Czy polscy towarzysze wiedzą, co czynią?

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Niemcy przyjadą w Święto Niepodległości do Warszawy. I bynajmniej nie w celu wspólnych obchodów uroczystości związanych z polskimi dążeniami do wyzwolenia i budowy niezależnego państwa. To będą lewacy i anarchiści zaproszeni przez polskie organizacje lewicowe w celu blokowania marszu patriotycznej młodzieży. Podkreślmy to: zaproszeni przez polskie organizacje lewicowe. "Udział niemieckich anarchistów w proteście przeciwko polskiemu marszowi niepodległości to swoisty chichot historii" - komentuje prof. Jan Żaryn.

Może jednak opiszę rzecz po kolei: Organizatorami marszu, którego celem jest upamiętnienie uzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, są liczne organizacje, m.in. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo - Radykalny. Wśród popierających inicjatywę znajdziemy takie osoby jak: prof. Jan Żaryn, gen. Sławomir Petelicki, biskup Antoni Dydycz, Janusz Korwin - Mikke, Jan Pospieszalski i Paweł Kukiz.

Hasłem tegorocznej manifestacji jest "11 tysięcy osób na 11 listopada, czyli 11.11.11". Na stronie www.marszniepodleglosci.pl organizatorzy nawołują: "Spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna".

Przeciwnikami (że też tacy istnieją!!!) uroczystych obchodów polskiego zwycięstwa są liczne organizacje lewicowe i anarchistyczne, które zamierzają zorganizować kontrmanifestację. W ubiegłym roku usiłowali blokować marsz, więc interweniowała policja, zatrzymując kilkanaście osób z obu stron, m.in. Biedronia, przedstawiciela gejów, obecnego posła elekta.

W tym roku lewacy polscy otrzymają wsparcie niemieckich i austriackich zadymiarzy, wśród których są członkowie ruchu redskins (czerwonych skinheadów). Aktualnie zwołują się w internecie na wyjazd do Warszawy, apelując: "Prawicowo - konserwatywny rząd i Kościół katolicki od lat utrzymują w Polsce klimat rasistowski, antysemicki i homofobiczny (...) Chcieliśmy zwrócić uwagę na ów problem i wezwać do wspierania naszych polskich towarzyszy w Warszawie 11 listopada 2011 roku".

Czy polscy towarzysze nie myślą? Czy nie mają pamięci? Czy się nie wstydzą?

Brak głosów

Komentarze

To ciekawe czemu nie robią protestów pod URMem?
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#195361

Można się uśmiać (albo zapłakać).

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195372

Nie wstydzą się, bo dla nich Polska nie jest Ojczyzną. Komuniści to kosmopolici, których hymnem jest przecież Międzynarodówka.

Trzeba na Marszu być i pokazać naszą przewagę !

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę !

Better dead, then red !

Vote up!
0
Vote down!
0
#195363

Zgadzam się z Panią. Serce boli, ale mieszkam w Opolu i nie zaliczam się już do młodzieży.
Na usprawiedliwienie powiem, że jako nauczyciel czyniłem i czynię wiele, by młodzież miała pojęcie o podstawowych sprawach i wartościach społecznych i politycznych.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195374

Podobnie jak Pan, jestem nauczycielką w wieku powiedzmy postmłodzieżowym. Gdy tylko mam okazję (tematyka lekcji), przedstawiam uczniom prawdziwą historię Polski, lecz zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszościowej grupie nauczycieli. Tym bardziej jest mi miło,gdy spotykam podobnie myślącego kolegę.

Serdecznie współczuję, że mieszka Pan w Opolu, gdzie nie ma niestety odpowiedniego klimatu politycznego, aby uczcić  bohaterski czyn braci Kowalczyków sprzed 40 lat. Czytałam niedawno artykuł na ten temat w Gazecie Polskiej i było mi bardzo przykro. Tym bardziej należą się słowa uznania dla tych, którzy choć są w mniejszości, to jednak mają odwagę przeciwstawiać się postkomunistycznemu układowi !

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#195383

w którym Komorowski miał największą przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim w wyborach prezydenckich. Od 9 lat prezydentem miasta jest członek PO, ale czysta komuna ma zawsze dużo do powiedzenia. Tak zresztą jest w większości miast polskich. Nawet w Wołominie, gdzie PiS ma większość, są kłopoty z postawieniem pomnika Lecha Kaczyńskiego.
W szkole nie było łatwo. Postkomunizm jest tu bardzo silny. W ostatnich latach pracuję w prywatnym liceum dla dorosłych; nie rozmawiamy wiele o polityce, za to ze słuchaczami poruszam często sprawy związane z Polską i współczesnymi problemami. Wielu czyta też, co piszę na trzech blogach.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195404

więc się nie wstydzą.
Uważam, że mamy prawo imiennie wskazywać te osoby, jako "promujące" zdradę narodową. Wystrzegając się przemocy jako wykroczenia przeciwko kodeksowi karnemu, nie mając prawa do ich karania, w przeciwieństwie do Państwa Podziemnego karzącego kolaborantów wroga w czasie II wojny światowej, mamy przynajmniej moralne prawo ujawniania ich, bo anonimowość jest ich istotną właściwością umożliwiającą skuteczne działanie.
I jeszcze jedno: moja pani od polskiego piętnowała makaronizmy. To znaczy używanie wyrazów pochodzenia obcego jeśli dana rzecz lub zjawisko maja polską nazwę. Więc nie mówmy o "gejach". To są po prostu homoseksualiści (termin medyczny), a jeśli zauważymy że wyraz "gay" jest określeniem ze sfery wyrazów slangu - w języku polskim odpowiada mu po prostu słowo "pedał".
Więc czy panu Biedroniowi podoba się to czy nie - nie jest on "gejem" tylko pedałem. Zwyczajnie. Po polsku i zgodnie z zasadami jezyka polskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#195366

Wiem też, że się nie wstydzą. Pytania są więc retoryczne, użyte jako środki wyrazu.
Było w pierwszej wersji 'pedał', potem 'homoseksualista', a w końcu zostało 'gej'. Przyznaję Panu rację. Następnym razem będę mniej oględny.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195376

Nikt ze strony patriotyczno-marszowej nie ośmieliłby się głośno zauważyć, że atak na marsz jest w dużym stopniu proweniencji, delikatnie mówiąc: żydowskiej. A to dlatego, że z powodu wytresowania, strachu, ale i poczucia realizmu ludzie nie zauważają bądź boją się zauważyć, a już na pewno wyartykułować spostrzeżenia (artykulacja tego widocznego gołym okiem faktu- chyba że ktoś ma oczy zaprószone - skutkuje śmiercią cywilną zauważającego, zgnojeniem, czasem postępowaniem karnym, w najlepszym przypadku: zamilczeniem). Wskazania "korzennych" jako sprawcy - jak wmawia nam tresura: jest podłe, głupie, świadczy o ciemnocie itd. :)) No i jak uczy doświadczenie: raczej nieskuteczne, choć może jednak próby omawiania publicznego sprawy "odszkodowań za mienie bezspadkowe" utrudniło w jakiś sposób naszym kochanym przywódcom przyjęcie jakiejś ustawy, która realizowałaby wypłatę znanych  65 mld USA (choć moze jest to juzrealizowane bez podstawy prawnej, pytanie tylko czy "wierzyciel" stwierdza, ze "dług" się zmniejsza)

I tu nagle pojawia się wróg namacalny, którego można zauważyć, określić, a nawet nie lubić i to mocno: Niemcy - nie jest to może najlepiej widziane, ale z pewnością nieporównywalne łagodniejsze z przypadkiem  choćby spostrzeżenia, że  "bracia starsi" mają swoje interesy, które realizują, nie mówię już o niechęci do nich.

Wróg, którego imię można wykrzyczeć itd. Prawdopodobnie, wieści o niemieckich lewakach a) mają zachęcić do uczestniczącej w marszu młodzieży do nieunikania agresji itp. b) ) mają zniechęcić ludzi do udziału w marszu, bo może coś się dziać.

Cokolwiek się stanie, czy tamci w ogóle przyjadą czy nie, uczestnicy marszu będą trochę podbuzowani - wtedy już łatwiej o jakąś prowokację, a chyba o to chodzi salonowi.

Reasumując salon pragnie a) by marsz się nie odbył, b) jeśli się odbędzie to by był to marsz grupki awanturników - taki ma być przekaz medialny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#195378

Mnie się nie wydaje, ja to wiem. Więcej powiem : Żydosalon, najwyraźniej chce, żeby Polacy pobili się z Niemcami. Une lubią jak leje się krew gojów, a w wyniku zadymy zawsze na niej korzystają.

Mając to na uwadze, pamiętajmy o powściągnięciu temperamentów !

Vote up!
0
Vote down!
0
#195379

Jednak tam będą tysiące ludzi, więc o prowokację nietrudno. Ponadto ciężko mi sobie wyobrazić w WARSZAWIE Niemców, którzy chcieliby uczyć nas walki z "rasizmem, antysemityzmem i homofobią".

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195382

Polakami (choćby i tymi z mózgami wypranymi przez GW) - Niemcy chyba mają stanowić katalizator, zapalnik. Plus ruch Palimkota - i jest tematyka na dwa lata odwracająca uwagę od kryzysu, od zadłużania publicznego (ale tego nigdy specjalnie nie zauważano, traktując to jako zło konieczne), ale i od demontażu państwa, "dobijania" narodu,(rózne "ruchy autonomiczne", wskazywanie Polakow jako współsprawców tzw. holokaustu - i to przez najwyższe władze państwowe), a może i przygotowania nas na coś czego jeszcze się nie spodziewamy.

 

Oczywiście wcale nie zniechęcam do udziału w marszu, wręcz przeciwnie. Natomiast zawsze  dobrze jest spojrzeć na to co oni robią, co kombinują

Vote up!
0
Vote down!
0
#195386

To jedna strona - odwracanie uwagi społeczeństwa od faktycznych problemów naszego kraju. Drugą sprawą jest chęć narzucenia swojej lewackiej ideologii i zniszczenia opozycji.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195405

i raczej nie zamierzam popełniać co jedna z głośnych postaci medialnych - oczywiście nic w tym złego  jeśli ktoś czuje że chromosomy go źle wybrały, niech korzysta z osiągnięć medycyny, lecz epatowanie, iż jest to czymś ważnym dla społeczeństwa, iż wymaga to promocji by było widoczne, choćby w tzw. parlamencie, jest klasycznym odwróceniem uwagi i skierowaniem emocji społecznych na inne tory.

Pozdrawiam J

Vote up!
0
Vote down!
0
#195419

jak się zwracać. W Salonie 24 jest miła JS24. Długo mówiłem 'Pan', zanim zorientowałem się, że jest płci żeńskiej. Zasługi w polskim czasie przeszłym, który wyróżnia formy dla obu płci. Z mojej niepewności wynika też, że przy ewentualnej zmianie nicku warto pomyśleć nad słowem, które kojarzy się jednoznacznie.
O ludziach z partii Palikota nie piszę, bo nie warto.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195475

dla lewackich, anarchistycznych i antypolskich grup. Wiem, że chodzi o zadymę, która ukazałaby patriotyczną młodzież jako agresora. Wtedy włączy się elementy PiS-owskie, tak jak robiono to po lipcu br. po prowokacji Polsatu na Jasnej Górze. Komuniści triumfują sukces Tuska i Palikota i wcale tego nie ukrywają. Liczą na ostateczne rozstrzygnięcie.
Kiedyś się przeliczą. Chciałbym, by to nastąpiło szybko.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195380

Czy nie mają pamięci? Czy się nie wstydzą?"

A czego mają się wstydzić - w rozumieniu tychże towarzyszy - wszak nie wzywają kumpli spod znaku hackenkreuza. Wzywają kumpli spod znaku republiki Weimarskiej*, stalinowskiej NRD, wielbicieli Marksa i Baader Meinhof. Takie sympatie w mediach głównego nurtu nie uchodzą wszak za haniebne:))). A jeśli chodzi o przyjmowanie pomocy z Niemiec, to czy są gorsi od tzw. Strasznego Dziadunia Bartoszewskiego, który przyjął  (pono) order  Stressmanna, zwanego często: polakożercą? Czy gorsi są od historyków, którzy za granty przyznane przez niemieckie fundacje, przyjmują w dużym stopniu niemiecki punkt widzenia jeśli chodzi o zajścia w Bydgoszczy w 1939 r. czy "wypędzonych".

Wpisują się tylko w istniejące standardy:)))

 

ad* Media Republiki Weimarskiej były znacznie bardziej antypolskie niz media epoki hitlerowskiej do 1939 r. (zdaje się m. in. dlatego, że  po podpisaniu paktu o nieagresji w 1934 z Polską media dostały kaganiec na zbyt radykalną antypolską propagandę)

Vote up!
0
Vote down!
0
#195384

Ja wiem, że oni się nie wstydzą, bo komuniści nie wiedzą, co to wstyd (sprawy honoru w ogóle już nie poruszam).
Antypolskie uczucia Niemców w okresie Republiki Weimarskiej są mi znane z literatury niemieckiej. Niemcy traktowali Polaków jako konkurentów w zdobyciu pracy na rynku, gdzie było znaczne bezrobocie. Utrata części Śląska po III powstaniu też miała swoje znaczenie.

Z pozdrowieniem.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195407

Rep.W, pewnej mniejszości etnicznej, nie zmniejszał raczej antypolskiego ostrza weimarskiej prasy, no ale daruję sobie:)))

Ja osobiście pamiętam, że sprawę wspomniano w książce "Niemiecki Michel" lub o podobnej nazwie (Michel jako uosobienie narodu niemieckiego) i pamiętam te karykatury przedstawiające Polaków jako wszy w rogatywkach.

Pozdrawiam i kończę, bo odchodzę od meritum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#195420

do Polaków. I z różnym nasileniem. Narastało to od ich zjednoczenia i osiągnęło swe apogeum w II wojnie światowej. Teraz Niemcy chcieliby uczyć nas walki z rasizmem i antysemityzmem. Pomieszało im się w głowach z tego dobrobytu.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195478

To się w głowie nie mieści, co to się wyprawia w naszej kochanej Ojczyźnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Asta

#195406

motywów działania polskich lewaków popieranych przez GW. To chyba się jednak kiedyś skończy.

Pozdrawiam
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195408

kto personalnie w imieniu polskich organizacji lewicowych zaprosił do Polski tych anarchistycznych zadymiarzy? My przecież nie potrzebujemy żadnych rozrób z udziałem obcych, którzy wtrącają się w nasze wewnętrzne sprawy. Jak ktoś chce wojować niech sobie jedzie np. do Afganistanu i się wyżyje w wojnie z talibami.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#195426

Może by zainteresować tym tematem p.Bettinę Roehl?

Vote up!
0
Vote down!
0
#195449

tak uprzejmy i napisał coś więcej o Bettinie Roehl.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195480

(Piszę przez oe ,bo nie wiem jak zrobić "o umlaut")
Autorka książki " Zabawa w komunizm" i innych antylewackich opracowań i artykułów.Nielubiana na Czerskiej. Świetnie zorientowana w ruchach lewackich bo....jest córką Ulrike Meinhof.

Vote up!
0
Vote down!
0
#195491

Jestem już w domu dzięki linkowi podanemu przez Panią Szpilkę. Czytałem jej wywiad w NDz., ale nie zapamiętałem.
Co by też ona powiedziała? Wie Pan, ja wiem, jakich spustoszeń dokonał komunizm w formie realnego socjalizmu. Też zastanawiam się nad tym, że Zachód nie przeszedł przez tą zarazę, ale jest też po przejściach. Przeczytam jeszcze raz wywiad z B. Roehl.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195530

do wywiadu z Bettiną Roehl:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110730&typ=my&id=my17.txt

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#195504

wywiadu z Bettiną Roehl. Teraz wiem, że czytałem wywiad, miałem napisać notkę, ale ktoś mnie uprzedził w NE.

Jeszcze drobna uwaga do mojego wpisu skierowanego do Pana o nicku 'kmieć'. Napisałem w bierniku "tą" zamiast "tę". Tak napisał filolog. Chyba nie powinienem pisać o północy.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195535

odpowiedzieć, ale nie umiem dostać się do poczty. Odpowiem oczywiście, gdy pomoże mi syn, którego teraz nie ma w domu.

Dobrej nocy!
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195537

Nie mam w tej chwili jednoznacznej odpowiedzi. Drążę temat, zapewne wrócę do sprawy. "My przecież nie potrzebujemy żadnych rozrób z udziałem obcych, którzy wtrącają się w nasze wewnętrzne sprawy". - Na pewno nie potrzebujemy, ale są w Polsce siły, którym to jest na rękę.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195479

Czy już niedługo nie będziemy mogli oddychać?

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#195787