"Polska umiera" – powiedział Profesor Andrzej Nowak w wywiadzie

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Już 13 grudnia, w poniedziałek, na stronie internetowej
http://www.portal.arcana.pl pojawi się pierwsza część wywiadu z Profesorem UJ, dr hab. Andrzejem Nowakiem.

Profesor Andrzej Nowak jest znanym w świecie nauki specjalistą od spraw rosyjskich i sowieckich, oraz szerzej – od historii Europy Wschodniej. Od zawsze głosi potrzebę prowadzenia otwartej, życzliwej wobec Ukrainy, Litwy i Białorusi, polityki wschodniej. Teraz powstaje strona internetowa http://portal.arcana.pl założona przy Wydawnictwie ARCANA w celu popularyzowania wiedzy o tym co dzieje się m.in. u naszych wschodnich sąsiadów – także Rosji. Przy okazji wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce nie powiedziano o wielu aspektach działań Federacji Rosyjskiej. Nasze media wybiórczo traktują informacje o pierwszorzędnych dla Polski sprawach – w takiej sytuacji musimy działać sami.

Redakcja portalu niepoprawni.pl zaprasza do korzystania z wiadomości podawanych na Portalu Arcana – oprócz wieści ze wschodu pojawią się tam komentarze specjalistów, wywiady, artykuły historyczne i wiele innych. Trzynastego grudnia nie myślmy tylko o Jaruzelskim – działajmy, aby zmienić jego dziedzictwo.

---
Oryginalna data publikacji - 11.12.2010r. - Gawrion

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Popieram!

Vote up!
0
Vote down!
0
#115004

Dziękuję za informację, już go dodałem do ulubionych!
niezależny Poznań

Vote up!
0
Vote down!
0

niezależny Poznań

#115016

Cenna inicjatywa! Trzba rozpropagować wśród lemingów. Może któryś skusi się poczytać zamiast gapić na stokrotki...
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#115028

Aleksander Szumanski
Przypominam, iż Pan prof. Andrzej Nowak był promotorem pracy magisterskiej Pawła Zyzaka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pan Tusk się oburzył na magisterium Pawła Zyzaka /"Lech Wałęsa - idea i historia"/ i zamierzał posłać kontrolę do Instytutu Historii UJ.Ten niebywały haniebny i bezczelny projekt nie doszedł do skutku, zapewne wobec licznych protestów. Tak haniebnie z UJ i jego profesorami w niedalekiej przeszłości postąpił Adolf Hitler ze swoim włazidupem Hansem Frankiem w czasie słynnej akcji "Sonderaction Krakau" w listopadzie 1939 roku. Kto rządzi obecnie Polską? Odpowiedź jest prosta.

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#115155

Właśnie zakupiłam nową książkę prof. Nowaka pt. "Od Polski do post-polityki" (2010).
Pan Profesor pisze:
"Próbuję zrozumieć co sie dzieje z demokracją , z Rzeczpospolitą, z edukacją, z Europą Wschodnią, z Europą. Co sie dzieje z rzeczywistością w magmie płynącego z posłusznych (komu?) mediów przekazu "pi-ar"? To zapis tych prób między końcem 2005 i końcem 2010.
Pięć ostatnich lat to w historii Polski nie tak niewiele. A jednak silna jest pokusa, by uznać, że tych pięć lat ma znaczenie przełomowe, zwłaszcza w wielkim przyspieszeniu ostatnich miesięcy (...)".

Książkę kupiłam przez stronę Empiku (uwinęli się bardzo szybko), ale można również zamówić na stronie Wydawnictwa Arcana www.arcana.pl.

Polecam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#115165

z której może buchnąć prawdziwy OGIEŃ !

Nie traćmy Wiary i Nadziei!

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#115298

Nie zapomnimy całego okresu PRL!

Vote up!
0
Vote down!
0
#115301

zobaczymy co to będzie za portal. Pełno jest portali w internecie, chyba ciężko jest się przebić z nową inicjatywą. Niemniej - powodzenia!

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#115331

Polska UMIE RAchować straty Obywateli (?) czy tylko UMIE chować (tuczyć) patologie (urzędnicze - niszczące samorządy, czy tylko Rządy RP!) Przestępczość w biurokracji UMIE RAtować towarzyszy „prawnie” organizujących przestępstwa i zbrodnie medyczne prokuratorsko umarzane, aby umożliwiać doskonały rozwój polskiego przemysłu - POgrzebowego i innych instytucji doKonań...

Dla wspólnego społecznego dobra i PAŃSTWA(!) POgrzebmy czynnie społecznie ( zgodnie z prawami obywatelskimi) - w przestępczo umarzanych śledztwach - godnie rozpoczętych- przez pryncypialnych (stróżów prawa) polskich POLICJANTÓW i PROKURATORÓW (partyjnie "służbowo" odsuwanych od śledztw w poważnych sprawach karnych - umożliwiających prawną kurację zdeprawowanych instytucji państwa - Obywateli RP) ...

Partyjnie, czy POlitycznie ocenzurowana dyplomatyczne wypowiedź 1.09.2009r. premiera Rosji Wł. Putina:

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENÓW CHOROBAMI , ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ””

PJN Polska Jest Niszczona chorobami Niesprawiedliwości - boWiem „Wymiar Sprawiedliwości” - to KANTOR „Wymian Sprawiedliwości” – UMIE RAbować wartości Praw Życia - dając bezwartościowe bezprawie POlitycznych Jawnych Niesprawiedliwości - Stanu wyjątkowego PObezprawia - z premedytacją „prawną” POlitycznie dywersyjnego, przestępczego umarzania śledztw prokuratorskich (ideowo) przeciwdziałających POlitycznym zabójstwom medycznym . Dla materialnej egzekucji praw obywatelskich, Obywatele powinni mieć dla siebie (wzajemnie) szacunek, aby nie przeszacować zaufania do obietnic Rządu RP. Obywatele powinni aktywować Rząd - aktywnie żądać realizacji elementarnych praw obywatelskich - należytego – prokuratorskiego przeciwdziałania przestępstwom anty obywatelskim – antypaństwowym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#115358

pan profesor Nowak ma odwagę być promotorem prac magisterskich z najnowszej historii Polski. Prac, które nie zakłamują faktów i nie służą żadnej naciąganej teorii. Bardzo się cieszę z podanego linku, terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#115496

Jan Bogatko

...czerezwyczajka już pracuje, co widać po złośliwie niskich ocenach tekstu,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#115579

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#115791

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#115799

Też wczoraj kupiłam na allegro prof.Andrzeja Nowaka ostatnią rzecz "Od Polski do post-polityki" i nie moge się doczekac przesyłki.
A wszyscy w domu już ustawili się w kolejce do czytania ;)

Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#115923