Jeszcze o gazociągu Nordstream - apeluję o akcję protestu!

Obrazek użytkownika Rewizor
Blog
Europoseł Marcin Libicki mówi o zagrożeniu Bałtyku przez gazociąg Nordstream:

Gigantyczna budowa gazociągu Nordstream, największa na świecie, nie może być obojętna dla środowiska naturalnego i nie powodować zniszczeń. W Bałtyku składowano, jeszcze do końca lat 60. ogromne ilości amunicji, z czasów II wojny światowej i późniejszych (około 60 tysięcy ton). Amunicja i okręty są w bardzo złym stanie i wszelkie roboty mogą spowodować gigantyczne szkody w wyniku różnych procesów chemicznych.

To wszystko miałoby mniejsze znaczenie, gdyby nie dwie okoliczności. Po pierwsze, Bałtyk jest morzem niemal zamkniętym, wymienialność wód wynosi około 30 lat. Bałtyk jest też morzem bardzo płytkim. Średnia jego głębokość wynosi około 53 metry, a rurociąg będzie biegł w pewnych miejscach na głębokości 20 metrów. To sprawia, że budowa gazociągu może spowodować bardzo poważne i nieodwracalne skutki dla środowiska.(...)

Prezydent i premier Finlandii już zapowiedzieli, że nie zgodzą się na budowę gazociągu Nordstream, jeśli otrzymają informacje, że będzie istniało zagrożenie środowiska. Jeśli otrzymają stanowisko PE, gdzie cytujemy dziesiątki ekspertyz i opinii, z których jasno wynika, że istnieje bardzo duże zagrożenie, to jest to dla nich fenomenalny argument w tej sprawie.

]]>zob. całość wypowiedzi M. Libickiego dla Polskiego Radia ]]>

Czy nie dałoby się skrzyknąć przez internet polskich ekologów i poprosić ich o pomoc w zmontowaniu międzynarodowej akcji protestu? O ile mi wiadomo, podpisy w tej sprawie zbierano tylko na Litwie - protest przeciw gazociągowi podpisało tam ok. 30 tysięcy osób.

Brak głosów

Komentarze

Popieram. dobry pomysł z tym protestem

Vote up!
0
Vote down!
0
#514

Czy macie znajomych ekologów? Znacie jakichś ludzi w rodzaju tych co organizowali protest w Dolinie Rospudy? Przekażcie im ten tekst, proszę!

Rewizor

Vote up!
0
Vote down!
0

Rewizor

#515

Oni zapewne doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale nie protestuje się w sprawach, które nie są - że tak powiem - odpowiednio zielone.

Vote up!
0
Vote down!
0
#516

Nasi Zieloni oglądają się na Skandynawię - na Szwedów, Finów i Duńczyków. W tej konkretnej sprawie dostaną sygnał "go"!

A poza tym nie można kapitulować bez sprawdzenia sytuacji. Raz jeszcze pytam - macie jakichś przyjaciół z zielonymi skłonnościami?  

Rewizor

Vote up!
0
Vote down!
0

Rewizor

#517

Myślę, że zieloni to się oglądają, ale na coś zupełnie innego... A akurat w tej sprawie to być może przestali się już oglądać. Zresztą zobaczymy czy mam rację, bo to pokaże czas. Ja tam zawsze cichy zwolennik teorii spiskowych. (:
Przy okazji chciałem podrzucić coś do przeczytania: http://www.greendevils.pl/f_to_f/pacyfisci/pacyfisci.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#521

może wyślemy maila z naszymi nickami do organizacji ekologicznych w Polsce, z pytaniem o to, czemu milczą w sprawie gazociągu północnego?

 Duży list, pełen wielkich słów a niżej nasze podpisy - co Wy na to?

Vote up!
0
Vote down!
0
#618

Zieloni jasno napisali, że ochronę środowiska mają głęboko daleko w poważaniu. Oni za priorytet sobie stawiają natomiast depopulację. Tak jasno i prosto napisali na swojej stronie. To jest syfiasty, skrajnie lewicowy ruch, który ochronę środowiska traktuje instrumentalnie. W rzeczywistości to ideologia, która prosto wywodzi się z nazizmu. Tyle że czystość rasy została zastąpiona tam pojęciem depopulacji. Jeszcze dochodzą elementy trockizmu (międzynarodowy socjalizm), tak więc zieloni to takie cudaczne połączenie brunatnego z czerwonym.

A ochronę środowiska to oni traktują instrumentalnie. Walczą z energetyką jądrową, bo są finansowani przez trust energetyczno-wydobywczy. Greenpeace jest dla przykładu związany z klubem Bilderberg.

A oni nie spluną nawet w stronę gazociągu północnego. Co innego, gdyby była stawiana siłownia jądrowa.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#622