Jak Adam Michnik obrażał Polaków w Rosji...

Obrazek użytkownika portal.arcana
Kraj

W świecie internetu to jest takie proste. Wystarczy wpisać kilka rzeczy w wyszukiwarkę i już wiemy co kto zrobił, napisał, powiedział... A poczynania redaktora naczelnego najważniejszej w III RP gazety są zaiste interesujące - czemu nikt do tej pory tego nie prześledził?

Adam Michnik chętnie udzielał wywiadów dla rosyjskiej prasy i radia. Niektórzy "bracia Moskale" postrzegają go tam bardziej za swojego, rosyjskiego intelektualistę niż polskiego. Oto wyciąg z cytatów "Ojca założyciela III RP", który aktywnie udzielał się w mediach wschodniego sąsiada:

Nikt oprócz absolutnych durniów nie może znaleźć żadnej winy ani państwa, ani społeczeństwa rosyjskiego. To po prostu nieszczęście (wypowiedziane 12 kwietnia 2010 r.!)

Dwa dni po pierwszej turze wyborów prezydenckich w Polsce, Naczelny "Wyborczej" prowadził dalej kampanię, tym razem daleko na wschód od polskich granic:

Jarosław Kaczyński zwrócił się z orędziem do Rosjan. I to nie było najgorsze. Ale część jego elektoratu próbowała zrzucić winę za wydarzenia pod Smoleńskiem na stronę rosyjską. Jeśli byłyby jakieś racjonalne podstawy do takiego stwierdzenia, byłbym pierwszym, który o tym mówi.

Jest też kikla ciepłych słów pod naszym, polskiej prawicy, adresem:

[To są] ludzie z ogrodu zoologicznego, z szaleńczym kompleksem antyrosyjskim

Autor artykułu o wystąpieniach Adama Michnika odnotował też wystąpienia akolitów Nadredaktora. Możemy tam przeczytać także o takich wypowiedziach Michnika, które krytykują Władimira Putina, choć jest to krytyka okraszona bezpośrednimi spotkaniami z premierem Federacji Rosyjskiej. Gdyby tysiące dziennikarzy w naszym kraju zajęło się czymś więcej niż analizowaniem każdego ruchu Jarosława Kaczyńskiego, mogłoby się okazać, że istnieją dużo poważniejsze zagrożenia dla Polski niż "marsze z pochodniami".

http://www.portal.arcana.pl/Ojciec-zalozyciel-iii-rp-na-sluzbie-u-cara,1150.html#post

Brak głosów

Komentarze

A moze by tak cala Polonia i Polscy Patrioci rozpoczeli proces w Strasburgu przeciw parchowi ktory w Polsce wznieca niepokoje podzialow narodowosciowych i spolecznych, ze zagranica szerzy nieprawdziwe informacje o polskim narodzie, ze szerzy tresci komunistyczne (zakazane polska konstytucja) poprzez gloryfikowanie oprawcow komunistycznych, czy obywatelowi Polski pochodzenia zydowskiego czyli mniejszosci wolno zniewazac wiekszosc itd.........!!!!!!! Po to mamy prawnikow, na honorarium nalezy sie zrzucic na konto zagranica zeby polskie parchy nie mialy do tego dostepu! Polacy musza w nadchodzacych wyborach zaglosowac jak Wielcy Bracia Wegrzy zeby zmieniac Polske i twrzyc warunki do zycia w Polsce, bo nowa emigracja zarobkowa bedzie w niedlugiej przyszlosci wydalana ze starej Europy do krajow pochodzenia, najnowszy przyklad pobakiwania Holandii, inne kraje juz sa do tego przygotowane, tylko jest o tym obecnie cicho.

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#154783

Czy we współczesnym prawodawstwie polskim są artykuły o działalności na szkodę państwa? Jak jest zdefiniowany problem zdrady?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#154807

... stało w sprzeczności z ustawodawstwem UE i pominęli ; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#154906