Anita Czerwińska w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozmowa Polaków.

Obrazek użytkownika MD
Kraj

16 września br w Nowym Dworze Mazowieckim w sali Nowodworskiego Domu Kultury odbyła się projekcja filmu "Kibol". Następnie miała miejsce dyskusja z udziałem przewodniczącej Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Anity Czerwińskiej i reżysera filmu Tadeusza Śmiarowskiego.

Żywy udział w dyskusji wzięli młodzi kibice miejscowego MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wbrew stereotypowym opiniom o kibicach, ci młodzi ludzie mają na uwadze znacznie ważniejsze rzeczy niż błyskotki naszych czasów, czy wyłącznie niczym nie skrępowaną zabawę. Interesują się losem drugiego człowieka. Jasno potrafią określić zagrożenia świetnie rozwijającego się ruchu kibicowskiego w Polsce. Nie są bezwolnymi uczestnikami dopingowania ulubionej drużyny. Sami dostrzegali swoje przywary, wulgarne słownictwo czy też przejawy agresji. Skądinąd bardzo sporadyczne w ostatnim czasie, mimo wielkiego wysiłku dominujących mediów aby wyolbrzymiać wszelkie jej przejawy. Należy pamiętać, że świadomość własnych wad jest dowodem na wielki potencjał moralny tego ruchu. Dzięki tej wspaniałej postawie jaką prezentują możliwa jest bardzo rzeczowa dyskusja.

Ci młodzi ludzie w rozmowie z Anitą Czerwińską i Tadeusz Śmiarowskim wychodząc od kwestii represjonowania kibiców przez organa państwowe dali dowód szerokiej orientacji w kwestiach manipulacji medialnych i ich zakulisowych, uwarunkowaniach. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że są to sprawy podstawowe dla normalnego funkcjonowania społeczeństwa.

Z tego środowiska wywodzą się inicjatorzy akcji pomocy dla dzieci w Gruzji w czasie agresji Rosji na to państwo. Warto przypomnieć, że i wówczas ta władza postąpiła nie mniej skandalicznie wobec tamtej inicjatywy.
http://www.nowodworski.info/index.php?option=com_content&view=article&id=478:poselskie-doniesienie&catid=94:11&Itemid=100

Tak odbudowuje się społeczeństwo. Aktywność społeczności lokalnych decyduje o rzeczywistym przejęciu odpowiedzialności za własny byt we własnym państwie. Dzięki temu możliwa jest kontrola rządzących ale również skuteczniejsza realizacja przedsięwzięć dla dobra środowisk lokalnych.

Pani Anita Czerwińska kandyduje z z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Uczestniczący w spotkaniu kibice zadeklarowali poparcie dla kandydatki w wyborach. To niesamowicie optymistyczne, iż młodzi ludzie, po bardzo dobrej dyskusji złożyli taką deklarację. Świadczy to dobitnie, że mamy już młode pokolenie żywo interesujące się państwem. Jest nadzieja, że po latach propagandowego zniechęcaniu obywateli do spraw własnego kraju, przełamiemy tę, mówiąc Rymkiewiczem, "wielką ściemę". To była rozmowa POLAKÓW.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam

Tym postem wlałes w moje serce trochę radości... Oby tak było jak Ty mówisz i by tych ludzi młodych było jak najwiecej...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#183942

Co prawda żużla, ale.....
Od dawna śledzę "wojnę" między "władzom słonecznom", a kibicami. Jak na razie jest 1:0 dla kibiców ! Mam nadzieję że po wyborach wbiją następną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Podłe słowa bolą !

#183958

na krety, które waadza instaluje w naszych szeregach.

http://www.youtube.com/watch?v=SNIPG0eEEII

Z kibicowskim pozdrowieniem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#183962