Marsz Wolnych Polaków

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Elementem uprawianej wobec Polaków antygodnościowej socjotechniki jest zohydzenie Święta Niepodległości – tak, by kojarzyło się przede wszystkim z ulicznymi zadymami.

I. Cierń w oku

Dzień 11 Listopada był cierniem w oku „Wyborczej” co najmniej od czasu, gdy ś.p. Prezydent Lech Kaczyński postanowił Świętu Niepodległości, wcześniej obchodzonemu jakby mimochodem, nadać odpowiednią rangę. Była to naturalna kontynuacja drogi zapoczątkowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego – polityki historycznej mającej przywrócić Polakom poczucie narodowej dumy ze swej historii i ojczyzny. Tego społeczni pedagodzy sprawujący nad ludnością tubylczą zarząd dusz i umysłów z ramienia obozu beneficjentów i utrwalaczy III RP zdzierżyć nie mogli. Fachowcy od podrywania godnościowych podstaw patriotyzmu zaczęli dawać odpór.

Pamiętam jak dziś, gdy trzy lata temu w „Wyborczej” ukazał się wyjątkowo wredny artykuł prof. Andrzeja Romanowskiego „Nie lubię 11 Listopada”, w którym autor na kilku stronach pastwił się nad „tournee” Lecha Kaczyńskiego, albowiem bardzo nie podobało mu się, że Prezydent z okazji okrągłej, 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości, objeżdża Polskę z cyklem okolicznościowych spotkań-prelekcji. Profesor Romanowski tekst zakończył uroczym zdankiem: „Święto Niepodległości z prezydentem Lechem Kaczyńskim to na pewno nie jest moje święto.”

Rychło okazało się, że to w ogóle nie jest święto profesora i jego kolegów, obojętnie - z Lechem Kaczyńskim, czy bez.

Był wszakże jeden pozytyw: tekst Romanowskiego wnerwił mnie na tyle, że postanowiłem rozpocząć blogowanie i spłodziłem debiutancki tekst „Patriotyzm wczesnego średniowiecza” od którego zaczęła się moja obecność na Niepoprawnych :).

II. Antygodnościowa socjotechnika

No, ale to były niewinne intelektualne igraszki w porównaniu z dniem dzisiejszym, w międzyczasie bowiem dojrzało i doszło do głosu pokolenie pryszczatych hunwejbinów Nowej Lewicy spod znaku „Krytyki Politycznej”, którym ze zmiennym szczęściem usiłują „mentorzyć” geronci z „Wyborczej” pokroju Seweryna Blumsztajna. Z drugiej strony jednak, sierakowszczyzna próbuje coraz śmielej kolonizować ideologicznie „Wyborczą”, ta zaś na to przyzwala i wypożycza swój propagandowy potencjał bo ma doświadczenie w podchwytywaniu mądrości etapu i wyczuwaniu ducha epoki. Czyni to tym chętniej, że ma w tym swój cel – stara się użyć sfanatyzowanych pryszczatych neomarksistów w charakterze narzędzia antygodnościowej socjotechniki, której elementem jest zohydzenie w odbiorze społecznym Święta Niepodległości, tak by kojarzyło się przede wszystkim z ulicznymi zadymami. Mogliśmy tego doświadczyć rok temu, podczas rozróby towarzyszącej Marszowi Niepodległości. W tym roku zobaczymy to samo w wersji do kwadratu.

Pryszczaci niech sobie wierzą, że zwalczają „faszystów” i wykuwają Nowy Wspaniały Świat, jak Gramsci przykazał. Starcy z Czerskiej natomiast bronią zdobyczy obozu beneficjentów i utrwalaczy III RP, którego są nieodłączną częścią. Do tego zaś potrzeba nie tyle przemodelowania społeczeństwa w duchu neomarksistowskiej Nowej Lewicy, ile utrzymania postkolonialnego motłochu w permanentnym poczuciu wstydu i niższości, by nafaszerowani kompleksami priwislańscy autochtoni pozostawali łatwą do sterowania masą z zaburzonym poczuciem tożsamości.

Tak więc, choć cele starców i pryszczatych są ciut odmienne i obie grupy starają się wzajemnie wykorzystać, to łączy ich wspólny wróg, którym jest te 20-30 procent Wolnych Polaków, którzy wciąż czują się narodem i zaczynają się samoorganizować wokół wspólnych, tradycyjnych wartości. A jak uczy historia, którą potomkowie weteranów KPP znają z rodzinnych przekazów, bądź wręcz sami w jej tworzeniu brali udział, w sprzyjających okolicznościach zdeterminowana mniejszość może zagospodarować społeczne otoczenie i przejąć stery.

Aby do tego nie dopuścić, przedsięwzięli szereg środków zapobiegawczych, m.in. biorąc na czerwony celownik Marsz Niepodległości.

III. Spadkobiercy stalinizmu

Skoro ustaliliśmy już generalia, warto się teraz przyjrzeć kilku szczegółom, są one bowiem tyleż charakterystyczne, co pouczające. Otóż propaganda rozpętana przez „Wyborczą” jako żywo przypomina stalinowskie wzorce – zupełnie jakby dała znać o sobie jakaś pamięć genetyczna. Jak wiemy, a można o tym poczytać choćby u Godziemby, należy przede wszystkim zdehumanizować przeciwnika i zmienić znaczenie pojęć – stąd to nieustanne gardłowanie o „faszystach” zamiennie z „nazistami”, z pominięciem drobnostki - że to nie to samo. I absolutnie nie ma znaczenia, że jako żywo nikt na marsz żadnych brunatnych socjalistów nie zapraszał, albowiem pałki „faszyzmu” używa się tu w znaczeniu stalinowskim: „faszystą” jest ten, kogo my napiętnujemy jako faszystę. Za Stalina nawet zachodni socjaldemokraci robili za „socjalfaszystów”, zatem dzisiejsi wyrobnicy propagandowego frontu są jedynie epigonami semantycznych dokonań Wielkiego Językoznawcy.

Kolejną metodą jest potęgowanie poczucia zagrożenia, by usprawiedliwić w ten sposób własną przemoc. Tu mamy prawdziwy popis manipulacji: lewacy z Porozumienia 11 Listopada postanowili zaprosić do Warszawy bojówkarzy z Antify, bo im samym by rozbić Marsz Niepodległości sił nie dostaje, następnie zaś „Wyborcza” rozpętuje histerię wokół domniemanych prawicowych „radykałów” z różnych krajów Europy, którzy rzekomo mają się stawić na pochodzie. Jako „podkładkę” wykorzystuje list opublikowany na portalu Niepoprawni.pl skierowany do oficjalnych instytucji i polityków, zawiadamiający o spodziewanym najeździe Antify, który według „informatorów” miał zostać rozesłany (przez kogo?) „do wielu radykalnych organizacji z Europy”.

Oczywiście, warunkiem niezbędnym dla skuteczności tego łgarstwa jest zignorowanie wystosowanego przez Redakcję Niepoprawnych sprostowania, które nawiasem mówiąc, zostało pominięte milczeniem również przez media sprzyjające Marszowi i deklarujące poparcie, co dla mnie jest ździebko niezrozumiałe.

W ten sposób zamazuje się za jednym zamachem kilka kwestii bardzo niewygodnych dla pryszczatych „antyfaszystów” i pozostającej z nimi w taktycznym sojuszu Czerskiej: po pierwsze - że mają zamiar bezprawnie zablokować legalny pochód; po drugie - że noszą się z zamiarem użycia przemocy wobec uczestników Marszu i prawdopodobnie również sił porządkowych; po trzecie wreszcie – że na Marszu żadnych neo-hitlerowców nie będzie, bo nikt ich nie zapraszał.

IV. Dyktatura Matołów kontra Wolni Polacy

W tym wszystkim ciekawi mnie jeszcze jak zachowają się siły porządkowe – policja i straż miejska, które schemat przyzwalającej bierności dla poczynań zadymiarzy przetrenowały podczas ubiegłorocznych zajść pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Póki co, Dyktatura Matołów pozostaje w stanie powyborczego przekonania o wszechmocy, zatem niewykluczone, że zapragnie rękami lewackich bandytów dorżnąć kolejną watahę. Możliwe jest również że policja, zamiast separować od siebie obie grupy, z premedytacją dopuści do zamieszek i wkroczy tłukąc wszystkich po równo, gdy zadyma nabierze właściwej dynamiki. Właściwej, czyli takiej, która odpowiednio zaprezentuje się przed kamerami przybyłych na miejsce mediodajni, przebierających mikrofonami by sprzedać tele-gawiedzi odpowiednio krwiste obrazki podrasowane słuszniackim komentarzem o faszystowskich burdach urządzanych przez „prawdziwych Polaków” w sercu Stolicy. Zresztą, co ja tam będę Kolendy czy innych takich uczył. Sami wiedzą.

Jeśli trafnie odczytuję intencje Dyktatury Matołów, to kurs na zohydzenie społeczeństwu wszystkiego co może się kojarzyć z inicjatywami Wolnych Polaków poskutkuje właśnie którymś z powyższych scenariuszy, pięknie wpisujących się w uskuteczniany od czterech lat model pełzającej represjonizacji. Pozaoficjalne obchody najważniejszego święta państwowego, urządzane w duchu niekoniecznie miłym władzy, mają zostać odarte z godności, tak by zbitka 11 Listopada = burdy i obciach wdrukowała się w zwoje odbiorców i zagnieździła w nich na dobre.

No bo, patrząc racjonalnie: udało się ze Smoleńskiem, udało się Krzyżem – to dlaczego nie miałoby się udać i tym razem?

Gadający Grzyb

Brak głosów

Komentarze

a nppl będzie chłopcem do bicia dla tej swołoczy medialnej. łatwy cel, bo nie ma jak się bronić.

o NE nawet się nie zająknął wielki śledczy G. Szymanik.

Vote up!
0
Vote down!
0
#198372

Ciekawe,prawda?
A wielcy śledczy z "Wyborczej" idą wiernie w ślady mistrza Czuchnowskiego.

Milczenie wspierających Marsz portali również jest cokolwiek dziwne.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198377

Jak zawsze świetna i trafna analiza.
Zasłużona 10 z pozdrowieniami
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#198390

Dzięki :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198395

"No bo, patrząc racjonalnie: udało się ze Smoleńskiem, udało się Krzyżem – to dlaczego nie miałoby się udać i tym razem?"

Może dlatego,że Polak przesądnym jest?
A to będzie "do trzech razy sztuka".
A nauczeni poprzednimi doświadczeniami, tym razem nie zapomną
komórek z aparatem?
A i drzewce u Flagi, solidniejsze będzie.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#198393

Obawiam się,że drzewce u flagi i komórki nie wystarczą. Polacy dostaną w telewizjach takie obrazki jakie zawczasu ustalono - i ich reakcje również będą takie,jakie zaplanowali dla nich macherzy od sterowania zbiorowymi emocjami.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198400

Z punktu widzenia naszych spraw, nie jest ważny przekaz wewnętrzny.
O wiele ważniejsze będą informacje, jakie pójdą w świat.
I o to, koniecznie trzeba zadbać.
Aby nie wyręczyła nas Czerska.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#198406

Nasza opcja, oczywiście, puści przekaz w internecie i paru prawicowych gazetach, ale do masowej publiczności dotrze to, co pokaże telewizja.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198409

I o to chodzi.
Nie będzie jednobrzmiącego przekazu, wtedy znacznie trudniej im będzie z wywołaniem międzynarodowej zadymy.
A do tego przecież, dążą docelowo.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#198412

Niepodległości była właśnie taka: utrwalać na wszelkich nośnikach: aparatach, kamerach, telefonach - na czym się da.

Vote up!
0
Vote down!
0
#198499

Witaj Siostrzyczko:)
Już zaczynałem tęsknić:)
Ad rem:
Ja zaś wiele razy pisałem,że mam chorą pamięć, i nie zapominam:)
Ale od dziecka, z daleka obchodzę margarynę:)))
A rejestracja KONIECZNA.
Tak jak szyfrowanie, aby przesłać relacje.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#198502

Oj, łatwo nie było, ale wyszłam z zakrętu.
Co nie zmienia faktu, że mam w głowie kilka wpisów, tylko muszę mieć czas, aby je zmaterializować, bo wolną głowę już mam - jak widać :-))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#198513

Cieszę się, bo dziś już nawet osobisty wpis popełniłem:)
O nieporozumieniu, jakim jest podejrzewanie najemnika o moralność.
Zapraszam do lektury:)
Odciąż mnie proszę z pisania, bo tu ruch się teraz zrobił, jak na centralnym dreptaku.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#198517

 100x DYCHA.                                                               

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#198422

gość z drogi

ze środka  Polski,serd pozdrawiam

z dychą w garści

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198440

gość z drogi

i wiele,wiele wsparcia

serd pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198442

A propos nieciekawej postaci, jaką jest wspomniany prof. Romanowski Andrzej.
Warto przytoczyć jeden fragmencik z Bibuły
"(…) Ale to, co zdumiewa najsilniej, to fakt, że prezydent Jaruzelski stoi dziś przed sądem. Pierwszy to proces, jaki w swych tysiącletnich dziejach Polacy wytoczyli głowie państwa. I że prezydent Jaruzelski jest sądzony za czyny gangsterskie. I że ma już ukończone 85 lat. Czy na takie traktowanie zasługuje człowiek, którego najważniejsza rola dziejowa spełniła się w latach narodzin niepodległości?” (…) – pytał 11 listopada 2008 roku obywatel Andrzej Romanowski."
http://www.bibula.com/?p=24597

Tako rzecze belwederski profesor wychowujący pokolenia studentów, "niekwestionowany autorytet moralny", wzorcowe uosobienie patriotyzmu etc., etc...

Pozdrowienia. Ursa Minor

ps.
a 11. listopada i tak będziemy obchodzić, czy się to lewakom podoba, czy nie!
Trzeba apelować o wywieszanie biało-czerwonych flag w oknach prywatnych mieszkań. Niech demonstracja polskości kłuje w oczy i serca grilowaną, z własnego wyboru bezpańską, hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#198464

Uroczy ten pan profesor, prawda? Zawsze wie jak się znaleźć - Kaczor zły, Jaruzel dobry i kwita! Ciekawe, co w tym roku będzie miał do powiedzenia.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198466

Na pewno TVN ochoczo nam to przekaże, na wyścigi z Superstacją, gdzie produkuje się Paradowska Janina, dinozaurzyca rodzimego dziennikarstwa;-)

Drugi, nie mniej uroczy - to Hartman (praprawnuk rabina Izaaka Kramsztyka). On ci też z Kraka, niedoszły poseł z czerwonego ramienia SLD.
Passent Daniel tak go reklamował
http://passent.blog.polityka.pl/2011/08/22/hartman-kandyduje-jestem-za/

Już rekomendacje tuza dziennikarstwa i dyplomacji, jakim jest Passent, najlepiej świadczczą o wielkości drugiego (po Romanowskim) czerwonego profesora, tym razem eksperta od bioetyki i filozofii. Gdzie pracuje? A gdzieżby, jak nie na UJ i innych uczelniach. I niestety mają się całkiem nieźle.

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#198473

Aaa, tak - Hartman - specjalista od etycznego usprawiedliwiania aborcji i eutanazji. Znamy, nie lubimy, dziękujemy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198508

Nie Ty jeden przewidujesz, że będzie dym. Będzie i to dość pokaźny. Również jak sądzę nie da się w tej chwili nic zmienić bez ostrej rozpierduchy i to takiej na fest. I nie chodzi tylko o to święto za trzy dni, ale o pewien całokształt.
Ponieważ nie daje się ludzi przekonać w żaden sposób żeby się opamiętali to trzeba będzie dać przykład jak to powinno być zrobione i wyglądać. Ciekawe czy w Grecji to wcześniej pierdyknie czy u nas.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#198467

dorwały do władzy.
Sprzedają się niczym proszki do prania: na reklamie białe jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - w realu dalej szare i poplamione.
Póki ludzie będą się na tę biel nabierać, to zostaniemy tak utytłani w gównie po uszy.

P.S. Mieszkam z osobą, która mając 6 polskich kanałów ogląda tylko TVN. Dziś się zaśmiewała z dowcipów wojewódzkiego czy jak tam jest temu chamowi...
Mój Boże. Jak ja to wytrzymałam?????

Vote up!
0
Vote down!
0
#198497

Współczuję.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198510

zwyczajnie uszkodzic to pudło?_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#198514

kochającym nad życie Polskę patriotą , albo parszywą sprzedajna łachudrą.

"Kto kocha Boga, kto wierny Ojczyźnie, niech jej nie odstępuje, wszak widzicie, że idzie tu o zniszczenie praw jej najdroższych"

Tadeusz Rejtan

 

"Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem."-ks. Jerzy Popiełuszko; 30.01.1983r. [zamordowany ze szczególnym okrucieństwem przez zwyrodniałych zbrodniarzy żydokomunistycznych Służb Bezpieczeństwa PRLu dnia 19 X 1984 r.]

Polska ...podzielona na mniejszą część narodu, nosicieli tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej i polskiej cywilizacji, druga część to ogłupione hasłami pacyfistycznymi i socjalnymi, tzw. "judeochrześcijaństwem", "ekumenizmem" , "liberalizmem" , "tolerancją" , "feminizmem" , większa część ludności, składająca się ze zlewicowanych, zkomunizowanych i zżydzonych przeciwników polskiego duchownego i religijnego dziedzictwa (to m.in. wszelkiej maści antyklerykałowie, przeciwnicy i wrogowie Kościoła Katolickiego, masoni, ateiści, sceptycy, gnostycy, i tzw. racjonaliści) i agresywnych mniejszości, głównie żydostwa i mniejszości niemieckiej i zniemczonej.

A wszystkim tym, którzy wolą tkwić w niewiedzy, głupocie, oportunizmie i ignorancji dedykujemy:

"Z kogo się śmiejecie głupcy ?
Z samych siebie się śmiejecie..."
I. Gogol

 

My, Polonica.net, Polski Związek Patriotyczny, O.R.K.A.N. i Katolicko-Narodowy Ruch Oporu kontrjudaizacji i kontrdepolonizacji stwierdzamy

PRL trwa nadal i ma się znakomicie, podczas gdy bracia Kaczyńscy postawili kolejną - po Mazowieckim - grubą kreskę, nad PRL i jej oszukańczym bękartem - nad rzekoma "Trzecią RP", tryumfalnie proklamując narodziny ...już "Czwartej RP".

Powtórzmy więc głośno raz jeszcze, nie było żadnej "Trzeciej RP".

Nie zaistniały ani na chwilę okoliczności uprawniające do postawienia grubej kreski za PRL-em morderców, stalinowców, zbrodniarzy, agentów sowieckich, katów w mundurach, a od 1989 roku także złodziei, szabrowników, bandziorów, zwyrodniałych geszefciarzy, agentów Izraela i MOSADu.

Proklamowanie "Trzeciej RP" było werbalnym propagandowym nadużyciem, a proklamowanie "Czwartej RP" to kontynuacja tego mydlenia oczu milionom Polaków, szyderstwem z cierpień setek skrytobójczo pomordowanych oponentów PRL; kpina z faktów, historii, prawdy i sprawiedliwości; szyderczo chichoczących przeróżnych farbowanych hien nieprzerwanie okradających, zniewalających i rządzących Polską od 1944 roku.

Od czasu "okrągłego stołu" nieprzerwanie prezydentują biesiadnicy "Magdalenki" i "okrągłego stołu", premierują biesiadnicy "Magdalenki" i "krągłego stołu", ministrują biesiadnicy "Magdalenki" i "okrągłego stołu". Jeśli nie osobiście, nie bezpośredni biesiadnicy, to ludzie KOR - marksiści, komuniści, masoni i trockiści, wespół z agentami Izraela i MOSADu.

„Bo w tym zabawa, aby machinator od własnej zginął machiny”
(Szekspir, „Hamlet”)

Smolensk to zbrodnia zamach stanu , przejecie wladzy sila 

E cui facit , qui prodest - łac.

głównym sprawcą zbrodni ten, kto na tym skorzystał

Wzrusz, Boże, serce wolnego narodu,
zrzuć zasłonę z jego oczu,
aby wiedział, że wolność źle czynienia
jest znakiem niedoskonałości rządu,
a nie prerogatywą wolności!

Andrzej Zamojski na sejmie 1763 r.

Jesteśmy Polakami,
Wiara ojców naszych - wiarą naszych dzieci,
Polak Polakowi bratem,
co dzień Polak Ojczyźnie służy,
POLSKA jest Matka naszą
nie wolno Jej krzywdzić i mówić o Niej źle!

"Polacy, zacne syny dzielnego plemienia,
Przed którymi butne wrogi czołem niegdyś biły,
Pokażcie, żeście godni dawnego imienia,
I przodków siły."

 

wyjątek z wiersza Franciszka Wężyka (1785-1862 "Oda do Polaków")

Wszędzie tam gdzie była przelana choćby jedna kropla polskiej krwi - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie mieszka, choćby jeden Polak - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie wisi polska choćby najmniejsza biało-czerwona flaga - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie bije choć jedno polskie serce - tam jest Polska.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#198559

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111108/KRAJ/258514783                                                               

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#198561

 No i link troche nie ten.Ale trzeba kliknąć w wiadomości .A tam ????

 Informacja o nowych straojach reprezentacji na Euro 2012.

Bez Godła Polski. Podobno REWELACYJNE stroje.:(                                                         

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#198562

Tak, wiem o tych strojach. Niech PZPN opracuje jeszcze własny hymn i będzie komplet.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198718

Przykro czytać, ale dobrze Grzybie prawisz.
Dzięki za tekst, dycha i pozdrawiam!

Pasiu - Tomasz Pasławski

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#198617

gość z drogi

powinnismy ogłosić bojkot tego czegoś i nie kupowac,nie nabijać kabzy

adama z raną na czole,ketmana i im POdobnych,wszak nie za darmo zatrudnili syna płemiera

pozdrawiam

  ps a flaga wyprana,wyprasowana,czeka

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198618

Ja tam nie kupuję. Czasem tylko sprawdzam w internecie co słychać w obozie wroga. Taki "biały wywiad" robię ;) Jak widać po sytuacji opisanej w tekście, oni też do nas zaglądają...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198715

gość z drogi

a ja pisząc jak ich nie cierpie,licze ze i une tez "biały wywiad robią"

serd pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198977

[quote]MICHAŁ TUSK: Pracuję w Gazecie Wyborczej i lubię tę pracę, bo mogę wpływać na rzeczywistość. Jestem takim lokalnym patriotą. Marzy mi się, aby moje miasto stało się naprawdę dużą, rozpoznawalną metropolią, kierunek: Barcelona. Mam jeszcze dwa marzenia. Chciałbym zarobić kilka milionów, by odrestaurować i przywrócić do życia lokomotywę – taki najdłuższy polski parowóz, który teraz stoi bezużytecznie. I mieć dom na Filipinach, taki jak z filmu o Bondzie. Wyspa kosztuje jakieś 700 tys. zł plus wybudowanie domu, czyli jakiś milion. A to taka suma, która w dzisiejszych czasach dla młodego ambitnego człowieka jest osiągalna. [/quote]
http://www.kobieta.pl/gwiazdy/wywiady/zobacz/artykul/rozklad-jazdy-michala-tuska/sviewpointer/3/

Vote up!
0
Vote down!
0
#198739

:-)) Dobre!

Tylko, czy aby młody Tusk pamięta, czym można zarazić na Filipinach?

A oto druga latorośl z dynastii Tusków
Kasia Tusk wśród 100 najbardziej wpływowych Polaków - według Lisa
http://wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Kasia-Tusk-rzadzi-Polska-

Pytam się, za autorem 'W sieci...' : "A co z żoną premiera, panie redaktorze? I drugie pytanie: czy przy tworzeniu rządu premier zasięga opinii córki? Bo jeśli tak - może być naprawdę zabawnie."

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#198804

Dobre ;)
Ile on ma lat? 15? Od kiedy "Wyborcza" przyjmuje nielatów do pracy?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198811

"Kandydat na prezydentowicza" (tytuł GW http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,2911614.html ) dostał robotę dziennikarską u Michnika w roku wyborów prezydenckich - 2005. przed wyborami czy po? może ktoś wie? ;)
był wtedy jeszcze studentem V roku socjologii. pracę magisterską ("Dysfunkcje w przekazywaniu ról płciowych w rodzinach i jej skutki społeczne") obronił 2 lata po zakończeniu studiów.
w GW jest ekspertem od dróg, kolei, komunikacji miejskiej, transportu itp.

[quote]Gdy umawialiśmy się na wywiad, podałeś mi z dokładnością do minuty wszystkie loty z Gdańska do Warszawy i z powrotem. Znasz też rozkład jazdy pociągów, a znajomi dzwonią do ciebie jak do informacji kolejowej.

MICHAŁ TUSK: Rzeczywiście, rozkład lotów znam na pamięć. Pociągów też, chociaż ostatnio tyle zmienia się w rozkładach jazdy i jest taki bajzel, że czasami trudno mi to wszystko ułożyć sobie w głowie. Znajomi do dziś dzwonią i pytają, ale najbardziej o takie grubsze kruczki: np. o połączenia z kilkoma przesiadkami.
http://www.kobieta.pl/gwiazdy/wywiady/zobacz/artykul/rozklad-jazdy-michala-tuska/ [/quote]

[quote]To teraz propozycja, przyznaję, nieskromna. Znajdźcie osobę, niech będzie nawet z "Rynku Kolejowego". Zróbmy konkurs wiedzy o kolei. Od tabel SRJP, przez D29 po przepisy, sygnalizację, sytuację w spółkach, rozporządzenia itd itp. Ja podejmę wyzwanie - komentuje Tusk.
http://www.rynek-kolejowy.pl/26023/Michal_Tusk_odpowiada_PiSowi.htm [/quote]
SRJP - http://pl.wikipedia.org/wiki/Sieciowy_Rozk%C5%82ad_Jazdy_Poci%C4%85g%C3%B3w
D29 - http://kolej.krb.com.pl/d29/d29.htm

a na koniec Michał Tusk jako ekspert od żeglugi promowej (za to mu płacą):
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=10679790&postcount=9

Vote up!
0
Vote down!
0
#198957

gość z drogi

wężykiem....

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198978

Dzięki :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#198716