Dorota Skrzypek: Czas niestety nie leczy ran

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek zginął 10 kwietnia 2010r. w Smoleńsku. Jego żona Dorota Skrzypek opowiada w Stefczyk.info oraz wPolityce.pl o nim i o pustce, jaka jej towarzyszy w Boże Narodzenie. To były już drugie święta bez męża i niestety czas nie leczy ran. "Podejrzewam, że do końca życia będę odczuwała ten brak i żaden czas tego nie zmieni" - mówi wdowa.

Pani Dorota jest zaprzyjaźniona z kilkoma rodzinami, które także straciły swych bliskich w katastrofie Tu-154M. Łączy je to bolesne doświadczenie, dlatego spotkały się ponownie przy opłatku. "Jesteśmy dla siebie wielkim wsparciem - mówi Dorota Skrzypek. - Podobnie widzimy rzeczywistość, na podobne rzeczy się nie zgadzamy i nigdy nie zgodzimy. I życzyliśmy sobie, żeby rzeczywistość w naszej Polsce - która naprawdę nie jest dla nas pustym słowem, tak jak nie była dla naszych zmarłych bliskich - zmieniła nam się na lepsze".

"Niestety straciłam już chyba ten entuzjazm, z jakim zawsze do Świąt Bożego Narodzenia podchodziłam - opowiada wdowa. - To pewnie dość naturalne, ale przez te trudne doświadczenia bardziej skupiłam się na tym, co w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze, czyli na ich wymiarze religijnym, duchowym. Na autentycznej wierze w narodzenie Pana Jezusa, który przyszedł na świat, żeby nas wszystkich zbawić, żeby nas swoim życiem nauczyć tej miłości".

Zmarły tragicznie prezes NBP działał w czasach komunizmu w opozycji, należał do KPN i był więziony w latach 80-tych. Swą miłość do Ojczyzny zostawił w spadku swym synom. To wymaga kontynuacji. "Czuję na sobie tę odpowiedzialność - mówi Dorota Skrzypek. - To jeden z moich obowiązków, jakie Sławek mi zostawił: wychować chłopców na patriotów, na porządnych, dobrych ludzi".

Brak głosów

Komentarze

dla pani Doroty.Wyśniło mi się,że wszystkie ścierwa staną
przed sądem.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#209777

Wskazany film podobał mi się; jest przekonujący. Obok Tuska był Arabski. W następnym filmie proszę znaleźć trochę miejsca dla Klichów, Sikorskiego, J.Millera, Janickiego i Nałęcza.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209779

Wszystkie leszcze pływają śnięte w mykwie.
http://www.youtube.com/watch?v=T_LmLoEqMgw

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#209780

Czyżby Pan spełnił moje życzenie i specjalnie nagrał?

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209820