No Fly Zone - te czołgi już nie polecą

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję nr 1973.Rezolucja upoważniła do zastosowania No Fly Zone nad terytorium Libii.

Te pojazdy na zdjęciu już nie polecą.

"Demokracji nie można narzucać z zewnątrz, a droga do niej zawsze jest długa. Chcemy zaoferować nowy rodzaj partnerstwa nakierowanego na ludzi i wartości" - stwierdził  Jerzy Buzek. I jak zwykle ma rację. Jeszcze dodał:

"Jestem zadowolony, że społeczności międzynarodowej udało się w końcu podjąć konkretne działania by zatrzymać zabijanie ludzi przez Kadafiego"

Teraz Kaddafiego zastapia siły ONZ.

Rezolucja upoważniała  społeczność międzynarodową do „użycia wszelkich koniecznych środków” w obronie ludności cywilnej Libii. Rozpoczęto skrupalatnie realizacje tego zalecenia:

   "W czasie ataków powietrznych na Libię uderzono także w obiekty o charakterze niewojskowym w Trypolisie, Tarhunie, Maamurze i Żmeil". - W rezultacie zginęło 48 cywilów, a ponad 150 zostało rannych. Częściowo zniszczono centrum kardiologiczne. Ucierpiały drogi i mosty"

Rosja żąda zaprzestania nieprecyzyjnych nalotów na Libię i  wezwała siły koalicji międzynarodowej do zaprzestania "nieselektywnego stosowania siły" w Libii i do niewychodzenia poza ramy mandatu ONZ. Wylewając te krokodyle łzy zapomniała ,że na te akcję dała swoje przyzwolenie razem z Chinami wstrzymując sie od głosu.

Czy trzeba szukać lepszych przykładów na polityczne zaprzaństwo i hipokryzję. Z pewnością nie ale za to można poszukać kandydatów do odesłania na zieloną trawkę nawet lepszych niż Kaddafi. Szefa Chin ostentacyjnie pomijamy bo to państwo jest  dla świata nieisotne i zbyt słabe militarnie.

Ale są inni:

Kim Dzong Il  Korea Północna.Najokrutniejszy dyktator na świecie.

Omar al-Baszir prezydnet Sudanu .Ścigany listem gończym przez Międzynarodowy Trybunał Karny. 

Abdullach ibn Abd al-Aziz as-Saud. Arabia Saudyjska

Na poczatek wystarczyłoby usunąć któregokolwiek z nich bo to tez tyrani pierwszej wody >Zapewniam was ,że lista na nich się nie kończy.

PS. Szkoda, że ONZ zmądrzał dopiero teraz  bo przcież w 1981 pewien generał też wystapił przeciw własnemu Narodowi, tez padły ofiary, też były czołgi na ulicach.Ale może wolno napadać tylko do stopnia pułkownika?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I to jest problem, jakiż oni mają klucz gdy wybierają Naród, któremu pomogą ? Odpowiedź chyba znamy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#147579

"Demokracji nie można narzucać z zewnątrz, a droga do niej zawsze jest długa. Chcemy zaoferować nowy rodzaj partnerstwa nakierowanego na ludzi i wartości" - stwierdził  Jerzy Buzek.

Najpierw wspólne interesy, wspólne "bubga-bunga" i nie przeszkadzało, że to niedemokratyczne rządy, teraz z przyczyny chęci położenia bezpośrednio ręki na ropie Kadafi staje się "be". Szkoda, że taką ściemę mówi nasz rodak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petrus

#147582

Bandyta zawsze pozostanie bandytą, choćby zmienił nazwę i inaczej się przyodział. ONZ będąca kontynuatorką Ligii Narodów zapisuje się negatywnie w historii jak i jej poprzedniczka. A wszystko na to wskazuje że tak jak wówczas kiedy narzucono nam plebiscyty tak może stać się wkrótce i u nas. O czym wszystkim "zwolennikom tej agresji nieśmiało napomykam.
Stanowisko które prezentuję dostępne pod linkiem:
http://polacy.eu.org/848/oswiadczenie-protest-w-sprawie-agrsji-na-libie-/
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#147583

No a Putin?

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#147600

Czuję się zaszczycony taką oceną.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#147606