Kropka nad "i"

Obrazek użytkownika Dama Pik
Idee

To prawda, ze Alef nie jest żadnym prorokiem. Ale czasami sprawdzają mu się scenariusze. Czy może po prostu "idą do realizacji", bo dobre są, interesujące... Dlatego warto zwrócić uwagę na najnowsze wizje Sterna. Oto interesujące fragmenty cytowanego już wielokrotnie wywiadu.
„…jak będzie im trzeba wjechać do Polski, to właśnie przez Białoruś wjadą.
Chyba żartujesz? Myślisz, że istnieje realne zagrożenie ze wschodu?
- Daleko mi do żartów. Przecież sytuacja w Polsce w każdej chwili może się zdestabilizować. Ktoś może zabić Jarosława Kaczyńskiego... (…)
A gdyby ktoś przez przypadek zastrzelił Prezydenta Komorowskiego, który jest wielkim rosyjskim przyjacielem, to Rosjanie będą musieli wjechać z bratnią pomocą, by zacieśnić stosunki sąsiedzkie i pomóc w porządkowaniu tego, co się może dalej wydarzyć, bo polski rząd i polskie wojsko mogą być
już za słabe i zbyt przerażone, by sobie poradzić z ratowaniem sytuacji, która wymknie się spod kontroli. (…) Argumentacja będzie wtedy taka: Rosjanie muszą wjechać, by ratować Europę przed tymi faszystami z PiSu. Bo ten faszystowski odłam, kierowany przez Kaczyńskiego, w chorej nienawiści i paranoidalnej, niczym nie uzasadnionej zemście, postanowił skumać się z Czeczeńcami – zresztą zawsze tych terrorystów Kaczyńscy wspierali, bo pozwalali im strony internetowe na polskich serwerach trzymać. To teraz wspierają terrorystów, którzy maja powiązania z Al-Kaidą – a to już jest bardzo niebezpieczne – i to oni, by zdestabilizować sytuację w regionie, urządzili zamach na Komorowskiego.
I takiego rozwoju scenariusza najbardziej się boję.
Myślisz, że Rosjanie wjadą do Polski przez Białoruś. Kiedy?
- By to zrobić, Rosja potrzebuje najpierw związać czymś ręce USA, Europie i NATO. Więc teraz należy obserwować dużą szachownicę. Tam pojawi się niedługo jakiś duży i ważny ruch. W ostatnich tygodniach nieprzypadkowo wybuchają rozruchy w Tunezji, Egipcie, Jordanii, Algierii i Maroku. Nieprzypadkowo też podobne sprawy dzieją się w Albanii. Nam tego media nie pokazują, ale wystarczy spytać ludzi, którzy właśnie stamtąd wrócili. A teraz czas jeszcze na Bałkany. No i Europa ma swoje problemy. We Włoszech już kipi. A pieniądze na rozruchy już idą. We Francji podobnie. Służby rosyjskie od lat nie były tak aktywne, jak są teraz.
Odpowiadając na drugą część Twojego pytania – Rosja może uderzyć przez Białoruś z kilku powodów. Po pierwsze – maja przećwiczony ten manewr na manewrach wojskowych – wjazd przez Brześć.
Po drugie – Polska nie przewiduje w swej doktrynie obronnej takiego ruchu. Wszyscy myślą, że zagrożenie rosyjskie jeśli nastąpi, to ze strony obwodu Kalingradzkiego. I po trzecie – Białoruś jest rosyjską kolonią, autorytarnym satelitą, dzięki któremu załatwiają swe czarne interesy, piorą brudne pieniądze i zamydlają światu oczy. Nam też już je zamydlili.”
Źródło:
http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/71,zycie-komorowskiego-i-kaczynskiego-zagrozone

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nic mu już się "nie spełni" to nie ten etap.

Jeden z Pokolenia JPII

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#133965

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#134155

Cytat pełni funkcję pomocniczą – ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu dzieła, nie może go natomiast zastępować, ani tworzyć jego zasadniczej konstrukcji. Tworzone dzieło ma być samoistne, nie może polegać na przytoczeniu cudzej twórczości, ewentualnie jedynie z własnym, krótkim komentarzem.

Nie może być również serią cytatów, nawet gdyby to były cytaty z różnych dzieł i autorów. Cytaty w samoistnym dziele powinny mieć rolę podrzędną. Nadmierne, zbyt obszerne i nieuzasadnione korzystanie z cytatów również stanowi naruszenie praw autorskich.

Nie jest jednoznacznie określona dopuszczalna wielkość cytatu. Musi on jednak pozostawać w takiej relacji do całości dzieła, aby przy realizowanych przez cytat celach zachowana była pomocnicza rola cytatu. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego cytowany urywek lub nawet cały drobny utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu własnej twórczości, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne, samoistne dzieło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#134365

Propagandystów to nie dotyczy :)
Ku przestrodze zamieszczam fragment tekstu, który znalazłem w necie; po kontakcie z autorem dostałem tylko zgodę na jednorazowe powielenie bez zgody na ujawnienie źródła.
cytuję:
"
... w obawie przed psami udał się do Stambułu "dziecinnie myśląc", że tam nikt go nie rozpozna. Po wielogodzinnej podróży z przesiadką w Bukareszcie wysiadł na St. Sirkeci. Już w pociągu poczynił pewne przygotowania- przebrał się za rudowłosą 40letnia kobietę, wymienił szkła kontaktowe na turkusowe- to było najmniej przyjemne, resztki wody zużył na dokładne wymycie rąk. Zredukował bagaż, plecak schował do walizki. Gdy tylko znalazł się na peronie szybkim krokiem udał się do publicznej damskiej toalety gdzie dokonał zasadniczych i ostatecznych zmian w swoim wyglądzie.
Wsiadł do jedynki, nikogo nie musiał pytać o drogę, znał ją na pamięć.
W Pera czekał na nią, wynajęty pokój na nazwisko Annaam Blakarak. Wjechała windą na czwarte piętro szczęśliwa, że twarz zakrywa jej burka: żadna kobieta na świecie nie powinna mieć tak zmęczonej twarzy. Oczy jej łzawiły, dusił zapach perfum.
" Kurwa! -pomyślał- kto mi podsunął paczulę?! Cholera, przez tydzień będzie czuć, jeszcze hotel będę musiał zmienić!" po chwili sobie przypomniał " No tak, i tak będę musiał zmienić". Wszedł do pokoju, zasłonił okno, poprosiła recepcję by jej nie przeszkadzano. Na stole leżał nowiutki aparat komórkowy.
- Cześć M.! Już jesteś?- A. zawsze dzwoniła pierwsza.
- Jestem ale nie żyję!-M
- Nikt ci nie każe żyć!-A
- Coś jeszcze?-M
- Do jutra w barze-A
- nieczytelne-M
- Ok, tak, na dziewiątą-A
- Nie zrozumiałem-M
- Na dziewiątą-A
- Gdzie?, podaj / nieczytelne/-M
- nieczytelne-A
- Tak, tak, tak! K...wa wiem!- M
- Nie wrzeszcz kochana bo ktoś usłyszy!-A
- nieczytelne-M
- Do jutra, widzę, że jesteś zmęczony:)-A
Następnego dnia agencje prasowe podały, że za porannym zamachem na kafejkę w Stambule stoi tajemnicza Annaam Blakarak a w rzeczywistości Annaam Blackarak, która zginęła w samobójczym zamachu i nalocie z powietrza gdyż służby były wcześniej o zamachu poinformowane. Na razie nic nie wiadomo o motywach. anonimowy informator- boy hotelowy, który prosił o nieujawnianie danych, bo ma psa, poinformował naszego dziennikarza w prywatnej rozmowie, że w pokoju, który zajęła samobójczyni znaleziono ślady dzika i strzelbę. Jak na razie nic nie wskazuje na to by ten ślad prowadził w las. Agencje dodają również, że miejscowa policja nie potwierdza odnalezienia ciała Annaam Blackarak.
Annaam Blackarak należała do większej szajki artystów performerów. W zamachu nikt nie zginął jak oficjalnie podaje stambulski przedstawiciel do kontaktów z mediami.
...
"
Tekst jest objęty ścisłym prawem autorskim w ścisłym tego słowa znaczeniu i nie może być powielany na żadnym innym portalu. Taka jest prośba anonimowego autora. :)
Pozdrawiam
Anderson

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134409

... niewiasto odbiło? Stróż prawa, psia mać, się znalazł.

Nie masz nic do powiedzenia, to milcz.

Nic bardziej babom od milczenia nie przystoi, jak wiadomo od tysiącleci.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#134474