Zachowamy ich w naszej pamięci

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Nie odbędą się w tym roku żadne państwowe uroczystości w Katyniu. Redaktor "Naszego Dziennika" próbował poznać plany i zamierzenia w tej sprawie, dzwoniąc do odpowiednich instytucji i ministerstw oraz do ambasady polskiej w Moskwie. W żadnych z nich nie przewidziano obchodów 72. rocznicy wymordowania polskich oficerów przez sowieckich oprawców.

Brakuje też informacji dotyczących obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wygląda na to, że takich nie będzie. Obecne władze nie szanują uczuć tych Polaków, którzy chcą pamiętać i pamiętają. Rząd kreuje te aspekty rzeczywistości, które nastawione są na idee "tu i teraz"; to (na razie) przechodzi.

W Wołominie udało się działaczom PO w listopadzie ub.r. zablokować wystawienie pomnika -popiersia prezydenta, który zginął pod Smoleńskiem. "Na ocenę Lecha Kaczyńskiego jest za wcześnie i nie ma potrzeby dzielić mieszkańców na lewych i prawych" - powiedział radny Platformy. - Partia rządząca wykorzystała kruczki prawne, by złożyć doniesienie do prokuratury i opóźnić odsłonięcie pomnika. Ono nastąpi więc 18 czerwca br. w rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego.

Jak to jest możliwe, iż władze polskie mogą bezustannie ignorować wolę i uczucia Narodu, którego nie tylko prawem, ale i obowiązkiem, jest dochować wierności tradycji oraz pamiętać o swych ofiarach i bohaterach? Mówi coś na ten temat obserwator życia politycznego Jan Rokita:

"Jest rzeczą oczywistą, że z tej śmierci (w Smoleńsku - przypis mój) zadowoleni byli Rosjanie, Berlin, Bruksela. Cały Zachód, większość mediów. I znaczna część Polaków, na przykład ci przyklejający sobie w Krakowie na samochodach nalepki o treści 'wPiSdu'. Taka jest brutalna rzeczywistość, choć wszyscy boją się tę prawdę wypowiedzieć".

Jest dużo takich obywateli. W ich poparciu jest siła rządu i Platformy Obywatelskiej. Naszym zadaniem jest więc dzisiaj nie poddawać się tej złowrogiej sile. W niedzielę 11 marca br. uczczono na warszawskich Powązkach pamięć gen. Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W swym wystąpieniu poseł Antoni Macierewicz powiedział:

"Oddajemy dzisiaj hołd generałowi Andrzejowi Błasikowi, bo był wielkim żołnierzem. Bo był twórcą polskich sił powietrznych w takim kształcie, który rzeczywiście bronił Rzeczypospolitej. (...) Atak na gen. Błasika nie był przypadkiem. Pan generał Błasik reprezentuje wolę Rzeczypospolitej do niepodległego Wojska Polskiego, wolę bycia państwem niepodległym, a nie popychadłem na arenie Europy".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może władza czeka na kolejną,okrągłą rocznicę,lub ma stracha przed: wylotem,jazdą pociągiem...Zawsze można pójść pieszo w ramach pokuty.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#235668

jeszcze w tej kadencji (jak dobrze Tuskowi pójdzie). Myślę, że druga ewentualność, tj. strach przed podróżą do Rosji, wydaje się prawdopodobna.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#235757

  Jeśli zdrajcy mieliby tam jechać po to, aby spełnić swój "przykry" obowiązek, to lepiej niech zostaną. Jestem przekonana, że pojadą tam PRAWDZIWI POLACY indywidualnie,  a ich modlitwa będzie szczera. Złożone kwiaty nawet jeśli będą polne lub goździki kupione w Rosji - będą cenniejsze i bardziej okazałe, aniżeli wieniec od "oficijeli".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235759

- uważam podobnie jak Pani.
Wczoraj oglądałem na swym blogu w S24 krótki film przedstawiający wszystkie osoby, które zginęły pod Smoleńskiej. Były tam pokazane WSZYSTKIE osoby, także politycy PO i SLD. Z prawej strony umilkła jakakolwiek krytyka w stosunku do śp. J.Szmajdzińskiego czy np. śp. S.Karpiniuka. To jednak inna wrażliwość.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#235763