym od dawna mówiłem, że Rosjanie nie mają żadnych dowodów na to, że gen. A. Błasik był w kokpicie" - przypomina były zastępca dowódcy Wojsk Lotniczych Obrony Powietrznej. - Skoro wychodzą nowe fakty na światło dzienne, należałoby wrócić do wyjaśnienia okoliczności pomijanych przez komisję Millera. To byłby też wątek udziału osób trzecich w katastrofie.

"Pytanie tylko, czy ktoś tak naprawdę chce to uczynić - podsumowuje gen. Jan Baraniecki. - Bo dlaczego np. nikt nie chce się podjąć wykonania obliczeń weryfikujących teorię amerykańskich naukowców pracujących dla zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza? Dlaczego nie wykonano obliczeń symulujących ostatnie minuty lotu? Dlaczego z posiadanych danych nie wyliczono kursu samolotu i jednoznacznie nie wyjaśniono, z czego wynikały odchylenia od ścieżki? Dlaczego samolot był tak kierowany? Może urządzenia nie działały poprawnie? A jeśli tak, to z jakiego powodu?"

Brak głosów

Komentarze

I POlszewia będzie to chciała ukryć,sprawa zamachu wyjdzie na jaw gdy w Polsce będzie prawdziwa demokracja,anie Tuskowa dyktatura

Vote up!
0
Vote down!
-1
#215766

wszystko na to wskazuje. Tuskowe rządy nie są wieczne.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215937

w wypełnionych woskiem uszach lemingów, że głos prawdy jest mysim piskiem. Słyszałem na własne uszy komentarze typu, "a nawet jak zamach to mnie to gówno obchodzi. Ja na wojnę z Putinem się nie zgodzę!"...."Zginął kartofel, pośmiewisko Europy i teraz jest dużo lepiej"....Jaka propaganda, takie społeczeństwo. Nasz głos na portalach niezależnych to także tylko mysi pisk!...Piszemy, pienimy się, jesteśmy zagrożeni wylewem, ale efekty będą te same. Żadne!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#215786

Pewnie wśród odmóżdżonych tak to będzie właśnie wyglądało jak opisujesz!
Ale do czasu!
Perspektywa świętego spokoju, pełnej michy i sobotniego grilla wraz z lansowana interpretacja "tuskomiłości" (Stefan dzisiaj ponownie pokazał jej oblicze!) będzie działać jedynie w warunkach stabilizacji i "powszechnego dobrobytu".
A zanosi się, że to nie potrwa już długo!
I tylko sam już nie wiem czy się z tego bardziej cieszyć czy się bać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#215818

Na pewno tak. Myślę, że nie mamy powodów się cieszyć, a tym bardziej bać. To jest zwykła kolej rzeczy, że kłamstwo będzie ujawnione.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215947

nie kłamcy jednak i nie durnie decydować będą o sprawach zasadniczych. Nie traktuję naszych głosów jako mysich pisków, lecz przeciwwagę wobec fałszerstw i manipulacji.
Prawda i tak - wcześniej czy nieco później - będzie oczywista.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215944

Spotkałem się niedawno z takim 100% lemingiem i byłem przerażony. Żadne argumenty nie docierały do niego poza tymi wdrukowanymi z WSI24. Mało tego, dostrzega pogarszającą się sytuację ekonomiczną i to, że jest mu gorzej, ale jedyną jego lemingową odpowiedzią na ten stan było: jakby rządził Kaczyński byłoby jeszcze gorzej!!!

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#215965

z takim 100% lemingiem i byłem przerażony". - Dużo jest takich lemingów. A my musimy powoli, spokojnie działać i wykonywać pracę u podstaw.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
2
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215971

Co do wypowiedzi pana Protasiuka o przywróceniu honoru załogi TU-154M 101... niestety rzecznik rządu Paweł Graś ma rację. Życia to załodze nie przywróci, a honor... Szanowni Państwo nie wymagajmy od Pawła Grasia zbyt wiele. Takie pojęcie jest dla niego zupełnie nieznane, więc nawet do głowy mu nie przyszło, że poza kotletem na talerzu i stałą pensją na koncie cokolwiek jest jeszcze ważne. A w jego przypadku - już na pewno nie honor, bądź nawet zwykła przyzwoitość...

Nie naprawimy świata, bo nikomu się to w historii nie udało. Pamiętajmy jednak jak się kto zachował w tamtych dniach, choćby po to, żeby wiedzieć komu nie należy podawać ręki...

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#215789

Zastanawiam się, czy ktoś jeszcze pamięta tworzenie Rządu Tuska w jego I kadencji i dziwne zamieszania w okół Grasia. Początkowo typowany był chyba na ministra MSWiA. Nie został nawet szefem komisji ds. służb specjalnych, tylko rzecznikiem rządu. Dziennikarze oblegali go zadając pytania, co o tym sądzi, sle on miał bardzo dziwną minę i bąkał coś o sytuacji rodzinnej, wyglądając jednocześnie, jakby mu zdiagnozowali "chorobę samobójczą". W moim odczuciu wyglądał wtedy na zastraszonego. Takie pozostało we mnie wtedy wrażenie. Może nadal działa pod tą presją?. Co mu z "honoru", jak walczy się o życie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#215820

"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie" - taką radę dawał podobno Antoniemu Słonimskiemu jego ojciec. I każdy, także Graś, może tak postępować.

Wybrał inaczej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#215848

[quote=benjamin]"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie" - taką radę dawał podobno Antoniemu Słonimskiemu jego ojciec. I każdy, także Graś, może tak postępować. Wybrał inaczej.[/quote]

 Przykre, ale podanego tutaj cytatu nie można zastosować do dozorcy - gra(bia)sia, ponieważ ten stwór nie wie, co oznacza słowo "przyzwoitość".

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#215996

nieznane większości polityków PO. Ich celem jest ograć frajerów, tj. tych, którzy - według nich - myślą w kategoriach dobra wspólnego. Graś jest ich przedstawicielem.

Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt Białas

Vote up!
1
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216019

To właśnie miałam na myśli, że dla ratowania własnej d... na każde zawołanie robi z siebie szmatę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#216028

Graś nie został ministrem MSWiA ani d/s służb specjalnych. Wynika to stąd, iż nie ma on niezbędnego certyfikatu, a nie ma go lub został mu odebrany, bo - sądzę - robi za ciecia u Niemca.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215954

jak się kto zachował w tamtych dniach, choćby po to, żeby wiedzieć komu nie należy podawać ręki..." - Zgadzam się z Panem całkowicie.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215953

pomyje to nie są ludzie godni nawet wspomnienia nie mówiąc o rozważaniu na poważnie ich działań. Według mnie są to przestępcy ciągle chodzący na wolności. O żadnym poczuciu przyzwoitości czy honoru nie może wobec nich być mowy! Oni, tak samo jak wielu innych powinni już dawno gnić w więzieniu lub dyndać na szubienicy. Odmawiam im jakiegokolwiek prawa do posiadania honoru. Nie zasługują na to. Są inteligentnymi bandytami którzy bardzo dobrze wiedzą co i dlaczego robią. Nie miejmy złudzeń. Po owocach ich POZNALIŚMY.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#215880

Rząd Tuska ma wsparcie wiadomych służb i komuny. Inaczej nie doszedłby nigdy do władzy. Ich postępowanie wobec opozycji, wobec ofiar tragedii smoleńskiej, a także ich liczne afery świadczą, że nie są przyzwoitymi ludźmi.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
2
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215957

...Nie tak dawno marzyliśmy o Światle(tym co uciekł  do Stanów) dla Smoleńska by wreszcie powstała rysa w tym upartym, zakłamanym układzie "robiącym" śledztwo....Nie wiem czy dobrze dziś usłyszałem, gdy prokurator Pan Seremet zapytany o relacje między obiema prokuratorami (cywilna-wojskowa), konkretnie zaś z Parulskim odpowiedział, że to się wyjaśni w ciągu kilkunastu godzin... W moim przekonaniu to będzie papierek lakmusowy na to, czy komuś zależy na wyjaśnieniu Smoleńska...Pytanie, który z nich "poleci", jeżeli Parulski....uważam, że jest szansa, bo wydaje mi się Seremet dazy do prawdy....moze sie myle, ale jezeli zostanie na stanowisku...to niestety marne szanse, bedzie blokowal wszystko, jak zreszta do tej pory...Co do innych komentarzy, to ciekawe jak prof. Binienda na archaicznym!!!!!!! , programie,w-g kolejnego mondrego zdolal wyjasnic katastrofe Columbii, wychodzi na to,ze Polska ma lepsze programy niz Stany.....To juz nawet nie jest absurd czy glupota, skad biora sie tacy ludzie, a to idzie w swiat ku uciesze ruskich...

Vote up!
2
Vote down!
-1
#216235

W prokuraturze są ludzie, którzy chcieliby dojść do prawdy. To jest prok. Pasionek (z wiadomym skutkiem), także prok. Woźniak, który musiał odejść na emeryturę. O prok. Seremecie trudno mi się wypowiadać: możliwe, iż ma Pan rację.
Prof. Binienda jest - według mojej wiedzy - uznanym w świecie naukowcem.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216337