Polskie dzieci z Białorusi potrzebują naszej POMOCY!

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

 

Drodzy Państwo !

Już czterokrotnie gościliśmy u nas polskie dzieci i młodzież ze wschodniej Białorusi. To nie oni opuścili Ojczyznę to Ojczyzna w wyniku zawirowań dziejowych opuściła ich. W tym roku nie udało nam się ich zaprosić do Polski choć bardzo na to czekali, a w ubiegłym nie udało się z finalizować akcji „Przywróćmy dzieciom Mikołaja” . By przywieść na Mikołaja przygotowane już dary zabrakło 4000zł, dary czekają, może w tym roku uda się dozbierać brakującą kwotę. To już zależy od każdego z nas. Jeśli chodzi o wakacje letnie na ich nieobecność wpłynęło kilka czynników są to: (1)choroba opiekuna grupy księdza Wincentego Siewruka zakończona pobytem w sanatorium, kontakt z nim był możliwy dopiero w ostatnich dniach czerwca; (2)brak środków na pokrycie kosztów podróży.

Już w 2014r. zaproponowałem samo opodatkowanie się ludzi dobrej woli np. w wysokości 5zł miesięcznie i przekazywanie ich co miesiąc na konto fundacji, poza małymi wyjątkami (2osoby), pieniądze na przyjazd naszych gości zaczęły spływać dopiero 2015r. wtedy, gdy kresowiacy byli już w Polsce. Zdajecie sobie Państwo jak wielki stres przeżywali do ostatniej chwili organizatorzy nie wiedząc czy będę mieli za co ich utrzymać. Przypominam chodzi o młodych Polaków z Narowli i Mozyrza to jest ziem zabranych Rzeczypospolitej w czasie I rozbioru w 1771r., kościoły katolickie były tam zamknięte przez 75 lat, zakazano tam nauczania języka polskiego jak i nadawania polskich imion, tu schroniło się część Polaków uciekających przed rzezią wołyńską, to te ziemie dotknęła katastrofa smoleńska.

Kochani nie zostawajmy ich bez pomocy !

Jak możemy pomóc?

1. „Opodatkujmy” się w kwocie odpowiedniej do naszych możliwości np. 5,10,20 zł miesięcznie! I wpłacajmy je na podane konto.

2. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą docierać do przedsiębiorstw z przygotowanymi przeze mnie prośbami o wsparcie akcji.

3. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą docierali do różnych ludzi, środowisk z prośbą o wsparcie akcji.

Wpłaty prosimy przekazywać na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

ul. Magazynowa 1

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Darowizna na cele statutowe pomoc polskim dzieciom z Białorusi

Osoby, które chciały by pomóc w punktach 2 i 3 lub w inny sposób proszone są o kontakt ze mną

Tel. 510005023, mail freli@tlen.pl

Gdyby każdy z osób, która przeczyta ten materiał wpłaciłby w miesiącach: sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie po 10 zł uzyskalibyśmy brakujące 4000zł, a pewnie i zaliczkę na organizację wakacji letnich.


 

Wiejce informacji o Polakach z kresów znajdziecie Państwo tutaj
http://niepoprawni.pl/blog/4739/byli-sa-beda-rzecz-o-polakach-na-bialorusi

o akcji Przywróćmy dzieciom Mikołaja:

http://niepoprawni.pl/blog/krystian-frelichowski/przywrocmy-mikolaja-polskim-dzieciom-z-bialorusi

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Bardzo piękna inicjatywa warta parlamentarnego wsparcie, myśle,że znajdą się posłowie PiS potrafiący pomóc finansowo i organizacyjnie...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1518045

Każdą z dotychczasowych poprzednich wizyt wspierał Poseł Tomasz Latos

Vote up!
4
Vote down!
0
#1518053

..szczytna inicjatywa.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1518056