Jakich bzdur uczą się nowe pokolenia Polaków?

Obrazek użytkownika portal.arcana
Historia

Ten konkurs, czy raczej antyKONKURS, miał być tylko próbką. Internauci nadesłali nam wyczytane przez siebie sformułowania zawarte w podręcznikach (także akademickich), które wychwalają Lenina, Świerczewskiego, zrównują AK z UPA, albo eksponują "wyzwolenie" przez Sowietów. Zgłoszeń było więcej, choć niektóre się powtarzały, lub dotyczyły tych samych kwestii - dlatego wybraliśmy tylko kilka przykładów. Chcielibyśmy, aby Czytelnicy Portalu zagłosowali na takie sformułowanie, które wydaje im się najbardziej absurdalne. Ujawnimy potem informację o wydawnictwie, które bez słowa komentarza publikuje książki i podręczniki, których autorzy zostali "ukąszeni" Heglem, Marksem albo innymi "klasykami".I taką oto wiedzę wtłacza się kolejnym pokoleniom do głów, przepytuje się z niej na egzaminach, wymaga się jej na sprawdzianach.

Zachęcamy do głosowania - jeśli sami się nie zabierzemy za wytykanie manipulacji, przekłamań czy tendencyjności (doprawy nieprzyzwoitej 22 lata po upadku PRL), to z tych podręczników będą się uczyć nasze dzieci i wnuki.

http://www.portal.arcana.pl/Rozpoczynamy-ii-etap-antykonkursu,1341.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jakież to wydawnictwo się tak popisało??
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166268

"Gdyby wczesniej skrzyzowano Marksa z Darwinem w gejowskim zwiazku, nie byloby tego swinstwa dzisiaj."

Znajomy ma teorie, ktora glosi: "pedal zaraza mlodego niewinnego pedalstwem i ten sie staje pedalem."

Te wszystkie dewiacje zaszczepiane na katolickim narodzie polskim, to oczyszczanie ziemi nad Wisla z Polakow. Dac im poczucie grzechu i w ten sposob odciagnac ich od kosciola. Odbierajac im religie, wydziedziczyc ich z moralnosci, kultury, narodowosci i w ten sposob doprowadzic do fizycznej autodestrukcji. W ciagu 50 lat nad Wisla nie bedzie Polakow. Z Polonii zostanie Polin, to znaczy, Ziemia Odpoczynku, dla wygnanych z Izraela.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166286

rewolucja

Marksie, Marksie stary poczciwcze
swój „Kapitał” dałes dziwce...

brak instyktu państwowego

polskiej historii to psikus
przewlekła choroba: homo sovieticus

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166292

Najgorsze, że cały system nastawiony jest na produkcję "niewolnika", pracującego na rzecz danej ideologii: kiedyś faszyzmu i komunizmu, a dzisiaj - demoliberalizmu (czy jak to tam zwą)!

__________________________________
Czas na kontrrewolucję w edukacji!
http://edukacja-klasyczna.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

__________________________________ Czas na kontrrewolucję w edukacji! http://edukacja-klasyczna.pl

#166294