Zniszczmy stan wojenny!

Obrazek użytkownika portal.arcana
Kraj

Czegoś takiego wcześniej nie było, to jest skondensowana porcja nieocenzurowanej wiedzy o stanie wojennym. To jest wywiad, nad którym z drem Szarkiem, krakowskim historykiem, pracowaliśmy wiele godzin. Z jednej strony ten pracownik IPN demaskuje argumenty obrońców Jaruzelskiego, ale demaskuje ostatecznie, przytacza dokumenty, wykazuje obłudę propagandystów, a także fakt, że są oni inspirowani odgórnie.

Z drugiej strony dr Jarosław Szarek opisuje też duchowy aspekt stanu wojennego, stawia smutną diagnozę, że 13 grudnia widoczny jest do dziś, przedstawia nam proces niszczenia moralnego społeczeństwa. Wskazuje jak ludzie, którzy w grudniu 81 roku brali stanowiska po swoich internowanych lub zwolnionych kolegach, stali się współwinni stanu wojennego i do dziś są jakby janczarami Jaruzelskiego.

Ten tekst to z jednej strony "ściąga" dla obrońców Solidarności, dla obrońców Polski "tamtych 16 miesięcy", dla oskarżycieli stanu wojennego. Ale to też rachunek dramatycznych strat, jakie zadał nam Wojciech Jaruzelski i jego klika. Strat w ludziach, w dobrach narodowych, w polskiej duszy.

Trzeba w 30. rocznicę postawić się bardzo mocno - w demonstracjach, w upamiętnianiu ofiar, ale także merytorycznie i naukowo. Trzeba jutro, 13 grudnia, być przygotowanym do obrony polskiej racji stanu. Naszym wkładem jest m.in. wywiad z wspaniałym historykiem, który w prywatnej korespondencji napisał nam:
Trzeba robić swoje i tyle, a prawda i tak w końcu zwycięży. Tylko, że czasem trzeba bardzo, bardzo, bardzo się napracować i jeszcze długo, nawet całe pokolenie, może i niejedno...

Czapki z głów. A potem do pracy...

Zachęcamy do lektury i do podawania dalej.

http://www.portal.arcana.pl/Najbardziej-pomijany-efekt-stanu-wojennego-to-zlamanie-polakow-pod-wzgledem-moralnym-ktore-przetrwalo-do-dzisiaj-rozmowa-z-dr-jaroslawem-szarkiem-w-przeddzien-30-rocznicy-stanu-wojennego,1940.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów