Oświadczenie w sprawie działań politycznych Mniejszości Niemieckiej i Ruchu Autonomii Śląska

Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Drodzy Niepoprawni!

Poniżej prezentujemy Wam oświadczenie w sprawie działań politycznych Mniejszości Niemieckiej i Ruchu Autonomii Śląska Warszawa, które zostało przesłane na adres redakcji:

7 maja 2011 r.

Od kilkunastu miesięcy z niepokojem obserwujemy zdumiewającą nieporadność instytucji państwa polskiego wobec środowisk owładniętych ideą kontestowania nadrzędnych i ostatecznych praw Rzeczypospolitej Polskiej do jej polityczno-cywilizacyjnej obecności na Śląsku. Rażącym przykładem realizacji tej antypolskiej idei jest niewątpliwie spór o treść uchwały dotyczącej 90. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, którą na wspólnej sesji przyjęły sejmiki województw śląskiego i opolskiego. Członkowie Mniejszości Niemieckiej oraz Ruchu Autonomii Śląska oprotestowali złożenie hołdu powstańcom walczącym o polskość Górnego Śląska, widząc w nim wyłącznie „hałaśliwą propagandę, która krzykiem przykrywa intelektualną miałkość”. Jednocześnie wyrazili przekonanie, że „w przyszłości jednostronne hołdy zastąpione zostaną przez dojrzałe, dopuszczające różne punkty widzenia upamiętnienie”.

Cytowane oświadczenie Ruchu Autonomii Śląska jest swoistym manifestem o charakterze politycznym, domagającym się prawa do publicznych celebracji aksjologii i interesów innych niż polskie. Ewentualna realizacja tego manifestu nie tylko zaostrzyłaby istniejące już konflikty wokół miejsc upamiętniających żołnierzy niemieckich (również hitlerowskich), ale i otworzyłaby nowe płaszczyzny konfrontacyjne związane z dziejami dramatycznego sąsiedztwa Polski i Niemiec. Wszystko to potwierdza zasadność złożonego przez Stowarzyszenia Unum Principium, a oczekującego na sądowe rozstrzygnięcie, wniosku o delegalizację Ruchu Autonomii Śląska.

Z kolei stanowisko radnych Mniejszości Niemieckiej przekreśla założenia polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie, który literalnie uznaje mniejszości „za naturalny pomost” między obydwoma narodami. Wpisuje się ono w butną politykę Berlina wobec mniejszości polskiej w Niemczech i przekonuje, że mamy do czynienia nie z pomostem, a mostem zwodzonym obsługiwanym wyłącznie przez stronę niemiecką.

Postawa radnych Ruchu Autonomii Śląska oraz Mniejszości Niemieckiej jest zaprzeczeniem roty złożonego przez nich ślubowania: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny”. Przypominając, że samorządy terytorialne ustawowo są zobowiązane do „pielęgnowania polskości oraz rozwoju i kształtowania świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”, oczekujemy, iż wojewodowie śląski i opolski – nadzorujący działalność sejmików wojewódzkich – podejmą stosowne kroki wobec radnych Ruchu Autonomii Śląska oraz Mniejszości Niemieckiej.

Stowarzyszenie Unum Principium wraz z Komitetem „Błękitna Polska” jeszcze w tym miesiącu zaprezentują polskiej opinii publicznej kompleksowy autorski program polityczno-społeczny obejmujący m.in. regulację kwestii mniejszości niemieckiej w Polsce w oparciu o zasadę wzajemności oraz szczegółowy projekt „ŚLĄSK – PERŁA W KORONIE POLSKI”.

Elżbieta Bączkowska – Prezes Stowarzyszenia Unum Principium

Krzysztof Zagozda – Przewodniczący Komitetu „Błękitna Polska”

Brak głosów

Komentarze

Zanim Błękitna Polska i Unum Principium zaczną jakiekolwiek dywagacje na temat mniejszości niemieckiej w Polsce, należy wiedzieć czy Niemcy uznają mniejszość Polską. O ile się nie mylę, to takową zlikwidował niejaki w ząbek czesany i tak już zostało!

A więc wszelkiego rodzaju dywagacje na temat mniejszości niemieckiej w Polsce nie mają najmniejszego sensu. Takowej poprostu w Polsce NIE MA!!! A organizacje niemieckie działające w Polsce winny mieć takie same prawa i obowiązki jakie mają organizacje polskie działające w Niemczech!

Wychodząc z tego założenia cała ta konferencja jest psu o budę rozbić!!! Trochę honoru, trochę respektu dla siebie i dla nas proszę!

A volksdojczów należy poprostu rozpędzić kijami bejsbolowymi! Od razu nabiorą respektu! Założę się, że następnym razem może 1/100 volksdojczów podpisze volkslistę. Pozwolić kurze grzędę, to ona krzyczy, jeszcze wyżej będę. To samo się ma z volksdojczami!

PS. Szlag mnie za chwilę trafi na tą Polską uległość, grzeczność i chęć współpracy. Kiedy wszyscy się w końcu nauczą, że nie tędy droga! Opowiadać to i owszem, ale jak podskoczy to natychmiast wybić zęby! I jeszcze jedno. Nazywać ich tak jak się powinno nazywać, A nazywać ich należy VOLKSDOJCZE! A przyznawanie się do narodowości niemieckiej podpisywaniem VOLSKLISTY! Czy myślicie że poperfumowane gówno nie śmierdzi? Śmierdzi i to o wiele gorzej. Tylko co poniektórzy nazywają nowy smród zapachem, i nawet chwalą.

_________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#157152

"PS. Szlag mnie za chwilę trafi na tą Polską uległość, grzeczność i chęć współpracy."

Mnie też szlag trafia, ale to nie Polska, ani Śląska uległość. Grzeczność i chęć współpracy wyraża nie polski rząd i PO, którzy popierają Gorzelika.

Ślązacy i Polacy nie godzą się z RAŚ.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#157244

 

Ślązacy i Polacy nie godzą się z RAŚ.

Z tego cytatu wynika że jednak naród śląski istnieje, jako że Polacy i Ślązacy. czyli Polacy to nie Ślązacy, a Ślązacy to nie Polacy.

No to ja w takim razie żądam conajmniej autonomicznego Mazowsza. I nie jestem żadnym tam Polakiem, jestem Mazowszaninem i basta!

Można by powiedzieć, że na ziemiach między Bugiem i Odrą oraz Bałtykiem i Karpatami są jeszcze takie narody jak Pomorzanie, Wielkopolanie, Galicjanie, Podlasianie, Kurpie i kilka innych pomniejszych takich jak Niemcy, Ukraińcy, Litwini, Białorusini, Czesi, Słowacy, Romowie, Afrykańczycy, Rosjanie. Tylko z tego wynika, że Polaków to na tych ziemiach nie ma! Ot co!

Jak wszyscy to wszyscy i ciociababcia też!

________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#157325

wyrażam moje uznanie dla autorów oświadczenia i popieram projekt zdelegalizowania RAŚ. Proponuję aby w tej sprawie sporządzić petycję i zbierać podpisy internautów, jeżeli to oczywiście będzie potrzebne. Musimy zmusić rząd do podejmowania decyzji zgodnych z oczekiwaniami naszego narodu, a nie narodu niemieckiego. Jesteśmy u siebie i nie możemy pozwolić aby nam ktoś w naszym kotle mieszał swoją łychą. Skoro w Niemczech nie zdobyto się na to aby uznać mniejszość polską, u nas również nie powinno funkcjonować pojęcie mniejszości niemieckiej. Z jakiej to racji?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#157257

Wpychają nas w bagno polityki Niemiecko-Rosyjskiej. Celowa robota Tuska i Komoruska ,albo oni są niespełna rozumu albo udają że nic się nie dzieje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#157289