Czy aby na pewno wszyscy pokochali Nergala?

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kultura

"Przez wieki spętany świętym ogniem // Dziś wolny, wolny i triumfujący" - śpiewa Adam Darski, pseudo Nergal, a niegdyś Holocausto. Lider grupy Behemoth, atakujący katolicyzm słowem i czynem znany jest z tego, iż na koncercie podarł Pismo Święte i rzucił je w tłum ze słowami "żryjcie to gówno!" Polski wymiar sprawiedliwości nie dopatrzył się obrazy uczuć osób wierzących i Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił Nergala (niegdyś Holocausto).

Tak widzi naszą przeszłość magister historii Darski w piosence "Chwała mordercom Wojciecha": "Tysiąc lat, tysiąc pierdolonych lat, dziesięć ciemnych wieków // Dlaczego!? // Gnuśnieliśmy w wilczych norach, a naszą świętość czas pogrzebał // i krzyż wielki, drewniany, wciąż rzuca krwawy cień na waszą przeszłość!"

Człowiek ten występuje teraz w publicznej telewizji jako juror programu "The Voice of Poland". Za każdy odcinek otrzyma Nergal (niegdyś Holocausto) wynagrodzenie w kwocie 11 tys. zł, czyli w sumie 165 tys. zł. "Ludzi nie obchodzi, że Nergal podarł biblię (pani autorko tekstu, Biblia jest nazwą własną, piszemy dużą literą!!!) i obraża katolików. Czy to potwierdzenie rosnącej tolerancji Polaków?" - zapytuje lewicowy portal wprost.pl.

Mówi o Nergalu (niegdyś Holocausto) znany fotograf: "W Polsce, gdzie jest ponad 90% katoli, Nergal jawnie i świadomie opluwa katolicyzm. A nagle wszyscy go pokochali". Czy aby na pewno wszyscy?

Wybitny poeta Jarosław Marek Rymkiewicz pisze w portalu wPolityce.pl: "Znieważanie, lżenie Pisma Świętego to jest hańba. Nieważne jakiej religii to dotyczy. Takie zachowanie wyklucza tych, którzy to robią z kultury europejskiej. Wyklucza ich także z kultury azjatyckiej. Wyklucza ze wszelkiej kultury. (...) To wykluczenie dotyczy także tych, którzy tolerują lub promują takie zachowania. To też są ludzie, którym nie należy podawać ręki".

Temat Nergala nie został wyczerpany. Za dziesięć godzin wydrukuję drugą część tego tekstu.

Brak głosów

Komentarze

jak ktos napisał gogus juz dostał chinskie ostrzezenie wiec bedzie grzeczny....heheh

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność" (Konfucjusz)

Vote up!
0
Vote down!
0

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność"

(Konfucjusz)

#180771

Zbyt dużo już nabroił.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#180775

niszy i w plotach o tzw celebrytach , wzbudzał tylko pogardę i nie stwarzał moim zdaniem większego zagrożenia niż inne dewiacje w społeczeństwie.

Teraz, sytuacja w której media o największym zasięgu zajęły się jego promocją ,wymagany jest szeroki sprzeciw a może nawet złożenie zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez TVP .Nie znam się na przepisach prawa , ale myślę ,że my katolicy musimy tu coś zrobić.

Może ktoś z NP ma jakiś pomysł?

Vote up!
0
Vote down!
0
#180778

karierę. Teraz osiągają swoje cele.
Zabrzmiały jednak mocno głosy protestu, szczególnie ze strony biskupa Wiesława Meringa. Dobra była robota portalu wPolityce.pl, prowadzonego przez braci Karnowskich.
Działajmy spokojnie. Podejrzewam, że jest to celowa prowokacja, bo Tuskowi wyszło, że taka awantura może mu nabić głosów wyborczych.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#180787

Tacy katolicy z Komorowskiego i Tuska,jak Łukaszenka demokratom,teraz widać komu służą,na pewno nie Panu Bogu i Polsce

Vote up!
0
Vote down!
0
#180793

pisał Palikot w wywiadzie. Nie wiedziałbym, ale obszernie cytował w swoim programie Rymanowski. Jest tak, jak Pan pisze.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#180903

a własćiwie nie znalazłam , tylko samo do mnie dzisiaj przyszło mailem od Klubu GP w Opolu. Oto strona , gdzie mozna się wpisać pod protestem
http://www.ksd.media.pl/petycja?view=petition&id=15
zapraszam.
i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#180980

w imieniu swoim i czytelników.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#180990