Lista ofiar seryjnego samobójcy

Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera. Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał dostęp do zastrzeżonych danych.

2. Profesor Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z CASY. Zmarł 31.03.2010 r.

3. Grzegorz Michniewicz - dyrektor generalny Kancelarii Donalda Tuska.Powiesił się 23 grudnia 2009 roku na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił
samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.

4. Mieczysław Cieślar, biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zginął w wypadku samochodowym 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Pilcha już po katastrofie.

5. Krzysztof Knyż, operator "Faktów",10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkowicie przemilczana.

6. Profesor Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej,zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym, w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

7. Doktor Eugeniusz Wróbel, wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Zabity za pomocą piły mechanicznej 16.10.2010 r, przez swego syna, który zdołał usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.

8. Ryszard Kuciński, prawnik Andrzeja Leppera, zmarł w maju 2011 r.

9. Wiesław Podgórski, były doradca Andzreja Leppera, w czasach gdy ten był ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

11. Róża Żarska, adwokat Andrzeja Leppera, zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w
sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

13. Generał Sławomir Petelicki, były dowódca jednostki "Grom". Znaleziony martwy 16 czerwca 2012 roku. Ostro krytykował ustalenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych i opieszałość polskiego rządu przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy w Smoleńsku. Zmarł na skutek ran postrzałowych.

14. Andrzej Lepper, szef "Samoobrony" oraz były wicepremier, 5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w swym biurze w Warszawie. Według informacji przedstawicieli policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.

EDYCJA (GG):

15. płk. Leszek Tobiasz - były oficer WSI, główny świadek w "aferze marszałkowej". Zmarł 17.02.2012 podczas balu OHP ("zatańcował się na śmierć") rzekoma przyczyna zgonu: niewydolność krążenia. 01.03.2012 miał składać zeznania przed sądem.

16. dr. Dariusz Ratajczak - historyk, tzw. "rewizjonista holocaustu", wydalony z "wilczym biletem" z Uniwersytetu Opolskiego. Jego zwłoki w stanie rozkładu znaleziono 11.06.2010 w samochodzie przed opolskim centrum handlowym "Karolinka". Oficjalnie samochód miał stać na parkingu od 28 maja. Nieoficjalnie - świadkowie twierdzą, że samochód ze zwłokami dr Ratajczaka został podstawiony znacznie później.

17. Jerzy Pronobis - prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się rozprowadzaniem lukratywnych biletów na Euro 2012. Rozprowadzanie biletów odbywało się w atmosferze korupcji i skandalu. Pronobis "wpadł" pod pociąg. Policja nie wyklucza samobójstwa, choć denat tradycyjnie nie pozostawił listu pożegnalnego. Nazwisko Pronobisa pojawia się w tzw. "taśmach Grzegorza Laty".

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (3 głosy)

Komentarze

Prosimy o uzupełnienia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267335

Leszek Tobiasz płk WSI, główny świadek w aferze "marszałkowej" śmiertelnie "zasłabł" podczas tańca w piątkowy wieczór 10.02.2012

Vote up!
0
Vote down!
0
#267403

podpułkownik ABW - Barbara P. którą chciano zmusić do oskarżenia byłych przełożonych. (19.01.2009r.)
http://www.rp.pl/artykul/252553.html

Jerzy Pronobis, współpracownik PZPN, prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się dystrybucją biletów m.in. na Euro 2012

Mirosław Wróbel, dealer samochodowy, milioner z Wrocławia.
http://wiki.fakt.pl/Miroslaw-wrobel-samobojstwo,1.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#267344

kosa62

  Kilku przezornych już to zrobiło, np p Sakiewicz i Szeremietiew. Apeluję, aby osoby "chore z nienawisci, z sekty smoleńskiej, oszołomy i mohery" tudzież inni zaściankowcy gremialnie pisali oświadczenia, że czuja sie znakomicie, nie mają klopotów finansowych, rodzinnych i nie zamierzają się wieszać na sznurze od odkurzacza lub pociąć piłą mechaniczna.

Jeszcze Polska nie zginęła... Isten ald meg a magyar...

Vote up!
0
Vote down!
0

kosa62

#267376

@kosa62

Ja też lubię Węgrów, jednak ten dopisek, który widzę wszędzie nie wiem czemu mnie razi coraz częściej..

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#267388

Ludzie ginął a oficjalnie media,rząd, politycy ("ci najlepszy z najlepszych z drużyny piłkarskiej"), prokuratura - wszyscy palą głupa.

Pojawiła się sugestia wcześniej aby założyć stronę z tymi "samobójstwami z asystą". Może taki krok ostudzi tych "kolekcjonerów".

Vote up!
0
Vote down!
0
#267398

Kilka dni przed tym jak miał złożyć zeznania które (kto wie) mogłby zaszkodzic Bronisławowi Komorowskiemu, zatańcował sie na smierć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267405

Dziekuję za wstrzemięźliwość w liczbie nazwisk. To sa sprawy rzeczywiście najważniejsze i powiązane ze sobą sprawą Smoleńska. Tak mi się zdaje.

Co do innych postaci, niezwiązanych ze Smoleńskiem, to zapewne zapomniany przez wszystkich mój idol - poseł Józef Gruszka. Może tak wysłać mu na urodziny kartki z życzeniami? Urodzony 16 marca, a więc dopiero za rok, niestety.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1
#267409

No i taka przypadkowa zbieżność. Gruszka doznał wylewu 10 kwietnia, pięć lat przed katastrofą smoleńską. Wiem, że to przypadek, ale jakoś nie mogę tego pominąć.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#267414

CZAS SERYJNYCH SAMOBÓJSTW
W Polsce obecnie rozwinął się na dobre okres seryjnych samobójstw. Dosyć systematycznie, co pewien czas ktoś z niejasnych powodów nagle odchodzi z tego świata. Co ciekawe te samobójstwa występują dosyć regularnie, a odstępy czasu pomiędzy nimi są całkiem właściwe, nie za krótkie i nie za długie, takie w sam raz.
Dziwnym zbiegiem okoliczności ofiary nie pozostawiają listów, co jest dosyć nietypowe według teorii psychologicznych, bowiem bardzo niewielki procent samobójców takiego listu nie pisze przed pozbawieniem się życia. Z psychologii również wiemy, że większość samobójców planuje swój akt sporo wc ześniej i czyni kroki przygotowawcze, to znaczy żegna się z rodziną i znajomymi, pozbywa się majątku poprzez oddanie lub sprzedanie go, organizuje życie najbliższych i generalnie realizuje plan przygotowawczy. Na ogół również, osoby mające popełnić samobójstwo są w stanie klinicznej depresji co jest łatwo zauważalne przez otoczenie. Wyklucza się również z grona osób popełniających samobójstwo osoby głęboko wierzące jako, że taki czyn jest sprzeczny z tajnikami wiary.
Znamienne jest też tzw. ‘ostrzeganie’ innych przed popełnieniem czynu poprzez zwieżanie się bliskim osobom z uczuć rezygnacji i beznadzieji i ogólnie z poczucia braku sensu w życiu. Dlatego właśnie część samobójstw można przewidzieć i można im zapobiec. Chory ma powracające myśli samobójcze. Choć 40 – 80% osób cierpiących na depresję ma myśli samobójcze to tylko 15% popełnia samobójstwo. Tu mówimy o tych chorujących na ciężką, kliniczną depresję, nie o zdrowych ludziach, którzy mają problemy.
Osoby chcące popełnić samobójstwo na ogół posiadają słabą wytrzymałość na stres, są wrażliwe i często reagują emocjonalnie na napotykane w życiu przeszkody. Stan depresyjny z reguły trwa dosyć długo, chory nie zauważa żadnych zmian w swoim życiu, rezygnuje z normalnie wykonywanych czynności np. z pracy, przestaje angażować się w aktywności, w których zazwyczaj brał udział, nic nie sprawia mu już przyjemności i unika kontaktów ze znajomymi. W zaawansowanych przypadkach przestaje wychodzić z domu, często śpi lub leży na łóżku z zaciągniętymi zasłonami , przestaje nawet wykonywać codziennie czynności higieniczne to znaczy rzadziej się myje, może przestać jeść albo nadzwyczaj objada się, nie dba o swój wygląd, w tym ubiór, ma obniżoną szybkość ruchów, zaburzenia snu i mówiąc potocznie jest mu wszystko jedno. Charakterystyczne są też zaburzenia koncentracji uwagi, sprawności myślenia i niemożność podjęcia decyzji. Należy dodać, że osoby skłonne do depresji zapadają na tę chorobę regularnie, tzn stan depresyjny powtarza się co jakiś czas przy czym pierwszy epizod ma miejsce zazwyczaj w wieku średnim chorego. To znaczy, że osoba, która jest w stanie klinicznej depresjii w wieku np. 60 lat najprawdopodobniej chorowała już wcześniej o czym powinni wiedzieć najbliżsi.
Badania dowodzą, że większość samobójstw jest popełniana w stanach klinicznej depresji, w której chory nie widzi już możliwości wyjścia z beznadzieji i odbiera sobie życie. Przy czym należy podkreślić, że żaden, nawet bardzo przygnębiony człowiek nie odbiera sobie życia jeżeli nie jest chory na depresję lub nie robi tego w afekcie.
Mając na uwadze powyższe możemy spróbować przeanalizować zachowania osób, które ostatnio popełniały samobójstwa i próbować ocenić ich stan umysłu, aby uwiarygodnić bądź zaprzeczyć wersji iż dana osoba popełniła samobójstwo. Same bowiem problemy życiowe, których każdny z nas ma niewątpliwie wiele nie skłaniają zdrowych ludzi do targnięcia się na własne życie. Wiemy, że ludzie są w stanie walczyć o życie do ostatniej sekundy, że nie tracą nadzieji nawet w sytuacjach już beznadziejnych i że mogą znieść bardzo wiele, ale życia sobie nie odbiorą. Miliony ludzi prześladowanych, więzionych i torturowanych w obozach koncentracyjnych, aresztach śledczych i innych miejscach kaźni nie odbiera sobie życia i cierpiąc potworne męki do ostatniej chwili życie próbuje uratować.
Są oczywiście sytuacje w których ktoś świadomie oddaje życie za życie bliskiej osoby czy w imię wielkich idei czy też w afekcie, ale to są przypadki szczególne z którymi nie mamy tu do czynienia. Takie samobójstwa z reguły nie są popełniane w samotności i nie są zaplanowane. Najczęściej świadkami są osoby trzecie.
Kiedy jednak mamy do czynienia z samobójstwami popełnianymi w odosobnieniu, bez świadków czyli zaplanowanymi musimy założyć, że ofiary były w stanie klinicznej depresji i były niepoczytalne. To znaczy gdyby zostały wyleczone z choroby to pomimo tego iż ich problemy pozostałyby takie same te osoby samobójstwa by nie popełniły. Jak więc wyjaśnić sytuację gdzie tyle osób, zdrowych mężczyzn, którzy do ostatniego dnia brali czynny udział w życiu społecznym i publicznym, utrzymywali rozliczne kontakty, nie wykazywali oznak depresji, nie napisali listu pożegnalnego, nie przygotowali na tę ewentualność bliskich im osób, ani nie pozbyli się majątku nagle w zupełnie zaskakującej sytuacji, w odosobnieniu odebrali sobie życie? Już samo takie postawienie sprawy, taka analiza ofiar od strony psychiatrycznej powinna zaniepokoić i zmusić do zastanowienia się czy to były napewno samobójstwa?
Jeżeli dodamy do tego liczne powiązania ostanich ofiar ze sprawami wielkiej wagi i różnymi ważnymi osobami w państwie możemy śmiało podejrzewać udział osób trzecich. W momencie kiedy zachodzi nawet najmniejsze takie podejrzenie należy przeprowadzić śledztwo bardzo wnikliwie i całkowicie dowieść, że działanie osób trzecich nie było w żaden sposób możliwe. I tu nie tylko chodzi o bezpośrednie działanie jak przystawienie do skroni pistoletu i wystrzelenie, ale również wymuszenie określonego zachowania poprzez szantaż, groźbę skrzywdzenia najbliższych, podanie środków chemicznych regulujących zachowania czy też bezpośrednie wpłynięcie w jakikolwiek sposób na postępowanie ofiary. Bez ewidentnych dowodów wykluczających takie działania nie możemy absolutnie stwierdzić, że którakolwiek z tych śmierci była samobójstwem. Czekamy więc na niekwestionowane dowody w tych sprawach, a przyjamniej w tej ostatniej.
BARBARA RODE
* dalsze publikowanie tekstu jak najbardziej dozwolone,jednak wyłącznie z zachowaniem praw autorskich czyli 'pod nazwiskiem' :)
* właśnie sobie tu konto założyłam, ale nie wiem jak zamieścić tekst na stronie ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#267420

Znakomity komentarz. I - fachowy.
Jeśli życzy sobie Pani prowadzić u nas bloga (a ten komentarz jest zasadniczo autonomiczną notką) proszę posłużyć się "panelem użytkownika", tam, w "moje konto", powinna wyświetłić się zakładka "chcę rangę".

pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#267442

no właśnie bardzo bym chciała, ale jest napisane 'nie ma dostępnych rang teraz' i 'nie jesteś uprawiony do ...' Czy mógłby Pan pomóc w tej sprawie, a może by mógł Pan sam zamieścić ten mój felietonik na moim blogu u Was, bo coś mi nie wychodzi. Będę bardzo wdzięczna :) pozdrawiam, barbara

Vote up!
0
Vote down!
0
#267452

Brawurowe wejście Pani Barbaro:) Świetny komentarz, który mam nadzieję (z pomocą Aminów) za chwilę stanie się autonomiczną notką.

U nas nie można oceniać komentarzy a i ja oceniam notki bardzo, bardzo rzadko ale u mnie ma Pani zasłużone (nieoficjalne) 10 punktów:)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#267456

Chyba już zrobione, tak wnoszę :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#267469

Zgadzam się przeżyłem depresję to jest prawdziwy koszmar,można odebrać sobie życie,ale można także walczyć.Wygrałem poniosłem bardzo wysoką cenę,ale było warto.W polsce mamy grupę ludzi bo nie sądzę aby były to istoty pozaziemskie,która robi czystkę na zlecenie.Kto za tym stoi możemy się tylko domyślać.Faktem jest że ci wszyscy ludzie nie zrobili tego sami.To logicznie nieprawdopodobne.Szkoda że tylko nieliczni o tym wiedzą,a co z resztą ogłupili ich falami magnetycznymi?Czas zareagować bo lepiej nie będzie lista jest pewnie bardzo długa.

Vote up!
0
Vote down!
0

desiderata

#267491

Athina

jest zaczatek listy ofiar SS, niech wisi na stałe i dopisywać.

a propos , jak zmyslna ta nasza prokuratura, wie kiedy sekcje zwłok nalezy wykonać natychmiast , a kiedy poczekac ( aby to i owo ulotbiło sie i rozłozyło w zwłokach nieszczęśnika)

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#267516

Pani Barbaro.
Powitania Serdeczne W TYM Specjalnym bardzo Miejscu jakim Są Niepoprawni.pl

Próbowałem dwukrotnie umieścić ten komentarz i gdy już bylem na ostatnim etapie, dwukrotnie znikało wszystko i pojawiał się napis...
Błąd serwera i coś tam z satelitą.

Próbuję więc po raz trzeci.
Pięknie Pani scharakteryzowała tych " Samobójców od strony psychologii.
Odebrałem TO jak gwóźdź do trumny tuskoidów.
Chciałoby się zamarzyć by ten gwóźdź uwierał mocno tych zbrodniarzy i w końcu ich dobił.

Pozdrawiam z daleka.

PS.
Chciałbym listę " samobójców " uzupełnić o nazwisko jednego człowieka.
Nie pamiętam imienia.
Rzecz miała miejsce już ładnych parę lat wcześniej ale w pewien specyficzny sposób łączy się ze sprawą Smoleńska.
Opowiedziała mi o tym osoba znająca osobiście ofiarę. Chyba z czasu wspólnych studiów na jednym z Uniwersytetów.

Nazwisko ofiary KARP.

Był Szefem Ośrodka Badań Studiów Wschodnich chyba.

Zginął podczas jazdy swoim samochodem rozjechany na miazgę przez wielką ciężarówkę, która pojawiła się nagle na drodze wyjeżdżając gdzieś z boku.
Tablica rejestracyjna wskazywała na pojazd białoruski lub ruski.
Pojechał sobie dalej nie niepokojony przez tubylczych milicjantów wtedy.
Kurica nie ptica.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267639

o tym, że zna listę ewentualnych ofiar seryjnego samobójcy, wśród nich, jak powiedział, był Generał Petelicki. Zastanawiam się, kto będzie następny?Aż się boje myśleć. Już nie ma granic dla zła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267578

O!, to ten sam wrobel tu wystapil co kolega pronobisa....tzn scisle to musi byc jego brat bo obaj z Politechniki Slaskiej...kolko sie zamyka .widac jak na dloni....chyba ...

Vote up!
0
Vote down!
0

DonK

#267588

Chyba nie. To raczej kwadratura koła. Toporna.

Lista nazwisk absolwentów to nie jedyne żródło prozopograficzne. ;-)Poszukaj innych. :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#267592

Pracownikowi MSZ Sikorskiego,świadkowi w/s sprawy dowodu Merty przytrafił sie zgon

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120621&typ=po&id=po25.txt

Vote up!
0
Vote down!
0
#267624

ilościowe do 2007 i po 2007 r.

Sylwester Zych (19.05.1950 - 11.07.1989) - zamordowany, ksiądz katolicki,
działacz opozycyjny w PRL
Jerzy Dąbrowski (26.04.1931 - 14.02.1991) - wypadek, biskup
rzymskokatolicki, bardzo bliski współpracownik prymasa Stefana
Wyszyńskiego, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu
Polski
Andrzej Stuglik (? - 19.02.1991) - zamordowany, przed 1989 oficer
kontrwywiadu PRL, doradca finansowy w Towarzystwie Handlu Międzynarodowego
DAL SA, które sprzedawało m.in. broń, nie zawsze legalnie

Michał Falzmann (28.10.1953 – 18.07.1991) - zawał serca (?), inspektor
NIK, wykrył i ujawnił nieprawidłowości w FOZZ
Walerian Pańko (08.10.1941 – 07.10.1991) - wypadek, prezes NIK, poseł
na Sejm, prawnik
Janusz Zaporowski (? - 07.10.1991) - wypadek, dyrektor Biura Informacyjnego
Kancelarii Sejmu
Jan Budziński (? - 1991) - zawał serca (?), kierowca służbowej lancii
którą jechali Pańko i Zaporowski
Dwaj policjanci, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku również
zmarli. Przyczyną zgonu było utonięcie (na rybach).
Jarosław Ziętara (16.09.1968 - wrzesień (?) 1992) - porwany 01.09.1992 i
zamordowany, dziennikarz Gazety Poznańskiej
Jacek Sz. (?-1993) (potrzebne dane) – wypadek, oskarżony w sprawie FOZZ

Piotr Jaroszewicz (08.10.1909 – 01.09.1992) – zamordowany, premier PRL
Alicja Solska−Jaroszewicz (1925 – 01.09.1992) - zamordowana
Tadeusz Steć (01.09.1925 – 12.01.1993) – zamordowany
Jerzy Fonkowicz (19.01.1922 – 07.10.1997) – zamordowany

Andrzej Krzeptowski (1940 - 17.02.1996) - zamordowany, rzecznik prasowy
„S” w „Ursusie”
Grzegorz Palka (08.05.1950 - 12.07.1996) - wypadek, przewodniczący Rady
Miejskiej w Łodzi, były prezydent Łodzi, działacz opozycji w okresie
PRL
Andrzej Stankiewicz (1953 - 23.08.1996) - zamordowany, działacz podziemnej
"S" w Hucie Warszawa, szef Biura Interwencji Regionu Mazowsze
Jacek Bartosiak (? - 25.10.1996) - wypadek, przed 1989 pracował w Wydziale
XI wywiadu MSW, następnie w UOP
Tadeusz Kowalczyk (03.06.1952 - 19.07.1997) - poseł i przedsiębiorca
Leon Dubicki (21.08.1915 - 07.03.1998) - zamordowany w Berlinie, generał
brygady LWP, w sierpniu 1981 poprosił o azyl polityczny w Berlinie
Zachodnim
Marek Papała (04.09.1959 – 25.06.1998) – zamordowany, Komendant
Główny Policji
Andrzej Puszkarski (? - 25.10.1998) - wypadek, rezydent wywiadu UOP w
Afryce Północnej
Bartłomiej Frykowski (09.03.1959 - 08.06.1999) - samobójstwo (przy
użyciu noża), operator filmowy
Ireneusz Sekuła (22.01.1943 – 29.04.2000) – samobójstwo (?), poseł
na Sejm
Waldemar Grudziński (1942 - 17.08.2000) - wypadek, skarbnik ROP, (w
wypadku lekko ranny został były premier Jan Olszewski)
Stanisław Faltynowski (? - 26.12.2000) - samobójstwo (?), świadek,
hotelarz prowadzący interesy z mafią paliwową
Zdzisław Majka (? - 02.02.2001) - samobójstwo (?), świadek w sprawie
mafii paliwowej, były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego
Jacek Dębski (06.04.1960 - 12.04.2001) - zamordowany, polityk, były
minister sportu
Jerzy Bednarczyk (? - koniec 2001) - świadek, były członek sztabu LWP,
pracownik PKN Orlen, powiązany z mafią paliwową
Tadeusz Maziuk ps. Sasza (? - 26.06.2002) - samobójstwo w areszcie,
morderca (?) Jacka Dębskiego
Stanisław Padlewski (19.06.1947 - 28.11.2002) - samobójstwo, nauczyciel,
prezydent Mysłowic
Jeremiasz Barański ps. Baranina (23.11.1945 - 07.05.2003) - samobójstwo w
więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego
Maciej Tokarczyk (17.04.1963 - 04.10.2003) - samobójstwo, lekarz, były
wiceminister zdrowia i były prezes NFZ
Lech Maląg (? - 19.07.2004) - samobójstwo, dyrektor Izby Skarbowej w
Łodzi
Marek Karp (02.07.1952 - 12.09.2004) - historyk, sowietolog, założyciel i
wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
Stanisław Skalski (27.11.1915 - 12.11.2004) – pobicie przez nieznanych
sprawców, pilot, generał brygady WP, as myśliwski okresu II wojny
światowej, po 1989 polityk, współzałożyciel partii Przymierze
Samoobrona
Szymon Zalewski (? - 29.11.2004) - samobójstwo (?), ochroniarz BOR i
kierowca Zbigniewa Sobotki (poseł SLD skazany w tzw. aferze
starachowickiej; ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego)
Filip Adwent (31.08.1955 - 26.06.2005) - polityk, lekarz, eurodeputowany do
Parlamentu Europejskiego
Daniel Podrzycki (14.06.1963 - 24.09.2005) - wypadek, polityk,
przewodniczący Polskiej Partii Pracy
Anatol Lawina (10.07.1940 - 16.09.2006) - pobicie przez nieznanych
sprawców, bezpośredni przełożony Falzmanna, były dyrektor Zespołu
Analiz Systemowych w Najwyższej Izbie Kontroli
Lech Grobelny (18.06.1949 - 28.03.2007) - zamordowany, założyciel
Bezpiecznej Kasy Oszczędności

Wojciech Franiewski (? - 19.06.2007) – samobójstwo w więzieniu
Sławomir Kościuk (1956 – 04.04.2008) – samobójstwo w więzieniu
Robert Pazik (1969 – 19.01.2009) – samobójstwo w więzieniu
Mariusz K. (? - 13.07.2009) - samobójstwo, strażnik który w czerwcu 2007
roku pełnił dyżur w olsztyńskim więzieniu, gdy Franiewski powiesił
się w celi

Andrzej Andrzejewski (19.05.1961 - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA),
generał brygady, pilot Wojska Polskiego, dowódca Brygady Lotnictwa
Taktycznego w Świdwinie
Jerzy Piłat (14.07.1962 - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA),
pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 12 Bazy Lotniczej w
Mirosławcu
Dariusz Maciąg (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), pułkownik,
pilot Wojska Polskiego, dowódca 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie
Wojciech Maniewski (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA),
podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 40 Eskadry Lotnictwa
Taktycznego w Świdwinie
Zbigniew Książek (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA),
podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, zastępca dowódcy 22 Bazy Lotniczej
w Malborku
Dariusz Pawlak (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), podpułkownik,
pilot Wojska Polskiego, dowódca dywizjonu 12 Bazy LotniczejMirosławcu
Zdzisław Cieślik (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA),
podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa
Taktycznego Świdwinie

Marian Goliński (16.07.1949 - 11.06.2009) - wypadek, polityk, poseł na
Sejm
Jan Wejchert (05.01.1950 - 31.10.2009) - niewydolność serca spowodowana
infekcją bakteryjną i sepsą,polski przedsiębiorca, założyciel grupy
ITI
Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor
Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 - 03.01.2010) - samobójstwo (?),
płatny morderca, jeden z głównych świadków w sprawie zabójstwa
komendanta głównego policji Marka Papały
Stefan Zielonka (1957 - przed 27.04.2010) - samobójstwo (?), szyfrant,
chorąży

Lech Kaczyński (18.06.1949 – 10.04.2010) – prezydent RP
Ryszard Kaczorowski (26.11.1919 – 10.04.2010) – prezydent RP na
uchodźstwie
Franciszek Gągor (08.09.1951 – 10.04.2010) – generał, szef Sztabu
Generalnego Wojska Polskiego
Tadeusz Buk (15.12.1960 – 10.04.2010) – generał dywizji, dowódca
Wojsk Lądowych RP
Andrzej Błasik (11.10.1962 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca
Sił Powietrznych RP
Andrzej Karweta (11.06.1958 – 10.04.2010) – wiceadmirał, dowódca
Marynarki Wojennej RP
Włodzimierz Potasiński (31.07.1956 – 10.04.2010) – generał, dowódca
Wojsk Specjalnych RP
Bronisław Kwiatkowski (05.05.1950 – 10.04.2010) – generał broni,
dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych RP
Kazimierz Gilarski (07.05.1955 – 10.04.2010) – generał brygady,
dowódca Garnizonu Warszawa
Sławomir Skrzypek (10.05.1963 – 10.04.2010) – prezes Narodowego Banku
Polskiego
Władysław Stasiak (15.031966 – 10.04.2010) – szef Kancelarii
Prezydenta RP
Aleksander Szczygło (27.10.1963 – 10.04.2010) – szef Biura
Bezpieczeństwa Narodowego
Janusz Kurtyka (13.08.1960 – 10.04.2010) – prezes Instytutu Pamięci
Narodowej

Mieczysław Cieślar (28.03.1950 - 18.04.2010) - wypadek, duchowny
luterański, biskup Diecezji Warszawskiej, przewodniczący Kolegium Komisji
Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB
Mirosław Wróbel (1958 - 08.05.2010) - samobójstwo, jeden z największych
dilerów samochodowych w Polsce
Bogusław Kania (1968 - 31.05.2010) - katastrofa lotnicza, przedsiębiorca
(firma Kanlux SA), zaangażowany katolik
Marek Dulinicz (10.05.1957 - 06.06.2010) - historyk, szef grupy
archeologów mających badać miejsce katastrofy w Smoleńsku
Dariusz Ratajczak (28.11.1962 - przed 11.06.2010) – samobójstwo (?),
historyk i publicysta
Eugeniusz Wróbel (1951 - 15.10.2010) - zamordowany, były wicewojewoda
katowicki i były wiceminister transportu
Marek Rosiak (1948 - 19.10.2010) - zamordowany, pracownik biura poselskiego
posła Janusza Wojciechowskiego
Witold Hatka (25.06.1939 - 13.11.2010) - wypadek, były poseł, polityk,
przedsiębiorca
Paweł Żak (1966 - 13.12.2010) - samobójstwo, były komendant miejski
policji w Kielcach
Piotr M. (1962 - 18.05.2011) - samobójstwo, były szef malborskiej
policji, powiązany z mafią paliwową
Wiesław Podgórski (? - przed 30.06.2011) - samobójstwo, były doradca
Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego
Andrzej Lepper (13.06.1954 - 05.08.2011) - samobójstwo, przewodniczący
partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego
Samoobrona
Henryk Szumski (6.04.1941 - 30.01.2012) – zamordowany, generał broni WP,
szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Leszek Tobiasz (1957 - 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia,
pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej
Sławomir Petelicki (13.09.1946 - 16.06.2012) - samobójstwo, generał
brygady WP, dyplomata PRL, dowódca jednostki GROM

+
Jerzy Pronobis (zm.19.06.2012) wpadł pod pociąg, współpracownik PZPN

Lista spożądzona przed śmiercią J.Pronobisa, wzięta z:
http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/66017,samobojstwo-musi-wygladac-na-samobojstwo#comment_517298

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#267647

Mała uwaga odnośnie do jednego z wymienionych.

Bp. Jerzy Dąbrowski był najprawdopodobniej TW jeszcze od lat `60. Odgrywał bardzo znaczącą rolę w kontaktach trójstronnych (KK-władze-opozycja) w II poł. lat `80. Niekiedy bywała to rola nader dwuznaczna.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#267649

Ja tylko skopiowałam listę na komputer i wrzuciłam do wglądu na NP. Nie mam prawa jej kwestionować ani zmieniać.

Oczywiście przepraszam za "spożądzona". Powinno być "sporządzona" ale.... jakaś taka jestem ostatnio ... bardzo zakręcona.;);)

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#267673

Nie ma sprawy. Nie o to mi chodziło. Mój komentarz służył tylko zwróceniu uwagi Czytelników, że księdz biskup był raczej "ich" niż "nasz". A wiedział niewątpliwie bardzo, bardzo dużo.

Pozdrawiam :-)

PS. Tylko nie zakręć się ze szczętem! :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#267676

Na liście jest wszak i p Tadeusz Kowalczyk, lobbysta środowisk przestępczych, a przypadkiem i poseł AWS.

Wszystko to mniejsza. Giną ludzie którzy mieliby bardzo duzo ciekawego do powiedzenia gdyby państwo (a wcześniej prokurator) zagwarantowali im poczucie bezpieczeństwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267675

Zgadzam się całkowicie z Wpisem i...Autorem. :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#267678

choć to sprawy najbardziej drastyczne. Wiele osób znanych publicznie miało "kłopoty" nie zakończone śmiercią. W swoim czasie zrobiłem małe zestawienie ("Informacje ogólnodostępne", na NP). Kilka przykładów: Gabriel Janowski, Seweryn Jaworski, Jan Maria Rokita, Krzysztof Marek Piesiewicz, Elżbieta Kruk, Kazimierz Marcinkiewicz, Ludwik Dorn...
Wydarzenia kompromitujące te osoby, nagłośnione przez media, powodowały w części przypadków wycofanie się ich z życia publicznego. Typowe przypadki, to stan wskazujący na nadużycie alkoholu lub narkotyki, "nieodpowiednie" relacje z kobietami, skandale rodzinne. A ile jest takich zdarzeń nie nagłośnionych przez media?
Nie jestem kompetentny aby takie przypadki sprawdzać, ponadto zapewne "ofiary" wolałyby w większości przypadków aby ich nie nagłaśniano. Ale moim zdaniem problem istnieje i jest częścią tej całości której najbardziej drastycznym przejawem są "seryjne samobójstwa".

Vote up!
0
Vote down!
0
#267683

tak swoją drogą.. jakim cudem ten wpis jest z jutrzejszą datą?

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#267692

Antydatowanie (wyprzedzające) wpisów redakcyjnych, które mają "powisieć" przez czas jakiś zaraz pod SG służy temu, aby nie spadały one "z automatu" na dół aktualnej edycji.

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267694

aha.. od niedawna tu jestem i byłem ciekaw :) dziękuję

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#267800

Jak pisze ND, w ramach oględzin w sprawie "spalenia" dowodu ś.p. Merty w MSZ, dowiadujemy się o kolejnej smierci. Zmarły miał wiedzę na temat miejsca próby spalenia dowodu p. Merty. Ciekawy jestem czy to było samobójstwo? Warto przeczytać cały artykuł.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267697

Warto też podać linka do niego....

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120621&typ=po&id=po25.txt

Archiwizowanie może się okazać bardzo cenne.
Pozdrawiam.

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#267701

Prof. Remigiusz Kaszubski nie żyje

Portal zbp.pl poinformował o tragicznej śmierci prof. dr. hab. Remigiusza Witolda Kaszubskiego i jego najbliższych – żony Moniki i syna Adriana.

...Ford galaxy, którym podróżowała rodzina, zderzył się z tirem...

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prof-Remigiusz-Kaszubski-nie-zyje-2492896.html

Jednocześnie katastrofa zbiegła się ze sprzedażą PKO SA 

********************************************** 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#267702

http://demotywatory.pl/3842614/Ofiary-bezwzglednego-rezimu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267953

Zwracam uwagę, że na zdjęciu "Leszek Tobiasz" jest Krzysztof Bondaryk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267980

Fakt, przepraszam za pomyłkę, postaram się to naprawić. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#269406

 Urzędnik z MSZ,który wskazał palenie dowodów smoleńskich na terenie MSZ.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarko

#268117

Przydałoby się uzupełnić i generalnie utworzyć stronę. Przy tej koncepcji więcej ludzi dowie się jak kończą ludzie krytykujący władzę-służby.

Proponuję stronę: uciszeni.pl bądź wyeliminowani.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#268369

Obraz wyłania się STRASZLIWY, dobrze że ten wątek jest i jest żywo i rzeczowo komentowany, dzięki dla BARBARY RODE za fachowy komentarz, rzeczywiście zbyt łatwo można uznać samobójstwo za decyzję człowieka w kryzysie - sprawa jednak wygląda nieco inaczej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#268483

Wysyłam tę listę (trochę uzupełnioną o dane skądinąd) jako załącznik do dość długiego i chyba przekonującego ogólnie maila do zaprzyjaźnionych słuchaczy TOK FM-u mieszkających dużą częsć roku za granicą.

Powiecie, ze bez sensu, nieskuteczne. Mam nadzieję, ze w tym wypadku odrobinkę skuteczne, w połączeniu z - mam nadzieję - dobrym i sugestywnym mailem, odpowiadającym w punktach na ich stwierdzenie, ze Polska dokonała skoku cywilizacyjnego(!). Uwzględniłam wojsko, słuzbę zdrowia, szkolnictwo, sadownictwo - w tym likwidowanie sądów w małych miejscowościach - itd. Scharakteryzowałam też samą tę radiostację jako wiodącą w stosowaniu osiągnięć psychologii w dziedzinie manipulacji.

Ludzie są inteligentni, wykształceni i myślący, ale pewnie sądzący, ze nasze media stosują podobne standardy, jak zachodnie. Więc są ufni. Staram się im otworzyć oczy. Wiem, ze dla zainfekowanych tymi mediami potrzebny jest przede wszystkim odwyk i detoks, ale moze to też trochę coś da zanim dojdzie do bezpośredniej rozmowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#268500

markowa

30 stycznia 2010 w Komorowie zamordowany przez syna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#268897

Przypomniała mi się jeszcze jedna ofiara: Janina Sokołowska - uczestniczka afery Rywina praktycznie jedyna skazana w aferze "lub czasopisma". Nie wyglądała na chorą natomiast była mocno zastraszona i choć nikogo nie wsypała to tuż przed śmiercią kupiła sobie kolejną polisę na życie choć wcześniej była już ubezpieczona. Zmarła w mieszkaniu które udostępnił jej jak twierdzili jej rodzice inny członek Grupy Trzymającej Władzę - Włodzimierz Cz. a sekcję oczywiście wykonano po kilku dniach po odkryciu zwłok.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5679316,Smierc_Sokolowskiej__To_nie_bylo_zabojstwo.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5809113,TVP_INFO__Sokolowska_zmarla_w_mieszkaniu_Czarzastego_.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#269070