A jednak Krzyż. Aurora po tragedii pod krzyż się chroni

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Wszystkim tym którzy uważali że Krzyż który upamietniał ofiary katastrofy Smoleńskiej a szczególnie biskupom i ateistom twierdzącym że było to "nadużycie" notke tą poświęcam.

"12 sierpnia 2010 Prezydium Konferencji Episkopatu Polski oraz metropolita warszawski abp Kazimierz Nyczwydali wspólne oświadczenie. Stwierdzili w nim, że teren przez Pałacem Prezydenckim stał się miejscem „gorszących manifestacji”, a krzyż stał się „narzędziem politycznego przetargu i niemym świadkiem słów pełnych nienawiści i zacietrzewienia”. Uznali, że nagłaśniany w mediach spór stał się tematem zastępczym dla klasy politycznej. Zaapelowali, „aby krzyż przestał być traktowany jako narzędzie w sporze politycznym”, a modlącym się przed krzyżem zwrócili uwagę, że stali się „politycznym punktem przetargowym stron konfliktu”. Opowiedzieli się za przeniesieniem krzyża do kościoła św. Anny „po decyzji władz o uczczeniu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej."

To była zaiste niespotykana reakcja tych którzy ten sam krzyż codziennie (jak symbol) na sobie noszą.

Tymczasem Krzyż jest właśnie po to aby  i na codzień i w chwilach tragedii można było się pod nim schronić.

Tak właśnie stało się  nawet w multireliginym kraju jakim jest USA. Ludzie ze swym nieszczęściem poszli po ratunek do Krzyża.

                          

Ludzie modlą się , palą znicze i w Polsce i wszędzie . To u nas przeszkadzało to władzy i świeckiej i nie tylko.

 

Nie brakuje też elementów patriotycznych

                  

Może by więc w końcu nasi satrapowie przejrzeli na oczy i oprzytomnieli.

Bo można też zapytać kardynała:

                       

Czy to nie jest profanacja krzyża i użycie go do celów propagandy osobistej?

A ludzie zawsze do Krzyża po ratunek w obliczu śmierci zwracać się będą, tak jak ci w Aurora w Kolorado:

  

               

I nikt nie nasyła na nich ani zdegenerowanych agentów z puszkami po piwie, ani uzbrojonej po zęby policji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

szczęście do wielkich naszego kościoła( Prymas Wyszyński,Jan Paweł II) i do takich jak Pieronek czy Nycz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#276367

Dzięki za ten wpis i za te zdjęcia tez. To jest bardzo ważne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276368

"Po czynach ich poznacie"

Poznaliśmy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276370

miateczko ma troche ponad 1000m mieszkancow.Na tzw"memorial Day"pod koniec maja jest co roku parada.Ida weterani,ida szkoy,dzieci,farmerzy,strazacy... Przy pomniku weterana jest potem modlitwa.Nie wazne,czy modli sie pastor prostestancki,od baptystow czy ksiadz katolicki.Wszyscy w skupieniu odmawiaja modlitwe.Zwykli Amerykanie ,dziekuja Bogu przed jedzeniem posilku za pozywienie.Bylem w wielu miejscach w Stanch.Im mniejsza miejscowosc,tym ludzie przyjemniejsi,otwarci,religijni...Lemingi w "starym kraju "smieja sie z tego.ale gdyby ktos tu zachowal sie jak w Polsce zachowywali sie bydlaki na Krakowskiem,po prostu siedzialby dawno w wieczieniu.A zycia wsrod ludzi by nie mial ani on ani jego rodzina.Moze i ta Ameryka nie jest taka jak warszafffka,ale latwiej zyc wsrod dobrych ludzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>waldimeola</p>

#276382

Nie mogłem zrozumieć wtedy reakcji kard. Nycza... Może z obawy o bezpieczeństwo tych ludzi pod Krzyżem to mówił - ale miałem wrażenie, że DUCHOWO tych ludzi pod Krzyżem było wówczas kilka milionów...!
Dziękuję za ten cenny wpis!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276421

nikt o krzyzu nie mowil, ani go nie pokazywal, za to dostali gratis nastepny argument, aby podnies swoje AJ WAJ ze populacja nie moze miec dostepu do broni oczywiscie populacja GOJOW.
Od lat trwa i to zdobrym skutkiem rozbrojenie krajow zamieszkalych przez Zydow. Zydzi oczywiscie maja bron zeby sie bronic przeciw antysemitom.
Swiatowy zydowski globalizm dazy do calkowitego wyeliminowania mozliwosci dostepu do broni bo spolecznoscia bezbronna mozna manipulowac jak zwierzetami.Zakaz posiadania broni jest zakazem samoobrony i jest wrecz wyrokiem, bo bandyta ma bron i moze ja bezkarnie uzyc, bo nie ma oporow ze moze byc przywitany olowiem jak bedzie atakowac niewinnych ludzi.
Polacy w Polsce moga zapomnic o mozliwosci samoobrony
a wystarczylby zapis w prawie ze kazdy moze uzyc broni w swojej i innych obronie nie mowiac o wolnosciowym prawie posiadania broni jak bylo w Polsce przed 39 rokiem , ale jak widac komuna wciaz trwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276429

Przecież bajeczki o których napisałeś są jak żywcem wzięte z nazistowskiego czasopisma "Der Stürmer".

Nie miejmy pretensji do Żydów, że dbają nie o nasze, tylko o swoje interesy. I robią to skutecznie. A my się awanturujemy i szukamy sobie alibi na kolejną przegraną. "Żydzi? No dobrze, to tłumaczmy się globalnym spiskiem żydowskim."

O to, co dobre dla nas i naszego kraju musimy się starać my - Polacy! Jak na razie, to nawet nie potrafimy przez pięć lat odsunąć od władzy tego szkodliwego, skompromitowanego od każdej strony, łamiącego wszelkie prawa i działającemu wbrew interesowi kraju rządu! Tak samo jak nie potrafimy odsunąć od mediów równie skompromitowanego i szkodliwego Adama Michnika, syna Ozjasza Szechtera i brata Stefana Michnika. Co najgorsze nie potrafimy odsunąć od władzy sądowniczej "rozgrzanych sędziów" kuriozalnie broniących "honoru" tych zbrodniarzy i "dobrego imienia" ich następców - kosztem obywateli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276447

marcopolo

A,Ty wierzysz w swoje brednie,o ktorych piszesz,ze my Polacy,o dobro swoje i kraju musimy starac sie sami!!Czlowieku ,spojrz na lewo ,prawo,na wprost ,przeciez wszystkie wazne strategiczne miejsca broniace POLSKOSCI ,sa zajete bezprawnie przez ZYDOW,nie bede wymienial wszystkich ,wystarczy pokazac siedzibe Prezydenta RP,przeciez tam ,az sie "kotluje" od nich,a juz SKANDALEM i  nieporozumieniem jest  "Dierwsza Dama"-corka zydow i oprawcow Polakow ,ktorzy z wielka przyjemnoscia pracowali w UB i SB!! Pokazalem wierzcholek GORY, dalej zjezdzaj w dol ,to Ci wlosy stana(jezeli je masz!) BOZE ,ZBAW POLSKE!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#276454

To my pozwoliliśmy wejść sobie na głowę.

Władzę ustawodawczą - oddaliśmy przez przegraną wyborach.
Władzę wykonawczą - jak wyżej.

Władzy sądowniczej - nie zweryfikowaliśmy, bo już wcześniej była opanowana przez dzieci i wnuków stalinowskich zbrodniarzy.
Czwartej władzy (czyli mediów) - podobnie.

Jeśli widzisz gdzieś rozsądnych kandydatów na naszych sojuszników w walce z postkomunistyczną nomenklaturą pochodzenia żydowskiego, to jestem otwarty na propozycje.
Ale od biadolenia na Żydów nasza sytuacja wcale nam się nie poprawi. Będzie wręcz przeciwnie - przykleją nam łatkę antysemitów i faszystów, więc nasza sytuacja się pogorszy.

Trzeba skonsolidować wszystkie siły niezadowolone z działań nierządu Tuska, wygrać wybory i ruszyć dalej z reformami z lat 2005-2007. Wtedy dopiero odzyskamy nasz kraj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276505

Od Żydów warto się uczyć, a nie na nich najeźdźać w taki sposób. Naród który przetrwał tyle trudnych sytuacji w historii poprostu nauczył się jak temu zapobiegać - przez wpływy.
Z szacunku dla tego, że Objawienie przyszło właśnie do Żydów, że bez judaizmu nie byłoby chrześcijaństwa - nie zgadzam się na takie teksty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276506

tzn to dotyczy wypowiedzi wcześniejszych, to że trzeba pogonić bandę PO-wską jest niewątpliwie słuszne

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276507

marcopolo

Skoro takiego silnego argumentu Pan uzywasz ,to moze wiesz Pan co powiedzial POLSKI PAPIEZ JAN II kiedy przebyl z oficjalna wizyta do Jerozolimy ? Ja piszac cos nie prosze nikogo o zgode ,jest to moje zdanie i prosze je uszanowac!! Powiem Panu w zaufaniu co powiedzial"Dlaczego do tej pory nie przeprosilscie JEZUSA CHRYSTUSA  za to coscie mu zrobili? To pytanie jest zawsze otwarte i co ,a nic CISZA!! Ogladal Pan film "Ziemia Obiecana",przeciez w tym tytule jest przekaz ,ze ich ZIEMIA OBIECANA to -POLSKA!!!!a graja sami (prawie )polscy zydzi!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#276594

Gdy w czasach komuny władze w obawie przed ożywieniem wiary polaków "aresztowały" kopię obrazu z Jasnej Góry przerywając jej peregrynację, wówczas episkopat pod wodzą Prymasa Tysiąclecia postanowił kontynuować nawiedzanie parafii za pomocą pustych ram i symboli towarzyszących obrazowi. Efekt był tak piorunujący, że bezpieka dyskretnie pozwoliła wykraść kopię z miejsca internowania na Jasnej Górze i więcej już w peregrynacji nie przeszkadzała.

Tak należało postąpić w przypadku Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Na kłamstwa Komorowskiego (tu kłamcy nie nazwę "prezydentem", ze względu na szacunek dla tej godności), który podpisał rzekome porozumienie z harcerzami wiedząc, że nie będzie ono zrealizowane (farsa w postaci opinii konserwatora zabytków nie wyrażającej zgody na jakikolwiek pomnik lub obelisk w tym miejscu), należało odpowiedzieć gestem równie mocnym, symbolicznym i dobitnym jak nawiedzanie parafii przez puste ramy internowanego obrazu.

Jednak w tym przypadku zawalił sprawę episkopat, zawalił PiS i zawaliły prawicowe media. Rządowa propaganda wraz z bojówkami palikociarni perfekcyjnie wykorzystały histeryczną postawę "obrońców krzyża" aby ów Krzyż mający być (zgodnie z umieszczonym na nim napisem) symbolem jedności narodu w dniach żałoby stał się symbolem podziału oraz histeryczno - fanatycznych zachowań jednej strony i niesamowitego festiwalu pogardy i nienawiści drugiej strony (w mediach nazywanego "zabawą").

Najmniejszy żal mam jednak do samych "obrońców". Ci ludzie odzierani z godności przez wypowiadane z sejmowej mównicy określenia typu "moherowe berety", traktowani jak nie-obywatele przez organizatorów akcji typu "zabierz babci dowód" już i tak byli poniżeni i zaszczuci niczym zepchnięci do getta Żydzi (porównanie symboliczne - szczęśliwie dzisiejsza cywilizacja europejska nie pozwala na fizyczne stworzenie getta i doprowadzenie do okropności jakie tam się działy). Pod Smoleńskiem stracili Prezydenta i Elitę. W wyborach przegranych przez zdrajczynię Kluzik - Rostkowską stracili nadzieję na szybką przemianę, a tu jeszcze kłamca Komorowski zapowiedział odebranie im ostatniej rzeczy jaka im została - symbolu Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Nic więc dziwnego, że zareagowali jak Żydzi w getcie podejmując histeryczną walkę bez szans na zwycięstwo i jakąkolwiek korzyść z wyjątkiem tej jednej, psychologicznej - że nie czeka się biernie na koniec.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276445

nie bardzo rozumiem, co w tej sprawie "zawalił" PiS i prawicowe media...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276618