Dmuchanie dziurawego balonu

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Euro 2012 miało być balonem przy pomocy, którego rządzący mieli utrzymać się na szczytach władzy i sondaży. Pierwsze dziury w tymże balonie pojawiły się jeszcze zanim zaczęły się mecze. Jakoś zamiast skoku cywilizacyjnego w dziedzinie infrastruktury, kompromitacja goniła kompromitację. Rządzący nie zważając na "przejściowe" problemy "mężnie" parli do przodu.

Bardzo poważną dziurą było fiasko ambitnych, jak na warunki III RP, planów wyjścia z grupy reprezentacji. Balon zamiast unosić kogokolwiek zaczął zamieniać się we flaczejący kawał materii. Kolejną dziurą w balonie zrobiło "samobójstwo" gen. Petelickiego. Machina mediopodobna ruszyła pełną parą rozpaczliwie dmuchać. W poniedziałkowych Wiadomościach o 19.30 w TVP1 przedstawiono historię ciężko chorego chłopca, któremu wielką radość sprawiło Euro. Wczoraj do podobnego celu posłużyła jakaś modelka, którą ponoć fotografowie czy kamerzyści dostrzegli podczas kibicowania.

Panią prezydent stołecznego grodu znów wysunięto na pierwszą linię. To właśnie ona towarzyszyła reprezentacji podczas spotkania z fanami w warszawskiej strefie kibica. Prezydent, premier, marszałkowie sejmu i senatu, zaszyli się tak, że opinia publiczna musiała radzić sobie sama. Dopiero od wczoraj pojawiła się minister od sportu i prezes PZPN, żeby zacząć odgrywać teatrzyk dla zeźlonej publiczności. Miał być igrzyska, więc są igrzyska. A że trochę inne... kogo to obchodzi???

W balonie jednak pojawiły się kolejne dziury. Odpowiedzialny za rozprowadzenie biletów na Euro wpadł pod pociąg. Może to kolejne "samobójstwo" a może zwykły wypadek. W każdym razie dla propagandystów to problem. Do tego jeszcze śmierć kibica z Irlandii w Bydgoszczy... Funkcjonariusze muszą się jeszcze mocniej sprężyć i wydajniej dmuchać w ten dziurawy balon. Wiadomo już, że nikogo ten balon nie uniesie, ale ile może zasłonić...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://www.sport.pl/euro2012/1,109071,11973335,Koszt__osobodnia__na_Euro_2012.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267472

Otóż to.
Choć to może mało patriotycznie, ale nie życzyłem wyjścia z grupy naszej drużynie właśnie dlatego, że byłoby to do owego balonu solidnym podmuchem, a tak może choć w części wielbicieli partii miłości uczucia przygasną...
W sumie wyniki rywalizacji w naszej grupie są z mojego punktu widzenia bardzo pozytywne: pycha i arogancja zostały ukarane i Rosjanie pojechali do domu, a nasi z nimi nie przegrali, równocześnie jednak nie wyszli z grupy - co choć niby nie ma związku, jednak na pewno nie poprawi notowań drużynie Tuska.
Co do reszty trudno się dziwić, że tyle rzeczy zaczyna się sypać - ostatecznie premier obiecał Polskę "we wbudowie", ale nic nie mówił o budowlanym nadzorze, więc lech praca na akord, pracują murarskie trójki, jeszcze jeden nowy dom (który dzień po otwarciu idzie do remontu) by wódz mógł przeciąć wstęgę...
Dyszka, a przy okazji polecam krótkie humorystyczne podsumowanie Euro-balu autorstwa mojej mamy.

http://niepoprawni.pl/blog/5157/ballada-o-euro-%E2%80%93-balucecylii-paslawskiej-czyli-usmiechnij-sie-choc-na-chwile

Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#267488

Ale znacznie poprawi portfel Lata,i reszty działaczy,a także naszych nieudolnych piłkarzy.Narzeczona Lewandowskiego będzie miała na naprawę Q7 które rozbiła i tak ogólnie cała ta zbieranina,która zwie się PZPN powinna popełnić samobójstwo.Bo tylko takie działanie może w przyszłości coś zmienić.Jeżeli taka wogóle nas czeka.Mając na względzie polską piłkę nożną.Ja nie jestem zadowolony bo pieniądze jaki są pompowane w tą żenadę którą pokazali to po prostu paranoja.Dopóki będzie tusko-landia i Lato-Zona,nigdy nic nie wygramy,najwyżej kupon na talerz z zupą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

desiderata

#267495

Dokładnie, nic nie napompują lecz mogą tylko przykryć swoje machloje antypolskie.

Należy również pamiętać o tv show typu "Madzia z Sosnowca", celowo drążony temat (brak działań milicji) aby było co puszczać lemingom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267603

A jak ma się kasę to frajerów do dmuchania można sobie wynająć...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267610